ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2012

Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Restaurant - Cabana Izvorul Bucuriei

Am fost in august pentru o plimbare in zona.

Cautand un loc unde sa mancam, am vazut cateva afisuri care directionau spre aceasta cabana cu "restaurant". Ca sa ajungi acolo se coboara spre baraj pe un drum forestier - max 5-10 min.

Am coborat si am ajuns la asa zisul restaurant - 4 mese de lemn afara. Ne-am asezat la una din ele. Parea destul de rustic si nu foarte curat, insa am zis sa ramanem sa mancam pentru ca ne era foame.

Intre timp asteptand meniul, am inceput sa obsevam mai multe detalii: multi caini dintre care majoritatea pareau bolnavi si umblau pe sub mese, masa foarte murdara - cred ca nu fusese stearsa de resturi de mancare cateva zile si foarte multe muste care se asezau peste tot (mai ales pe masa lipicioasa).

Cand in sfarsit a venit cineva, am aflat ca nu exista un meniu si ca au 2 feluri de ciorba (porc si vita) si 2 feluri de mancare (tocanita de porc si iahnie de fasole).

Am comandat 2 portii de fasole si o portie de castraveti in otet. A durat ceva, mai ales ca mancarea era deja pregatita deci nu aveau ce sa gateasca la ea :).

Cand a venit, fasolea parea veche, arata destul de ciudat si din cauza afumaturii probabil avea un gust ciudatzel.

In fine, am trecut si pe asta si am inceput sa mananc, pana in momentul in care in cosul de paine am gasit cateva felii mucegaite. Asta a pus capac. I-am spus, bineinteles, si-a cerut scuze, ne-a adus alta paine, dar bineinteles ca nu am mai putut manca nimic - cine stie de cat timp era si fasolea, de unde aveam garantia ca nu plimbau si mancarea din farfurie in farfurie - si sa nu uitam mustele care erau peste tot...

Dezamagitor... nu credeam ca o sa gasesc in Romania paine mucegaita la restaurant!

Trimis de ElenaPuiu* in 27.08.12 09:29:50
    Validat / Publicat: 27.08.12 10:11:05
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIRIU-NEHOIU [BZ].

VIZUALIZĂRI: 2902 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ElenaPuiu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.08.12 09:34:35]

Mutat la rubrica "Restaurante, terase - Nehoiu si imprejurimi" (deja existenta pe site).

[27.08.12 10:10:49]

@ElenaPuiu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Nehoiu: