ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2012
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 24.08.12
SEP-2011

Servicii excelente

Noi am fost anul trecut. Dupa o problema cu firma cu care trebuia sa mergem initial, care a intrat in insolventa, am fost trimisi de firma la care am platit vacanta la hotel Xanadu. Initial trebuia sa mergem in 6 septembrie, dar dupa situatia de mai sus, am mers abia in 22 septembrie.

Deci in extrasezon. Am ajuns la hotel, ne-au facut upgrade la sea view pentru ca unul din baieti mai fusese si alta data la hotel. Ajungem in camera totul frumos simplu si curat.

Minibarul se umplea zilnic, curatenie zilnica.

La acest hotel merita sa mergeti pentru serviciile pe care ei le ofera. Totul este inclus in pret. De la bauturi fine internationale, room service, spalatorie, restaurante a la carte, nocturna, jocurile automate, biliard, bowling si asa mai departe. Singurele servicii neincluse in pret sunt cele de la spa.

Toboganele iti dau destula adrenalina, mai ales kamicazele care este imens. Te pune salvamarul sa semnezi ca te dai pe proprie raspundere pe el.

Noi am mers in extrasezon, dupa cum am zis, iar hotelul era plin de oameni peste 40-50 de ani. Nu erau jocuri la piscina in timpul zilei pentru ca probabil nu avea cine sa mearga la ele.

Mancarea, fiind in extrasezon, era probabil mai putina si mai putin variata decat in timpul sezonului. Am fost la 2 restaurante a la carte, la mexican si la rusesc. Mancarea a fost foarte buna la cel mexican, iar la cel rusesc mai putin.

Plaja era bine amenajata cu nisip fin si sezlonguri. Pontonul era foarte mic, in principiu era folosit de cine voia sa sara in mare.

La club, eram doar noi si puneau muzica prea mixata, care nu ne prea placea.

Spectacolele seara la amfiteatru se bazau mai mult pe dans, desi in 2 seri a fost concurs de miss si de cuplul perfect. Cele 2 concursuri sunt amuzante si pentru public dar si pentru concureti, si nu sunt facute in bataie de joc. Spectacolele de dans sunt de tip musical, iar toti animatorii pareau sa fie dansatori cu experienta.

Hotelul ar fi superb probabil in timpul sezolului, dar in perioada in care am fost noi pot sa zic ca e mai linistit.

Trimis de oana_hoo2007 in 24.08.12 22:10:00
Validat / Publicat: 25.08.12 02:56:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel Concorde, Sueno Beach Hotel, Delphin Palace

VIZUALIZĂRI: 3483 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oana_hoo2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 room service
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 103.68 EUR pe cameră

Nasshu [25.08.12 09:22:59] »

6000 euro in extrasezon? nu e cumva o greseala?

MCM [25.08.12 09:36:24] »

@Nasshu: exact asa ma gandeam si eu. Mi-ai luat vorba din gura

Si fara transport!!!

Nasshu [25.08.12 09:49:08] »

@MCM: mai are un review, daca nu ma insel cu 14.000 euro, dar acolo specifica ca au fost cca 13 pesoane in banii astia.

vezi impresii

e posibil si aici sa fie pretul pentru un grup intreg...

sa vedem explicatiile...

MCM [25.08.12 10:48:44] »

@Nasshu: Chiar si asa... 2000 euro/pereche/sau familie, fara transport, extrasezon, este foarte mult.

Hai, tu, Oano, baga explicatia )

Nasshu [25.08.12 12:06:08] »

@MCM: ori greseala, ori dezmatz

MCM [25.08.12 12:44:36] »

@Nasshu: Bravo lor! "Tineri sunt, de nimeni nu depand, cine ce are cu ei! " )) Asta pt ca il ador pe Caragiale, care este mai actual ca oricand

oana_hoo2007 [25.08.12 15:08:52] »

@Nasshu: noi am mers grup de 6.2 trebuia sa mergem la sueno beach hotel, iar 4 la xanadu in data de 6 septembrie. baietii au platit 1200 de euro. dupa cum am spus, firma care trebuia sa ne preia din aeroport a intrat in insolventa, iar excursia noastra s-a amanat. celor 4 baieti li s-a rezervat din nou excursie in 22 septembrie, iar pe noi, pentru ca nu mai era loc la sueno beach hotel, ne-a trimis agentia tot aici dupa ce am mai platit vreo 100 de euro (initial platisem aproximativ 800 de euro pentru sueno). deci facand o medie ies aproximativ 6000 de euro. nu e nici o greseala

oana_hoo2007 [25.08.12 15:11:09] »

@MCM: cu trascport cu avionul si cu toate taxele. nu stiu cat e pretul doar pentru hotel pentru ca agentia cu care mergem noi tot timpul ne zice pretul cu totul inclus. nu am intrebat niciodata cat este doar cazarea

oana_hoo2007 [25.08.12 15:14:10] »

pretul e pe grup intreg, cu trasport si cu taxa de aeroport. eu tot timpul scriu pretul pe tot grupul... imi pare rau daca asta v-a derutat. nu stiu cat e doar cazarea.

Nasshu [25.08.12 15:15:11] »

@oana_hoo2007: de aia asteptam explicatiile... personal, vazand si celalalt review... am banuit ca e vb de mai multe persoane...

felicitari ptr grupul unit... sunt putine cazuri... mai ales in strainatate si asa multe zile...

oana_hoo2007 [25.08.12 15:17:29] »

am gresit... poate trebuia bifat undeva ca cu tot cu trasport si m-am grabit

oana_hoo2007 [25.08.12 15:19:53] »

@Nasshu: multumim. da, e drept ca e greu de gasit grup. noi acum am reusit sa ne mai strangem pentru ca inca suntem la facultate, probabil anul viitor dupa ce vom termina si cand toti vom lucra va fi mai greu sa mergem asa multi. tinem pumnii stransi si speram ca nu va fii asa

webmaster15 [25.08.12 15:23:32] »

am gresit... poate trebuia bifat undeva ca cu tot cu trasport si m-am grabit

Am modificat eu.

MCM [25.08.12 17:58:30] »

Multumim pt lamuriri. Fiind bifat "fara transport" ni s-a parut cam mult, de-aia am intrebat.

Draga mea, distrati-va cat puteti de mult si tineti cu dintii de gasca si de prieteni.

Vacante frumoase

MCM, Nasshu, oana_hoo2007