Pensiunea Rodica

Avatar Ted
DIN Baia Mare
înscris/ă în 24.08.12
AUG-2012

Unitatea este inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi de cazare care NU RESPECTĂ REZERVĂRILE (va fi afişată acolo până în în 20.08.19)
  • Vezi detalii în acest review (se deschide în fereastră nouă)
  • O. K. De retinut.

Am optat pentru aceasta locatie in urma unei oferte primite de pe un site de reduceri, cu rezerva aferenta, majorata la 30% (rezerva) si de faptul ca nu am gasit prea multe informatii si impresii despre ea.

Oferta a fost de 60 lei/camera/2 persoane. Mentionez "2 persoane" pentru ca noi am fost doua familii cu cate un copil, unul de 11 si unul de 14 ani, fapt pentru care am fost obligati sa rezervam in total trei camere, cu plata a 50% din costul cazarii in avans.

Fiind intr-un mini tur prin tara (Turda-salina+chei, Bucegi, Fagaras-Balea+Transfagarasan, Parang-Transalpina) am ajuns in data stabilita la locul de cazare. In continuare am sa condensez putin.

Vila e la marginea Busteniului, dincolo de calea ferata, pe un delut, loc ce ofera in afara de liniste si o priveliste minunata a Caraimanului. Am avut tot timpul muntele in fata ochilor si deasupra capului. Camerele sunt suficient de mari, baile sunt mari, doua au avut dus (cada de dus si perdea), iar una a avut cada, apa calda si rece fara probleme, non stop. Pe fiecare nivel e un living mare, cu bucatarie dotata (vesela, microunde, fierbator, frigider cu congelator) singurul minus fiind lipsa unei plite, dar gazdele au fost amabile si ne-au ajutat cu accesul dimineata la plita din bucataria proprie.

In curte e amenajat un loc pentru gratar cu mese si loc suficient pentru o seara in aer liber. Loc de parcare e in fata casei suficient si nu au fost probleme din acest punct de vedere. Gazde amabile.

Impresii încărcate de Ted in 24.08.2012 13:25:20

Validat / Publicat: 24.08.12 16:09:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ted); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

• Categoric NU!! (Feb.2019) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 18.02.19 de andreiploiesti din PLOIESTI)
    • A venit iarna (Dec.2013) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.12.13 de ionela vasiliu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
    • Vacanta de vis (Oct.2013) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 28.11.13 de ionela vasiliu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
    • Dezamagire (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 6.17 (scris in 30.07.13 de luninita din PLOIESTI) - NU RECOMANDĂ