ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2012

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Slab calitativ

Am fost dezamăgit de această locaţie şi de ceea ce au înţeles managerii acestui hotel că înseamnă " all inclusiv", şi am să fac o enumerare a părţilor bune şi a celor slabe, urmând ca concluziile să le tragă fiecare turist.

PĂRŢI BUNE:

-camerele apartamentului sunt foarte mari şi, în general sunt OK;

-amplasarea hotelului relativ aproape de plajă (circa 250m) şi la mijlocul staţiunii;

-priveliştea de la terasă, dacă staţi la ultimul etaj, respectiv 7, cu vedere la mare este deosebită;

PĂRŢI SLABE:

-duşul avea un singur geam de protecţie pe lateral şi toată apa se scurgea in baie şi trebuia să ştergi de fiecare dată pe jos cu o cârpă;

-mâncarea aceeaşi, pe toată perioada sejurului şi slabă calitativ (la prânz spre exemplu: 2 feluri de supă foarte diluată, paste cu un fel de sos, aripi sau târtiţe de pui la tavă, cotlet de porc la tavă-dar foarte tare şi necomestibil, cartori tăiaţi în 4, necurăţaţi de coajă şi băgaţi la cuptor, tocăniţă din carnea ce rămânea de la alte mese) sala de mese mică, dacă se termina ceva trebuia să ceri pentru a ţi se aduce;

-apa la piscină era rece, neâncălzită, încât copii ieşeu "vineţi " de frig şi intrau cu greu în apă;

-nici un fel de program pentru copii la piscină;

-parcare printre pomi, lăngă hotel, neiluminată şi nepăzită, maşină în maşină şi aceea doar prin amabilitatea băiatului de la recepţie.

Trebuie să vă mai spun că am stat două zile la etajul V, dar în cameră era un miros de tutun îmbâcsit, încât a intrat şi in hainele din dulap, apoi ne-am mutat la etajul VII, într-un alt apartament care era O. K.

Noi făceam plajă imediat lângă vapor. Plaja era în regulă, dar mai murdară ca la Albena. Pretul la şeslonguri era de8 leva/buc, umbrela 8 leva/buc şi salteaua 3 leva/buc. Intrarea în mare era puţin abruptă, iar la mal erau aduse multe scoici, dar după ce intrai în apă, la circa 2m de mal totul era în regulă, era nisip fin, chiar dacă uneori mai găseai şi câte o piatră. Apa era caldă şi limpede, iar în ea se vedeau mulţi peştişori şi uneori meduze. Ca totul să fie perfect, dimineţa, când am plecat am găsit sigla din faţă de la maşină furată.

Trimis de floring1964 in 24.08.12 11:10:46
Validat / Publicat: 24.08.12 12:05:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, hotel Vita Park, hotel Orhideea

VIZUALIZĂRI: 3222 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (floring1964); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Duşul, care avea doar un geam lateral
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[08.09.12 09:38:45]

Eu m-am intors pe 05-09-2012 de la acest hotel (vezi impresii) si doar vroiam sa spun ca ceea ce ai scris cu parcarea nepazita este TOTAL neadevarat deoarece parcarea este si iluminata si pazita da catre un angajat al hotelului are doar de parcare se ocupa

In legatura cu animatia pentru copii la fel iti spun ca nu este adevarat. Au fost 3 animatoare care in fiecare zi de la ora 14:00 (dupa pranz) faceau ba gimnastica cu copiii in apa, ba se jucau in Clubul pt. copii din spatele restaurantului pana la cina (18:30). O sa pun poze si poti sa vezi...

PS: Poate o sa spui ca doar cand ai fost tu nu era si ca au introdus aceste lucruri dupa ce ai plecat tu insa nici asta nue adevarat deoarece eu am mers la otelul ata la recomandarea uni coleg care a fost la mijlocul lui Iulie si tot asa era cu parcarea si cu animatia... deci nu cred ca doar in perioada in care ai fost tu nu era pazita parcarea si lipseau animatoarele...

floring1964AUTOR REVIEW
    [08.09.12 10:23:46]

@P3p51: Daca a face 10m min. gimnastica in apa pentru niste femei supraponderale, deoarece nu era nici un copil in piscina si a face cateva miscari de dans pentru copii de cel mult 5 ani consideri ca este program distractiv, atunci te inseli. Dupa ce mi s-a furat sigla de la masina am intrebat la receptie despre paza si mi s-a spus ca nu raspunde nimeni si nu au paza. Nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar daca ti-a placut, poti sa mergi si anul viitor!

[08.09.12 11:15:26]

@floring1964: De la 14:00 la 14:30 a fos gimnastica in apa pt adulti (chiar scrie pe panoul acele de program ca gimnastica este pentru persoanele de peste 15 ani, deci copii nu au ce acuta in piscina) insa eu NU la ast am-am referit. Programul pt. copii sa tinut in piscina mica timp de 30 min. dupa care de muta in spate la "Childrens Club" timp de 4 ore (de la 14:00 pana la 16:300) au fost o groza de programe de animatie pt. copii.

Uita-te la pozele pe care le-am postat. (Inca nu sunt disponibile pozele deoarece deabia le-a postat de 5 minute si astept verificarea de la admin.)

Culmea ca eu am tot Mercedes insa mie nu m-au furat sigla... si parcarea era iluminata.

Genul de oameni care merg in Bulgaria (la ieftineala) sa-si petreaca concediul la 3 stele (nici macar la 4 sau 5) si au niste pretentii de 5 stele de Turcia ar trebui sa se duca chiar in Turcia... zic. Nu crezi?

[08.09.12 11:24:07]

@floring1964: Pai sa platesti aproape 600 de euro pt. un otel de 3 stele (sfarsitul lui August) cred si eu ca te enerveaza. Si pe mine m-ar enerva... Cu banii astia mergeai la 5 stele la Grand Hotel Varna in Const si elena sau la alt hotel de 5 stele. Eu am fost cu 290 euro (2 adulti si un copil. Perioada 29 Aug - 05 Sept.) si nici nu am prins 3 zile de vreme nasoala ca tine. La mine toate ce le 8 zile au fost cu 28-30 grade.

Iti inteleg ****...

Daca te uitai si tu pe vreun site de reduceri gaseai si tu la jumatate de cat ai platit pt. aceeasi perioada: **** site comercial, referire eliminata de webmaster

[08.09.12 11:39:10]

@P3p51: avertisment pentru nerespectarea regulamentului -- referiri catre site-uri comerciale din ro (vezi textul scris cu rosu mai jos)

In plus, mai mare atentie la termenii cu potential ofensator precum cel editat mai sus - jignirile/ofensele nu sunt tolerate pe acest site.

geor90
    [20.07.13 12:49:52]

Parcarea hotelului este mica de 20-30 de locuri de accea hotelul permite accesul masinilor si pe terenul din jurul hotelului pentru ca sa nu plateasca clientii 10 leva/zi la parcarile private din zona sau sa o salte politia pentru ca este parcata ilegal.

Parcarea are asigurata paza deoarece noi am avut camera cu vederea spre parcarea improvizata si mereu am vazut un om acolo cu un scaun.

floring1964, geor90, P3p51
    Alte impresii din această RUBRICĂGreen Park Hotel: