ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2009

Foarte nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Experienta hotel Lido

Cand am ajuns la acest hotel, in miez de noapte, am crezut ca o sa am parte de o locatie de cazare minunata, dar m-am inselat: La ora 00:30 cand am ajuns, receptionera dormea intr-o camera in spate, iar in hol era un fel de paznic care citea ziarul; cu chiu cu vai a trezit-o pe receptionera, care a venit cu parul valvoi, ca din somn, si cu hainele deranjate in ultimul hal (nu exagerez cu nimic), ne-a dat cheia dupa ce a facut formalitatile, dar a ''uitat'' sa dea si telecomanda de la AC, asa ca am fost nevoit sa cobor iarasi la receptie; la bagaje nu te ajuta nimeni, ne-am chinuit cu geamantanele si gentile, punand lada frigorifica sa stea usa de la intrare deschisa sa putem cara tot ce aveam, in timp ce paznicul citea impasibil presa trantit pe un fotoliu din holul receptiei, iar receptionera disparuse la somn, bineinteles, deci de cum am sosit mi-am facut o impresie foarte placuta fata de modul cum am fost tratati.

Inca de la intrare te intampina holul ceusist cu miros de vechi, cu receptionere arogante care asteapta sa le saluti si-ti raspund cu juma de gura. Un hotel facand parte din status cosmetizare: mobila veche rupta vopsita in alb, miros urat inchis in camere, veioze de-o varsta cu hotelul si nefunctionale, lumina slaba in camera de la singura aplica, baia cu cada vopsita (cum altfel), niste minuscule sapunuri de cea mai proasta calitate pe care le primesti doar in prima zi, hartie igienica se pune doar cand nu mai ai deloc, prosoape infecte, care miroseau groaznic, desi cica erau spalate, saltele care miroseau a urina, curateniese face de suprafata, jaluzele albe la geam astfel incat te trezesti o data cu soarele, lenjeria si prosoapele nu s-au schimbat 9 zile cat am fost cazati!!! blink. gif Aproape de plaja, frigider marisor, in camera.

Nu are o lista in camera cu numerele de telefon utile, desi are tel in camera, practic nu poti suna la receptie ptr ca nu stii numarul, singurul numar afisat, este al restaurantului, scris cu creion rosu pe o hartie si lipit pe sifonier, ca doar ala e interesul nu-i asa, doar nu sa sunati la receptie ptr eventualele nereguli si cereri, telefonul suna aiurea si te deranjeaza la cele mai nepotrivite ore nefiind nimeni la telefon, fapt ptr care l-am scos din priza (bine ca avea priza caci altfel taiam cablu).

NU are piscina proprie, Nu are sejloguri pe plaja, astea se inchiriaza de la ''baieti'' cu 15lei/zi sau in wknd trebuie sa iei minim doua, adica 30 lei ptr a ti se deschide si umbrela sa ai umbra. Gradina neingrijita doar iarba uscata si cativa trandafiri, pe care ii ingrijeau cameristele, caci nu aveau gradinar. Mancarea la resturant foarte scumpa si gramaj mic. La restaurant fete de masa noi, albe, tacamuri la fel, foarte curat, agitatie printre ospatari sa aseze mesele frumos: venise un grup de turisti straini, (iar noua ne serveau ciorba in boluri ciobite) - in acea zi nici nu s-a mai facut curat in camerele celor ce eram cazati- concluziile le trageti voi. Nu merita 3* nicidecum!

Am asistat la o discutie intre patron banuiesc si o ospatarita: un client statea in restaurant fara sa aibe nimice pe masa, patronul a intrebat-o pe ospatarita de ce nu serveste clientul, iar aceasta i-a spus ca l-a intrebat, dar dorea un anume fel de bere pe care nu-l aveau, asa ca omul se mai gandea ce sa ia, la care patronul i-a replicat: si ce daca nu avem, du-te si adu-i ce bere ai!

Asta m-a lasat masca, nu mai am nici un comentariu.

Trimis de Djbobo* in 09.08.09 15:57:58

VIZUALIZĂRI: 6555 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Djbobo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

creivean
    [09.08.09 17:21:31]

Da' de discoteca de la parter care nu te lasa sa dormi la sfarsit de saptamana de ce nu ai amintit ?

Eu am si acum vise urate din cauza asta.

De masa ce nu este bufet nici macar la micul dejun ?

De meniul de o pagina, acelasi la toate mesele, pe care-l repeti intrun sejur de cateva ori, de mobilierul tip spital second-hand si alte surprize marca Lido 3*, m-am saturat intrun sejur si pana nu se schimba ceva, pe mine nu ma mai prind pe acolo.

Aviz amatorilor.

[09.08.09 17:36:08]

De discoteca am uitat sa mentionez, masa nu am sevit acolo decat o data, nu am avut mic dejun in pretul sejurului, deci am evitat acest restaurant al hotelului.

creivean
    [09.08.09 17:58:35]

Si unde ai servit masa.

La butoaie banuiesc.

Acolo se manaca relativ bine si ieftin si sunt mai multe alternative.

Eu nu am avut norocul tau, am platit sejurul cu toate mesele (fiind cu copilul am vrut sa stiu o treaba, da' m-am inselat), asa ca am fost nevoit sa folosesc toti banii din asa zis-a fisa cont in restaurantul de la Lido.

P.S. Si eu merg prin [agentie de turism] peste tot.

In agentia din Oradea sunt niste angajati ok.

[09.08.09 18:14:40]

De foarte mult timp nu mai cumpar sejururi cu masa inclusa, din motivele enumerate si de tine, prefer sa nu fiu ''legat'' de acel loc doar ptr masa, merg la orice restaurant -terasa, daca imi convine mananc, daca nu plec mai departe.

Da, am mancat la butoaie si in alte restaurante ale statiunii, doar o data in localul lor si m-am lamurit definitiv.

[13.07.10 18:40:14]

Am uitat sa specific in review, in timpul sederii la acest hotel, am spart un pahar din camera care bineinteles ca nu a fost inlocuit pana la plecare, iar la plecare, la receptie, dupa ce au verificat ''doamnele'' daca nu cumva am vb la tel sau cine mai stie ce datorii as mai putea sa am la acest hotel, a trebuit sa platesc si acel pahar cu 5 lei, bineinteles ca fara bon sau chitanta, ca peste tot pe litoral.

creivean, Djbobo*
    Alte impresii din această RUBRICĂLido Hotel: