Asena Hotel

înscris/ă în 02.04.09
JUN-2009

ARTICOL ARHIVAT

Un hotel oribil

Am fost la Hotel Asena in luna iunie 2009 si am fost extrem de dezamagiti. Camerele sunt murdare. Mancarea oribila plus ca la mancarea gatita sta un turcalet care iti arunca jumatate de lingura in farfurie si asteapta sa pleci. M-am simtit ca la o cantina mizera. Tot timpul se uita cineva in gura ta. Faimoasa Floricica - ghida ne-a sfatuit din prima clipa sa nu facem risipa la mancare (totusi platisem all inclusive) si ne-a bagat pe gat excursiile cu pret umflat amenintandu-ne ca daca patim vreun accident si suntem plecati cu alta firma nu suntem asigurati si nimeni nu se va ocupa de noi (de parca noi ne asigurasem pentru firma Siba si nu pentru Turcia. ) Chestia asta ne-a ambitionat si am cautat alta agentie cu care am facut excursiile si ca sa vezi am mers peste tot si am mancat la aceleasi restaurante odata cu cei ce plecasera cu Siba doar ca la pret mult mai jos. Agentia cu care am plecat se numeste Sundial si este cu iesi din hotel in stanga imediat dupa terase- aproximativ 150- 200 m. Asa ca daca vreti mergeti acolo si intrebati de Michael este un tip super parolist si dragut. Noi am fost 7 persoane si ne-a asigurat microbuz doar pentru noi condus de fratele lui Patrick.

Reusita concediului meu s-a datorat prietenilor pe care ni i-am facut acolo si cu care faceam haz de necaz.

Culmea nesimtirii celor de la H Asena a fost pe de o parte cand am ajuns pentru ca am urcat la piscina la bar unde ni se spusese ca vom avea mancare tip fast food iar acolo nici vorba de asa ceva si pe de alta parte in ultima zi cand dupa masa se pranz de la 12 a venit un turc care zambind ne-a taiat bratarile iar pana la 18. 00 cand am plecat tot ce consumam era contra cost.

Impresii încărcate de camydinu in 08.08.2009 21:46:29

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (camydinu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[08.08.09 22:07:01]

observatie (neutra) : check-out-ul la un hotel se face inainte de pranz. Dupa ora 12 oricum erati "iesiti" din sejurul platit, asa ca ultimele motive de nemultumire nu sunt justificate.

Publicitate    [19.07.19 09:55:43]

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: