ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2012
2 AD. + 2 COPII

Către satisfăcător

Hrizantema....

Salutare tututor!

Incep... cu... nici nu stiu exact care parte e mai horror si s-o descriu. :)

Drumul a fost ok, nu mai descriu traseul pt ca deja il stie toata lumea, o singura chestie o punctez aici; m-a frapat nesimtirea celor de la pod, la giurgiu, efectiv statea doamna respectiva cu mana scoasa prin geam si astepta sa ajung langa ea cu masina... am intrebat cat costa, a raspuns sec: 30 lei... ok, am platit mi-a dat bonul care l-am studiat dupa ce am plecat de acolo... de fapt taxa e 27 lei... 3 lei a rotunjit direct, ca doar eram la nunta cu strigare nu la trecere de pod :)

Am ajuns la hotel la ora 12, prima data am intrat in parcare ne-a dat voie batranelul de la poarta sa intram apoi m-a condus la receptie, unde evident ne-au comunicat ca doar la ora 14 (lucru care il stiam) vom primi bratarile si camera. Nici bratara nu se pune mai repede, cel putin asa am fost noi tratati.

Camera a fost la parter 128 mai exact, cu terasa spre parcare. Despre camera ce sa zic, era ok, curatata, aranjata.

Lenjeria a fost schimbata de 3 ori in sejurul nostru, curatenia zilnic.

Acum partea cea mai rea: mancarea si israelienii...

Mancarea: Comparativ cu acum 2 ani cand am fost tot la acest hotel... wow... mai rea decat la o cantina studenteasca, reciclau TOT, absolut tot, deja stiam, ca ce ramanea seara la cina se regasea a 2-a zi la pranz sub diverse forme macinate: bulgarasi, chiftele, "mici" pusi pe frigaruie, oricum erau destui care mancau asa ceva...

Micul dejun era ok, cina la fel, gaseai ce sa mananci, dar la pranz... yeack!

Partea 2a: israelienii...

Stateau perete in perete cu noi... doar cand i-am vazut deja am zis... ups! prima noapte au fost cuminti ca --erau doar ei... a 2-a zi... au venit vreo 7 familii cu bunici, copii, etc. noaptea pe la 2 au inceput usile: zdrang! zdrang! apoi au urmat bineinteles urlete, vorbitul in gura mare... copii de 2-3 ani doar in chilotei cu suzeta in gura faceau naveta intre camere... asta la 2 noaptea...

Dimineata pe la 5.30 am auzit un zgomot puternic in terasa am iesit... ce sa vezi cu ce amuzau tampitii: il aruncau pe unul de pe terasa in gardul viu si se amuzau de mama focului, am inceput sa urlu la ei, au zis un "sorry" si in 5 min le-am dat stingerea. Wow ce cuminti si ascultatori au fost... chipurile...

Seara urmatoare a decurs normal pana la... 2 noaptea cand iar au inceput... intre timp se mai cazasera cateva familii de romani care au luat si ei atitudine impreuna cu receptionerul si 2 tipi de la securitate care nu stiu ce le-a spus dar au reusit sa-i sperie destul de bine pe israelieni ca nu le-am mai auzit gura pana am plecat.

La piscina... cand veneau ei nu aveai loc; sa-i vedeti cum erau cate 20 si jucau polo... ce polo frate ca era fiecare pentru el... se aruncau cate 10 pe cel care avea mingea... ce sa mai joci sau sa inoti in zona respectiva :)

Statiunea: galagioasa si mult mai murdara comparativ cu cei 2 ani in care am fost in Sunny Beach.

Cu siguranta 2012 a fost anul in care a fost ultima vizita in Sunny Beach, vom cauta alte statiuni probabil mai linistite

Concediu placut tuturor!

Trimis de cianurra in 15.08.12 17:24:22
Validat / Publicat: 15.08.12 18:27:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 5176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cianurra); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.08.12 08:38:51]

Aceleasi conditii erau si in 2010: mancarea de cantina studenteasca, israelienii neducati + altele naspa.

cianurraAUTOR REVIEW
[17.08.12 11:39:08]

@fanespoitorul: acum 2 ani mai aveai ce sa mananci din tot ce era acolo... anul asta... nu o data am plecat nemancat si am mancat in statiune, efectiv erau mai mult decat gretoase toate, eu care nu am fost niciodata pretentios la mancare...

bobchi
[03.09.12 12:52:19]

Acelasi lucru l-am patit si eu la pod la Giurgiu anul trecut si am punctat acest lucru la review-ul meu.

Anul acesta le-am dat exact ))))

iulya*
[29.01.13 21:23:49]

Am si eu o intrebare... hotelul este departe de plaja? cam cate minute se fac pana la plaja? multumesc

[29.01.13 21:53:02]

@iulya: Sunt cam 200 metri pana la plaja dar trebuie sa treci printre tarabe. Cel mai bine uita hotelul si rezerva in alta parte sau vei avea o vacanta "de neuitat". Succes

cianurraAUTOR REVIEW
[29.01.13 22:43:32]

@iulya:

Confirm ceea ce a spus fanespoitorul: ajungi mergand printre tarabe.

Dar... alege alt hotel... citeste parerile din vara 2012... tu alegi ce sa faci cu banii...

O alternativa este Planeta cam la aceleasi tarife dar net superior.

Oricum, facand o statistica [STRICT PERSONALA! ]dupa un tur al impresiilor postate de alti useri, impresii traite in diverse momente si statiuni de pe litoralul bulgaresc, am dedus ca s-a cam dus mierea si la ei... si incep sa-si trateze clientii in cel mai pur stil balcanic si 100% romanesc, adica flitul este la el acasa, iar goana dupa inavutire este mare fara a tine cont de client.

Repet, este strict parerea mea...

O seara buna tuturor!

[30.01.13 08:34:32]

@cianurra: Mi imi face impresia ca bulgarii s-au cam saturat de noi . Daca te duci intr-un hotel cu o alta proportie de romani, vei fi tratat mai bine. Depinde si de management. Hotelurile slabe, ori ce ar face tot slabe raman. In afara de Hrizantema, hotel cu care am dat buzna in AFA, nu am avut socuri. As putea spune ca daca sti sa le gadili un pic orgoliul cu cateva cuvinte bulgaresti, cresti in ochi lor.

bobchi, cianurra, fanespoitorul, iulya*
Alte impresii din această RUBRICĂHrizantema Hotel: