ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2012
DIN: ONESTI
ÎNSCRIS: 04.01.10
AUG-2012

Hotel curat, bine pozitionat

Am fost in Praga in cadrul unei excursii cu autocarul "Praga - Viena" si am stat 4 nopti la Hotel Golf.

Hotelul este intradevar de 2 stele, dar curat. Ne-a lipsit frigiderul si un post TV macar in limba engleza: toate erau de limba germana sau ceha. Oricum, nu am stat in hotel prea mult.

[...]

La hotel am inteles ca se poate manca binisor - se poate vizualiza pe net meniul hotelului, micul dejun este bun dar se termina unele feluri de mancare iar daca vreti clatite, se prepara mai tarziu, dar sunt foarte bune.

Se poate intra pe internet gratuit de pe calculatoarele lor, se poate lua uscator de par de la receptie. Exista un miros specific in hotel care poate deranja putin, dar este curat.

Merita insa mers acolo, deoarece aveti tramvai aproape, este amplasat intr-o zona verde.

Trimis de marianaonesti in 14.08.12 20:03:20
Validat / Publicat: 14.08.12 23:32:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CEHIA

VIZUALIZĂRI: 2003 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marianaonesti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [14.08.12 20:14:06] »

Of-off...

@marianaonesti, pe viitor n-ar fi rau sa desparti recomandarile de cazare de cele referitoare la zona vizitata.

S-ar obtine astfel o structurare mai buna a informatiei - despre cazare si despre zona/imprejurimi -- cine cauta doar info despre cazare o gaseste mai eficient; cine cauta informatii utile despre locuri de vizitat le va gasi foarte greu aici la rubrica hotelului.

Nu in ultimul rand, notele acordate ar reflecta mai bine recomandarile despre cele doua "obiective" distincte (se intampla cateodata sa stai intr-un hotel pe care nu doresti sa-l recomanzi, dar zona sau orasul in sine ar merita cu totul alte note - sau viceversa).

Ideal ar fi fost sa scrii doua seturi de impresii - unul aici, la rubrica hotelului Golf, si un alt set incarcat la "Excursie Praga" - amfostacolo.ro/hotel.php? ... --praga&id=3167. Insa nu e timpul pierdut - poti eventual copia fragmentele continand recomandarile de calatorie (non-cazare) si initiezi un review nou in aceasta ultima sectiune (facem noi 'curat', ulterior, aici)

webmaster [14.08.12 23:31:39] »

Multumiri, marianaonesti, ca ne-ai ascultat sugestia; fragmentele incluse ulterior in noul review cu recomandari locuri de vizitat in Praga au fost eliminate din articolul de mai sus.

Am schimbat deasemeni titlul - daca doresti un altul, scrie-ne, aici sau prin functia SESIZARE

• Alte impresii din această RUBRICĂGolf Hotel: