ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2012
    AUG-2012

Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Dezamagire

Camerele apa si plaja sunt curate, nimic de zis

dar pentru un hotel de 4 stele...

- cele 3 piscine sunt de fapt 2, ca a treia e comuna cu hotelul arabella

- afara nu era muzica nici macar seara, noroc ca se auzea de la barurile hotelurilor de langa noi

- animatia destul de slaba, abia daca aveau jumatate de ora dimineata si jumatate dupa-amiaza, mai multi animatori decat participanti...

- spectacolele de seara erau niste bazaconii, nu erau decat in bulgara si nu pricepeai nimic, vorbeau in engleza sau germana doar cateva cuvinte de inceput, adica ceva gen doamnelor si domnilor bine ati venit la showul nostru... si de sfarsit multumim... in rest tipete de la animatoare si de la copii, ca ei oricum se amuzau...

- mancarea este destul de proasta pentru 4 stele, cateva feluri doar, care se repetau, mancarurile calde erau reci, ardeii umpluti si sarmalele aveau orezul nefiert, pestele era mai mult fiert decat prajit, carnea de vita era f tare, rosiile aveau pe ele busuioc si nu se puteau manca, si ar fi ff multe de spus... in general toata lumea statea la coada si astepta sa se faca cartofii prajiti si friptura pentru ca restul mancarurilor nu erau prea grozave

- seara cantau un baiat si o fata in restaurant vreo 2 ore, i-am auzit soptind intre ei in romaneste, n-am inteles de ce...

- cel mai prost e ca intr-o dimineata am gasit un gandac de bucatarie care inca mai misca... intr-un bol pentru cereale, l-am luat si i l-am aratat unei supraveghetoare de sala care n-a zis decat "tz tz tz"!!! a luat bolul si a plecat

comportamentul fata de romani este execrabil, nicaieri n-am intalnit asa ceva

capacul insa a fost cu servirea la bar - vorbesc de cele 3 baruri in aer liber ca inauntru nu se mai fumeaza nicaieri

- nicaieri nu existau scrumiere (desi aveau), iar daca cereai, fie luau una deja folosita din care desertau tigarile si atat, ti-o dadeau asa murdara, fara macar sa o stearga, nu mai zic sa o spele... fie iti dadeau un pahar

- mesele din jurul barului de la piscina erau in permanenta pline de pahare si farfurii goale, mesele erau murdare, patate de diverse bauturi sau mancaruri si nu venea nimeni sa debaraseze, nu mai zic sa stearga mesele, ziua erau din acest motiv si multe albine sau muste...

- daca te duceai la bar sa ceri ceva, brusc isi faceau de lucru in celalat capat, si nu mai veneau, daca mai veneau altii intre timp ii servea pe aia intai si pana nu te duceai fix in fata lor sa ceri pe un ton mai tare, nu rezolvai nimic. de asemenea cand cereai ceva isi dadeau ochii peste cap, oftau, fluierau, de parca nu stiu ce le cereai sa faca. si nu in ultimul rand, se faceau ca nu aud comanda de 2 si dadeau doar un pahar plin ochi cu gheata si peste un pic de suc sau alcool... cand repetai 2 sau explicai politicos ca ai cerut 2, iar oftaturi si probabil si ceva injuraturi urmate de cuvantul ruminschi, apoi cu mare sila faceau si al doilea coctail, sau capucino pe care-l tranteau ostentativ. berea ti-o punea in pahar de plastic desi o serveai acolo nu o luai pe plaja

si asta se intampla zi de zi!

cu totul si cu totul altfel era comportamentul fata de nemti sau alti slavi

la magazine de asemenea eram urmariti pas cu pas, se atentionau cu acelasi "ruminschi"... de parca toti am fi hoti...

nu m-am simtit asa umilita in viata mea!

eu nu mai calc la acest hotel niciodata, si nici macar in albena, asta e foarte clar!

anul trecut am fost la nisipurile de aur la hotel grifid vistamar, cu toate ca era de 3 stele... alta viata, totul a fost minunat, camera, plaja, apa, mancarea, animatia, spectacolele de seara dar mai ales te tratau cu mare respect, vi-l recomand cu caldura!

Trimis de rodica1roman* in 13.08.12 21:05:30
    Validat / Publicat: 13.08.12 22:43:01
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur grifid vistamar 3 * foarte bine

VIZUALIZĂRI: 4408 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rodica1roman*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fanespoitorul
    [14.08.12 08:33:11]

Intr-adevar formatia e de doua persoane si sunt romani. Nu conteaza de ce vorbeau in soapta.

Berea o pun in pahar de plastic la majoritatea hotelurilor. La cata bere se bea nu ar avea pahare sau nu ar avea timp sa le spele/usuce.

Comportamentul fata de romani ar putea sa-si aibe cauza si prin faptul ca romanii cand merg in vacanta la AI sau UAI au impresia ca in pretul biletului si-au cumparat si o bucata de hotel sau vreo doi, trei "servitori".

Printre cei mai cheltuitori sunt romanii si rusii, poate de asta spuneau pe la magazine rumanski.

Eu am fost la Kaliakra dar nu am simtit o astfel de atitudine.

fanespoitorul
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Superior Hotel: