ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2012
ÎNSCRIS: 13.08.12
AUG-2012

Extrem de nemulțumit

Sejur de neuitat la Pomorie - Bulgaria

Nu vreau sa va plictisesc, dar trebuie sa cititi aceste impresii.

Am fost la hotel Pomorie in perioada 5-12 august 2012 si sugeram tuturor turistilor sa evite aceasta locatie.

Am ajuns la hotel la ora 12.00 si am asteptat in Receptia fara aer conditionat pana la ora 14.00 sa fim cazati. Formalitatile de cazare au fost taraganate astfel incat sa nu beneficiem de masa de pranz.

Locul de parcare a hotelului a costat 10 leva/zi. Am primit un biletel nestampilat si fara a fi inscrisa suma platita, in conditiile in care paza era asigurata doar intre orele 10.00-22.00 (suna a evaziune!)

Angajatii de la receptie abia rup ceva engleza, sfidatori, nici macar in limba lor nu saluta. Ospatarii si cameristele nu se pot exprima in nicio limba internationala.

Camera are mobilier nou, insa restul e infect: asternuturi, mocheta, …

Baia e OK, dar va sfatuim sa aveti la voi hartie igienica.

Nu ne-au fost schimbate asternuturile, prosoapele o singura data in 7 zile. De curatenie nu mai vorbim…

Drumul spre sala de mese (impropriu numit restaurant) era presarat cu gandaci si sosete. Fetele de masa erau confectionate din paturi ecosez, cadrilate. Paharele si farfuriile... jegoase.

Desi aveam bratara de all inclusive la mana, ni se cerea la intrarea in sala de mese nr camerei si nr de persoane, sa nu cumva sa mancam de mai multe ori (daca aveam si ce).

Piscina este mare si frumoasa, dar in jurul ei este plin de pahare de plastic, mucuri de tigari, astfel incat nu te poti deplasa descult spre apa. Angajatul “Safeguard” este in stare sa te ia la bataie daca nu eliberezi sezlongul la ora 18 pentru ca el sa poata aduna saltelutele.

Cireasa de pe tort este mancarea. Daca esti vegetarian este ok, daca nu … tii cura de slabire. Carne nu vezi decat sub forma de tocatura de o culoare indoielnica si un gust si mai indoielnic. Noi ne-am hranit timp de 7 zile cu orez, cartofi prajiti (foarte buni) si salate.

Hotelul era populat in majoritate de rusi si englezi beti non stop, care isi aratau “poponetele” la piscine sau faceau sex in fata balcoanelor, pe iarba. Angajatii Security care ar fi trebuit sa ii linisteasca, aveau toti peste 70 ani -- alesi pe spranceana :)

Unii dintre romani au fost nevoiti sa doarma cu usa camerei deschisa din cauza caldurii, iar dimineata s-au trezit fara bani.

Ar mai fi multe de povestit despre “minunatele” servicii de 3 stele de la Pomorie, dar nu mai vrem nici macar sa ne mai amintim.

In concluzie, cu toata sinceritatea, va sfatuim sa nu alegeti ca destinatie de vacanta Hotel Pomorie, Sunny Beach, Bulgaria.

Concediu placut in alta parte!

Trimis de cataso in 13.08.12 19:39:43
Validat / Publicat: 13.08.12 20:13:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cataso); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[13.08.12 19:53:14]

@cataso: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Mirela777
    [05.08.13 23:19:08]

@cataso:

Mancare ca la cantina. Varza, fasole, spaghete, mazare. Personal neprietenos. Canapeaua rupta...

Nu recomand, mai bine la cort cu mici zilnic

[06.08.13 04:37:55]

@Mirela777: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

Mirela777
    Alte impresii din această RUBRICĂPomorie Hotel: