ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2012
ÎNSCRIS: 12.08.12
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 ani

Foarte nemulțumit

A fost frumos, dar nu mai mergem niciodata aici- dezamagire totala

Am revenit in sfarsit din Konstantin si Elena hotel Rubin 4 stele dar nu face nici 2 parerea mea.

Am ajuns acolo pe la 13.30 ne-a pus bratarile si ne-a invitat la masa si apoi sa ne dea camerele, tanand cont ca am vrut sa avem camerele la acelasi etaj am asteptat pana pe la ora 15.00 dar am primit 3 camere una langa alta binenteles am dat 10 euro ca sa se poata.

Surpriza cand am intrat in camera era nisip pe jos si cearceafurile pareau neschimbate si pline de par. Dupa ce am facut putin taraboi pe la receptie ca nu te poti intelege cu cameristele care nu stiau decat bulgara si se faceau ca nu inteleg ce vrem am reusit sa schimbam lenjerie noua siu curata si sa ne faca curat prin camera. Pana la final lenjeria nu ne-a fost schimbat nici macar odata, doar prosoapele ca le puneam noi pe jos. Camera era mare cu 3 paturi aer care functiona, vedere la mare, era Ok.

Acum la masa aveam o problema ca noi vroiam pt copii carne de pui fara sosuri si maioneze dar nu gaseai nimic. Dupa prima zi toti am avut probleme la stomac dar cu niste smecta si ceaiuri de menta si far prajituri la masa doar cu paine prajita ne=am reglat. Erau tot felul de tocanite, carne de pui de porc, chiftele dar toate in sos sau gatite cu altceva, de fripturi sau alte cele nu poate fi vorba, doar daca reusiti sa faceti rezervare la Barbeque unde puteti manca ceva mai normal. Aveau in fiecare zi 2 feluri de peste la tava intr-o zi chiar pastrav. La fructe nu erau zgarciti aduceau mereu si erau din belsug. In rest in fiecare zi mancarea era cam aceiasi si seara se punea si cea de la pranz la masa, erau doar 2 feluri de ciorbe.

Cat despre mancarea dela terasa de pe plaja, am mancat in vreo 2 zile si la pranz si seara, intradevar era ceva pui la plita si peste pe plita cu cartofi prajiti dar noua nu ni s-a parut ca era chiar pui asa cum ziceau ei???

Hamburgheri nu am luat pt ca nu mancam, in schimb mancam inghetata in fiecare zi, era buna dar cam departe, probabil stategia lor - inghetata la 500 metri hamburgherii la 400 metri si pui + cartofi prajiti pe plaja, totusi pt unele hoteluri mai indepartate trebuia sa alergi un pic si pana la urma renuntai, aveau si niste ore tampite de la 11-17 cand toata lumea se cam retrage la somn.

Bauturile si cele de la bar si cele de pe plaja erau jalnice am baut numai apa plata si sifon ( soda) . toate sucurile erau de la TEC cum erau si la noi odata sucurile, chimicale curate si bauturile lor autohtone. Berea era slabuta dar rece. Bere mai buna am baut la restaurantul Dolce Vita da trebuia sa faci rezervare pana in ora 14.

Piscinele foarte curate si bune, le-am incercat pe toate la toate hotelurile din resort.

Am vb cu cineva pe plaja (plaja era fff mica si toti din resort veneau la aceasta plaja mica si se aglomera) care era cazata la Grand Varna si era fff nemultumita iar mancarea era aceiasi in tot resortul si a dat 900 euro pe bilet.

Am avut si niste incidente cu masina in parcarea hotelului ne-a fost lovita si cei de la receptie pe mana cu politia nu au vrut sa stie nimic, nici dovada nici nimic, mai grav ca tot pe noi ne scoteau vinovati ca am miscat masina, etc, si am plecat cu masina lovita si indoita, asta e viata.

In concluzie parerea mea ca nu merita banii si noi o sa incercam sa mergem in alta parte si aici niciodata, serviciile lasa de dorit, cu toti care am discutat si de la alte hoteluri din resort erau nemultumiti de mancare si de pretul platit ca la albena e mai bine la balckic e mai bine, eu nu stiu cum e ca nu am fost sunt doar aprecierile celorlalti.

Initial am zis sa nu ma iau dupa forum si impresii dar m-am regasit printre unele din ele, NU MERITA, gantiti-va inainte de a lua bilet aici.

Va urez numai concedii placute in locatii decente care sa merite pretul platit - ca nu sunt prea ieftine oricum.

Pt la anul o sa studiem mai atent ofertele si serviciile si impresiile....

claudiu b - novicele

Trimis de claudiu_1 in 13.08.12 00:13:56
Validat / Publicat: 13.08.12 00:38:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA

VIZUALIZĂRI: 2364 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudiu_1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [13.08.12 00:25:59] »

@claudiu_1: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Clau79 [15.06.13 01:16:28] »

@claudiu_1: Observ ca aveti tot 2 copii, ca si mine... si vreau sa va intreb, acum, ca tot am luat bilele la Rubin, cum sa fac si eu cu mancarea ptr copii? ca nici eu nu vreau sosuri, vreau carne pui si cartofi mai mult, si am vazut ca ziceati de o rezervare la Barbeque... ?! sau de rezervare la bere rece... ? ma puteti ajuta? eu in Bulgaria nu am mai fost, nu stiu nimic pe acolo... Albena si Balckic am gasit mult mai scum pe net... unde ati schimbat banii? din lei in leva? sau pot si in euro sa platesc pe acolo... ? magazinele sunt scumpe? ati mai cheltuit mult cu copiii prin statiune? ... o jucarie-doua... etc?

Clau79
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: