ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2012
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 10.08.12
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Neasteptat de bine... un sejur reusit pana acum

Buna seara! Va scriu in aceasta seara de 10 aug. 2012 direct din lobby-ul hotelului Fulya din resortul KAMELYA HOLIDAY VILLAGE. Pana acum nu am accesat net-ul deoarece nu am avut timp, resortul ocupandu-mi tot timpul... si inca nu l-am vazut pe tot dupa 4 zile.

Eu si cu familia mea (sotia si fetita de 3 ani) ne-am hotarat sa ne cazam la KAMELYA HOLIDAY VILLAGE la o camera de luxe. Vreau sa transmit cateva informatii foarte importante pt cei care vor dori sa se cazeze aici: spatiul resortului este imens... am intrat cu autocarul prima data la receptia hotelului Selin (din acelasi resort - cel mai aproape de plaja) dupa care am avut impresia ca iesim din resort... dar am ajuns si la receptia de la KAMELYA HOLIDAY VILLAGE (o receptie in aer liber).

Am ajuns in jurul orelor 11:30... receptionerul spunandu-ne ca ziua de cazare incepe la ora 14:00 (exact ca Selin... si la toate hotelurile din Antalya dupa cum spunea si ghida ). Fara nici o jena am pus in pasapoarte 10 euro, dupa care in 2 secunde mi-a oferit o prima camera... i-am zis... "just a second... i want to see it... ok"... receptionerul dandu-mi impresia ca a inteles... m-am dus am vazut camera si nu mi-a placut (dupa mine nu era de luxe - cam 1421)... m-am intors la receptie si i-am spus ca nu imi place camera si sa-mi dea una renovata si spatioasa... receptionerul: "ok... in 5 minutes"... intre timp alte 2 familii de romani asteptau ora 14:00 in receptie fara sa le zica cineva ceva...

M-am dus la inspectie prin resort (era ora de curatenie in camere)... si am vazut cateva camere cu ajutorul femeilor de servici care imi aratau camerele zambitoare. In 15 min. m-am intors la receptie si receptionerul imi completase nr unei alte camere 1774... EXTRAORDINARA... (tocmai era pe primul loc in cele vazute)... terasa de 24 metri patrati... camera spatioasa cu pat matrimonial... climatizare individuala... baie cu cada... toate renovate.

Am zis OK... in 2 min a venit baiatul sa ia bagajele si ne-am cazat inainte de ora 14:00 (doar cu 10 euro)... intre timp altii inca mai asteptau.

CONTINUARE: dupa un sejur de 7 zile m-am intors acasa. Merita sa mergeti in concediu cu familia la acest complex, deoarece se intinde pe o suprafata mare si ai ce sa faci in fiecare zi. Recomand cu mare placere acest resort din Side.

Trimis de marius.c in 10.08.12 01:45:14
Validat / Publicat: 17.08.12 14:21:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Gural Premier Club Belek Royal Holiday Kemer

VIZUALIZĂRI: 4841 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius.c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[10.08.12 08:50:49]

@marius.c: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ar fi pacat sa publicam insa articolul in forma in care se prezinta acum.

Poti completa oricand impresiile folosind linkul EDIT IMPRESII, afisat cu rosu la finalul textului.

Sau poate mai bine sa te bucuri cat mai mult de binefacerile sejurului si te asteptam cu impresiile complete, la terminarea sejurului, sa ne spui daca a fost la fel de bine pana la sfarsit sau nu.

Multumim!

[15.08.12 09:18:58]

@marius. c: din cate banuiesc, esti probabil acum in tara - sper ca vacanta a fost la fel de fain pana la sfarsit.

Tu ce zici, publicm reveiw-ul asa cum e sau mai asteptam? (daca doresti sa mai aduci completari)

marius.cAUTOR REVIEW
    [15.08.12 14:41:52]

@webmaster77: se poate posta reviewul. Urmeaza ulterior sa descarc pozele de pe aparatul foto si sa le incarc pe cont. Multumesc.

ramo
    [17.08.12 17:09:46]

Consider util totusi acest review pentru turistii care se intorc din concediu nemultumiti de conditiile de cazare avute. Omul e liber sa refuze camera in masura in care nu corespunde ofertei avute, sau a disponibilitatii camerelor libere. Asa cum a procedat si Marius. Asta nu inseamna ca acest complex nu e unul deosebit-daca tu accepti ceva mai putin decat ai platit...

Poate revine cu informatii si despre servicii si masa pentru ca si aici au mai fost unii nemultumiti.

marinica 1976
    [28.10.12 22:40:44]

Imi spui te rog, care a fost pretul sejurui, daca doar se maninca la hotelul unde esti cazat sau, cele 3 hoteluri sunt separate cu totul, ma refer la o cafea, o bere. Daca au fresh-uri la kamelya holiday, ce bauturi au si daca sunt si la sticla sau la doza, daca au hidrobiciclete sau caiace, daca au luna park si daca da, cum se intra si ce cuprinde, ce bungalow-uri sunt mai noi, renovate, si daca cele 2 camere care le-ai vazut se aflau in aceeasi cladire. Multumesc frumos, vreau si eu sa merg la anul la Kamelya Holiday, si ma poti ajuta sa iau o decizie finala, am mai fost la Aqua Fantasy in Kusadasi tot pe baza ecourilor de pe acest site si nu am regretat alegerea.

ramo
    [06.12.12 11:15:46]

@marinica 1976:

Buna, referitor la locul de servire al meselor, esti conditionat de restaurantul principal doar la mesele principale in sensul ca nu poti lua masa la Selin sau Kamelya daca esti cazat la Fulia. Insa, in timpul zilei toate barurile, erasele, snakurile sunt comune si la liber, fara sa conteze unde esti cazat. Adesea saream peste masa de la Restaurantul nostru si mancam pe la piscine sau pe plaja unde totul e liber.

Bauturile sunt variate, pe unele terase gasesti doar la pahar, dar la Dragon... pe plaja au nenumarate feluri de bere si la sticla inclusiv bere neagra sau light. Restul bauturilor sunt... cam ce iti trece prin minte. La Kamelya cand am fost era Fresh la fel si la Selin si nu se plateau-atunci.

Despre luna park nu stiu, acum 2 ani am fost ultima oara si nu aveau.

Referitor la corpurile renovate, le vei recunoaste de afara, sunt foarte cochete si spatiul verde dintre ele e tare ingrijit. Sunt bungalourile dinspre Selin si Fulya. Cele nerenovate sunt in marginea complehului spre sosea oarecum spre gard... am auzit ca sunt horor. Acolo erau cazati in general Rusii si Englezii

Ai gasit un pret bun pentru Kamelya?

ioanagrig
    [06.03.14 12:29:04]

Buna ziua,

Puteti sa imi spuneti va rog daca ati fost cu amfostacolo travel?

Multumesc

marius.cAUTOR REVIEW
    [10.03.14 11:34:55]

@ioanagrig: @ioanagrig: nu am fost cu "amfostacolo travel"... ci cu o alta agentie de turism. Oricum va recomand sa mergeti... plaja si intrarea in apa line... plaja de nisip foarte mare...

ioanagrig, marinica 1976, marius.c, ramo
    Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Aishen K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]: