ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2012
AUG-2012

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Sfatul pentru un sejur neratat pe cuvant

abia astazi m-am intors de la acest mirific hotel. pot sa spun ca mi-am facut sejurul praf in cele 8 zile de sedere. sper sa nu plictisesc pe nimeni dar nu pot sa nu postez pe toate site-urile ceea ce se intampla acolo.

in primul rand personalul este deplorabil.

1. salvamarul este de o nesimtire cum nu am mai intalnit, adica: iti arunca prosoapele pe jos, se ia de tine daca nu ii convine ceva, trece si iti darama umbrele iar apoi se intoarce si rade de tine cand ai umbrele in fata, pentru a se purta frumos trebuie sa ii dai spaga.

2. barmanii: sunt *** cum nici un om amarat care nu are apa curenta si se spala la copaie este mai curat ca ei, te servesc in scarba si stai cu orele la coada ca sa te serveasca cu un pahar cu suc (american cola ca nu este cola in nici un caz) si te lasa sa astepti pentru ca ei glumesc si rad cu spatele la tine, iar cand fac asta se scarpina in fund sau stau cu picioarele negre pe butoaiele cu bautura sau cu prosopul cu care sterg barul se sterg de fata cu clientul in cap.

3. sala de mese: aici este o intreaga aventura - nu ai sare - nu exista carne decat ceva tocat care miroase si are un gust ingrozitor (noi a trebuit sa facem 20 de romani scandal ca sa mancam o bucata de carne) nu sunt pretentioasa dar aceea nu este mancare sunt laturi (hamsiile erau lux) 2 zile nu am maincat decat salate dar cand ne-a lovit foamea mancam cartofi prajiti cu orez si sos (de la care ne-am stricat la stomac) iar una dintre garnituri era ceapa prajita - farfuriile sunt sub orice critica de murdare cautam in teanc luam farfurie cu farfurie sa nimeresc una mai de doamne ajuta- la bucatarie este o mizerie de nedescris

4 camera: aici doar aranjeaza paturile si schimba scrumiera si in 8 zile 1 data a schimbat asternuturile (cele care erau cand am ajuns in prima zi erau patate cam peste tot) pe jos nu aspira sub nicio forma si am facut prostia sa merg desculta fara sa imi dau seama si am luat o ciuperca iar acum ma tratez, toaleta nu o spala decat la misto cu mopul pe jos si cam atat.

5 balconul: daca ai ghinionul sa ai niste betivi deasupra (cum e tot hotelul plin de asa ceva) trebuie sa iti pui prosoapele la uscat in camera pentru ca eu m-am trezit cu prosopul, o bluza, masa si un scaun din balcon plin de voma, cu toate acestea am incercat cu sila sa sterg cat am putut am dezinfectat cu spirt dar pe jos am aruncat o galeata cu apa si niste dero. in conditiile in care femeile de servici trebuiau sa faca curat nici macar cu mopul nu au dat si 3 zile am stat cu voma in balcon.

6. intre orele 10:30-12:00 si 15:00-17:00 se serveste inghetata aceasta este foarte buna nu am nimic de comentat dar este pusa cu lingura de supa pe cornet nu au nici macar lingura de inghetata. singurele cuvinte de lauda le pot adauga barmanilor de la barul din piscina (care apropo nu sunt angajatii hotelului barul este concesionat unor oameni super) se poarta exemplar fata de acei retardati fac niste cocteiluri delicioase si vorbesc super frumos si zambesc tot timpul. daca ati citit ceea ce am scris eu trebuie sa trage-ti o concluzie evidenta.

NU MINT CU ABSOLUT NIMIC. am chemat pana si reprezentantul agentiei de turism [editat de webmaster] la hotel dar nu a vrut sa ne dea nr de la protectia consumatorului asa ca multa bafta.

Trimis de vampyrella in 09.08.12 00:00:22
Validat / Publicat: 09.08.12 07:15:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: sunny beacch hotel lion 4 stele, nisipurile de aur hotel admiral 5 stele

VIZUALIZĂRI: 2884 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vampyrella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[09.08.12 07:14:59]

@vampyrella: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

laurbogdan*
    [09.08.12 14:07:16]

La piscina sunt sezlonguri? Este echipa de animatie?

vampyrellaAUTOR REVIEW
    [09.08.12 21:38:25]

@laurbogdan: da sunt sezlonguri dar ca sa prinzi neocupate trebuie sa te duci la 4 dimineata si sa iti legi un prosop de ele

si animatori exista dar sunt cam enervanti si in general cam fac misto de romani. la jocuri gen polo fac tot posibilul sa nu castige romanii

cataso
    [13.08.12 17:00:09]

Ceea ce a scris si descris Vampyrella reflecta intru totul crunta realitate de acolo. Si s-a exprimat foarte elegant. Cuvintele nu pot descrie mizeria, nesimtirea, bataia de joc de care am avut parte la Pomorie. Cuvantul care caracterizeaza cel mai corect hotelul este "JEG". Jeg la propriu si la figurat: jeg in ceea ce priveste conditiile de cazare, comportamentul angajatilor, calitatea mancarii si a bauturilor.

Cu toata sinceritatea va sfatuiesc sa nu mergeti la Pomorie, daca doriti sa aveti un sejur placut!

Noi am fost acolo si regretam nu numai banii, ci si timpul pierdut, concediul in totalitate ratat!

Vampyrella, sper ca la anul sa ne vedem in Costa Brava!

La bulgari nu vom mai merge niciodata. Nu merita sa traiasca si sa se dezvolte de pe urma unor romani fraieri, care au crezut in calitatea serviciilor bulgaresti.

[13.08.12 17:06:01]

@cataso: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

cataso, laurbogdan*, vampyrella
    Alte impresii din această RUBRICĂPomorie Hotel: