ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2012
DIN: suceava
ÎNSCRIS: 08.08.12
AUG-2012

Oarecum ok

Am fost pt a 10 oara in turcia, mereu in alta locatie. letonia a fost ales anul acesta in f mare graba, tinand cont ca am luat biletele cu doar o zi inaintea plecarii. am mers pe mana agentiei si a celor citite aici.

Tinand cont de pretul platit, serviciile nu sunt la inaltimea asteptarilor. Noi am avut platit pt camera in corpul principal al hotelului si cu toate astea la receptie au incercat sa ne dea camera la una din vile, pe care am refuzat o imediat datorita conditiilor (miros de egrasie, gresie stearsa cu f mult clor).

Camerele din hotel sunt relativ ok, dar in nici un caz 5*. O camera normala de 3* cu niste paturi f tari si incomode. Curatenia se facea zilnic, se schimbau prosoapele, lenjeria o sg. data.

Mancarea era destul de buna, aveau seri tematice, unde chiar se gatea f bine si f diversificat. Locul unde se servea masa, era defapt o terasa, fara pic de aer (nici macar ventilatoare), si erai norocos daca prindeai loc in sala (f mica) unde era aer conditionat.

Personal nepregatit, f neatenti.

Piscinele f curate, sezlonguri la discretie. Si un lucru f bun, nu te lasau sa ocupi sezlong pana la 8,30 cand se deschidea chioscul de prosoape.

In felul acesta rusii nu mai veneau de la 7 sa ocupe cate 10 scaune odata.

in tot hotelul eram 3 fam de romani, in toata aceasta perioada. Rusii predominau, dar erau si f multi francezi, englezi si germani.

Foarte multa verdeata, destula liniste.

Trimis de silvya in 08.08.12 21:11:25
Validat / Publicat: 08.08.12 21:46:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: delphin diva, likya, concord, ela quality

VIZUALIZĂRI: 3852 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silvya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [08.08.12 21:44:13] »

@silvya: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute (vad ca ai avea despre ce sa scrii, nu gluma) sau viitoare

telefoane2006 [19.01.13 09:41:13] »

spuneti mi va rog ce hotel imi recomandati dvs din turcia udne va ti simtit bine, nu ma dau in vant dupa discoteci, am intereseaza sa nu ma plcitisesc ziua (caut restaurnate a la carte, activitati sportive si spa incluse in pret). va multumesc

telefoane2006
    Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Family Resort Belek (ex Letoonia Golf) [HV-1]:

• pagină generată în 0.038517951965332 sec