Belek Beach Resort [Bogazkent]

Avatar danyandy
DIN Brasov
înscris/ă în 07.08.12
JUL-2012

Concediu placut si linistit, hotel foarte bun pentru familii cu copii

Anul acesta am petrecut concediul in aceasta locatie si ne-am simtit foarte bine, desi asteptarile pentru acest hotel au fost mari avand in vedere reclama si pretul destul de mare 1630 de euro pentru familie de 3 persoane, serviciile s-au ridicat la nivelul asteptarilor: curatenie, animatie, spectacole, servire impecabile.

Ar putea fi putin plictisitor pentru cei agitati, dar se fac optionale pentru 50 de euro de persoana, ramaii cu amintiri frumoase.

Singura dezamagire, care bineinteles nu e vina resortului este intrarea prea abrupta in mare dupa 2-3 metri apa trece peste 1.9 m si pietrele de pe plaja si din apa care deranjeaza.

Insa piscinele compenseaza acest deficit, deci per total un concediu frumos si linistit fara frustrari ca cineva incearca sa te fure.

Impresii încărcate de danyandy in 07.08.2012 06:18:04

Validat / Publicat: 07.08.12 09:16:37

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danyandy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[07.08.12 09:16:51]

@danyandy: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- vsl_andreea
[22.08.12 13:08:43]

Buna danyandy, urmeaza sa plec si eu cu sotul si fetita (4 ani) pe 21 septembrie. Mai sunt doua zile-asteptam cu nerabdare. Poti sa-mi spui te rog daca ai fost cu copil ce varsta are? Noi mergem mai mult pentru fata si vroiam sa te intreb de mancarea pentru copii -cum ti s-a parut. Si e adevarat ca daca dai ceva la receptie iti da o camera mai buna? Voi cum ati nimerit camera? Si spune-mi te rog cat ati facut cu autocarul de la aeroport la hotel. Mersi mult si o zi buna.

- fanespoitorul
[22.08.12 14:17:15]

@vsl_andreea: Anul trecut mancarea a fost OK pentru copii iar la modul general este foarte diversa si in ficare seara sau la doua seri este mancare specifica unei tari. Topoganele sunt un punct forte. Baiatul meu a stricat un slip, noroc ca a mai avut alta pereche. Noi nu am dat nimic anul trecut. Ne-a dat camera la ultimul etaj si aerul conditionat nu facea fata. Ne-au mai dat inca un card ca sa lasam sa mearga non stop aerul. Pe bagaje iti pun o eticheta cu numarul camerei si vine bellboy cu ele (utilizeaza un ascensor de service). Mergeti cu un microbuz de maxim 18 locuri. Nu iau mai mult de 5 familii. In principiu faceti cam 45-50 minute. Persoana care va ia de la aeroport, vorbeste romana si sta cu voi la receptie ca sa va traduca in cazul in care aveti probleme. Intreaba insotitorul cum crede de cuviinta. Concediu placut

Publicitate    [22.08.19 02:26:40]

• Extrasezon cazare pe circuit Hotel mediocru de 5* (Mar.2019) - punctaj satisfactie: 5.92 (scris in 19.07.19 de marival din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Belek Beach Resort Hotel (Apr.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.05.18 de cristimicle din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Nota 7 (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 7.00 (scris in 23.09.16 de calatormn din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Un sejur frumos (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 26.01.17 de belcea corinel din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Recomand (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 6.85 (scris in 02.08.16 de aguero din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Belek Beach (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 28.04.16 de andreeadeea13 din GALATI) - RECOMANDĂ
  • O vacanta de vis (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 27.07.14 de TITU din ROMANIA) - RECOMANDĂ