ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2012
ÎNSCRIS: 06.08.12
AUG-2012

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Din hotelul SANT JORDI Playa de Palma se fura din camere!!

Am avut o experienta de cosmar in Mallorca. ne-am cazat la hotelul Sant Jordi, Playa de Palma, hotel de 3 stele, dar am avut un soc cand am intrat in camera, murdar si invechit totul, fire de par in cada de baie, ingrozitor, dar am fi trecut peste asta daca in urmatoarele doua ore nu ni-i se furau toti banii din camera de hotel in conditiile in care usa de la intrare si cea de la balcon erau inchise.

personalul hotelului este extrem de necooperant, managerul nici nu a vrut sa vina sa vb cu noi, la politie am stat ore intregi, cozi imense, o gramada de lume cu aceeasi problema in statiune. le multumim oricum ca nu ne-au furat pasapoartele si am putut sa ne intoarcem in tara a doua zi.

Trimis de smarandabercea in 06.08.12 20:44:08
Validat / Publicat: 06.08.12 22:08:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: costa brava

VIZUALIZĂRI: 2399 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (smarandabercea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[06.08.12 22:05:50]

@smarandabercea: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, din pacate mai putin fericite dar utile pentru cei care doresc sa calatoreasca acolo, insa te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare, speram mult mai fericite.

Reviewul a fost mutat la rubrica "Sant Jordi Playa de Palma" (nou-creata pe site)

MCM
[06.08.12 22:27:55]

Imi pare rau pentru necazul vostru. Camera nu avea seif?

bogdan 75
[07.08.12 07:54:49]

Imi pare rau ca ati patit asa, ca nu isi doreste nimeni mai ales sa ramai lefter pe acolo.

Am fost si eu la Mallorca in mai si am stat la hotelul Las Arenas din Can Pastilia (vezi impresii) si a fost totul la superlativ. Nu aveau seif in camera sau la receptie pt ca de la 2 stele sant obligati sa aiba seif la receptie.

Pacat ca v-au stricat concediul. Cumnatei mele i-a furat telefonul din camera in Tenerife la 4 stele iar politia nu a facut nimic, socant a fost ca au coborat la masa de seara si dupa 10 minute cand a realizat ca nu il are a urcat in camera si nu mai era. Cameristele nu fac curatenie la 8 seara, poate doar curatenie in bagajele si portofelele noastre.

smarandaberceaAUTOR REVIEW
[07.08.12 09:20:28]

@MCM: camera avea seif cu cheie nu cu cifru, de la politie ne-au spus ca pot pleca cu tot cu seiful din camera lejer intr-o geanta de plaja, de ceva vreme o gasca de hoti au furat un bancomat de pe strada... nu e sigur nici cu seif, nu e sigur nici sa ai bani cash la tine, nici pe card in Spania, se cloneaza carduri in draci, probabil trebuie evitata zona cativa ani buni...

smarandaberceaAUTOR REVIEW
[07.08.12 09:53:50]

@bogdan 75: noua ni-i s-a intamplat la doua ore dupa ce ne-am cazat, in prima zi ne-au lasat cu 6 euro. politia ne-a prostit ca vin sa ia amprente din camera a doua zi dar nu au aparut, am reusit sa ne intoarcem pe o cursa de Bucuresti unde mai erau doua locuri libere, am stat aprox. 20 de ore in Mallorca, ne-am intors fara bani, cu nervii facuti praf...

bogdan 75
[07.08.12 14:49:08]

@smarandabercea: Deci ati perdut nu numai bani ci si sejurul, tot adica. Incredibil... pacat, foarte pacat si sa stii ca in unele hoteluri iti fura din seiful din camera., pe care il mai si platesti

bogdan 75, MCM, smarandabercea