Maxx Royal Belek Golf & Spa Hotel

înscris/ă în 31.03.12
JUL-2012
3700 [euro]

Pur si simplu MAXX ROYAL

Am ajuns la acest hotel la sfirsitul lunii iulie. Am ales singuri hotelul cautind din zeci de hoteluri care mai atractive la pret care la calitate insa ne-am oprit la acest hotel dat fiind review-urile prezente pe alte site-uri turistice.

Zborul in Turcia a fost fara probleme. La aeroport ne-au intimpinat reprezentantii agentiei turistice cu bauturi racoritoare. (tin sa precizez ca din tara de la agentie am cerut transfer individual la hotel). Am ajuns repede 20-30 minute.

La intrarea in hotel ne-au propus sa servim un pahar de sampanie, fructe si ciocolata. Intre timp ce ne serveam paharul de sampanie cei de la companie ne-au si cazat destul de repede, astfel ca in aproximativ 10 minute eram in camera.

Camera era imensa si cu vedere la mare. Mobila avea inca acel miros de mobila noua probabil fiindca hotel a fost deschis anul trecut sau poate au inlocuit mobila din camera. In camera aveam: televizor cu posturi romanesti, minibar schimbat zilnic, prosoape, produse cosmetice etc...

In hotel sunt mai multe restaurante: unul primar in care poti servi micul dejun, prinzul si cina iar altul unde poti servi ceva gustari intre orele de servire la restaurantul primar. FLAMIND NIMENI NICIDATA NU RAMINEA :)))

Teritoriul hotelului este pur si simplu imens. Foarte multe bazine, cafenele, terenuri de sport.

La plaja poti comanda diferite bauturi si mancaruri in caz nu vrei sa faci singur drumul pina la baruri insa perioada de asteptare este mare iar unuii chelneri mai strimba si din nas cind vad ca nu le dai bacsis.

In mare va sfatui sa va scaldati in partea stinga a pontonului, sunt mai putine pietre cit si oameni.

Alimentarea in restaurantul principal este foarte diversa, in opt zile nu am putut sa incerce tot ce este acolo. Au bucatarii rusesti, georgiene, italiene, turcesti etc. O mulţime de fructe de mare si sute de deserturi. Am avut impresia nu voi incapea pe usa avionului la intoarcere.

Ce tine de aquaparc: va sfatui sa aveti grija cind folositi baloanele gonflabile pentru ca sunt pe jumatete desumflate.

Toti animatorii sunt vorbitori de limba rusa dar mai leaga si citeva cuvinte in engleza. Cu romana stau prost. Insa ce tine de programele de animatie sunt la inaltime. Concursuri, distractie, artisti de circ, dansuri, gimnastica. In fiece zi in hotel era sarbatoare.

Unicul mare minus este ca servitoarele intra peste tine in numar. Nici nu reusesti sa tragi o pereche de pantaloni peste tine ca sunt deacum in numar... Am fost si la receptie si am semnalat acest lucru insa nu au luat masuri.

Per total un concediu ce isi merita banii cheltuiti.

Impresii încărcate de Kalin7 in 05.08.2012 14:20:40

Validat / Publicat: 05.08.12 14:55:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Kalin7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 9 voturi) nota2

- Crydan73
[28.02.15 20:33:41]

@Kalin7: Buna seara. Puteti sa mentionati ca v a costat sejurul, si de la ce agentie ati luat pachetul? Mulțumesc

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[28.02.15 20:51:26]

@Crydan73 -

Prețul de 3700 de euro este afișat în casetă.

Totuși mi se pare puțin probabil să-ți folosească la ceva numele agenției, cât timp autorul impresiilor este din Chișinău și, mai mult ca sigur, zborul a fost tot de acolo, dar mai știi?

Din 11 iulie 2015 până în 21 august, o săptămână la acest hotel te costă peste 3600 de euro fără transport, doi adulți și un copil sub 12 ani.

Publicitate    [19.08.19 12:24:46]

• Just Maxx Royal (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 14.09.16 de marga b din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Scump! (May.2013) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 30.05.13 de AlexandraTudose din BUCURESTI)
  • Maxx Royal Belek - un hotel regal (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 30.05.15 de zake din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Calitate la superlativ!! (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 16.02.13 de liliana* din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Sub asteptari (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 10.03.13 de angls* din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanța scurtă si frumoasă (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 02.08.12 de ariana din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Remarcabil!! (Jun.2012) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 27.06.12 de nmario* din PIATRA NEAMT) - RECOMANDĂ