ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2012
ÎNSCRIS: 18.07.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an

O vacanta minunata

Am plecat cu (**agentie de turism**), cel mai ieftin sejur gasit -1350 euro, 7 nopti, Allinclusive, avion, asigurare, total. Am plecat cu avionul din Bucuresti, tot bine, am fost asteptati la aeroport de agentiii (**agentie de turism**), preluati si in 40 min din Antalia am ajuns la Turan.

Prima impresie, un hotel impunator, si deosebit de curat fata de ce este prin zona. In fata hotelului un mare bazar unde poti lua orice, de la prosoape si pana la suvenire si preturile sunt ok, lucreaza NON STOP, cred ca "dorm acolo". Am intrat in hotel, ni s-a spus ca nu sunt camere, ne-am cazat intr-o camera chiar din blocul cu receptia, camera nu avea geamuri, dar in rest erau tot PAT, BAIE, TV ca o camera, doar ca era ca intr-un hol. Ne-am speriat ca nu ne da alta camera, dar ei au promis ca la 9 dimineata a doua zi ne dau camera pentru care am platit, a doua zi bineintles la 12-00 ne-am mutat in alta camera, asa cum au promis o camera cu balcon cu vedere la mare si cu toate cele.

Se facea curat zilnic, apa, suc la discretie, prosoapele schimbate zilnic, nu mai zic de consumabile la discretie (sapun, hartie...).

Hotelul este compact foarte bine aranjat. iesi din Hotel mergi la piscina, Piscina nu foarte mare, dar pentru numarul clientilor a fost ok. Pe plaja piscinei si pe plaja de la mare sezlong, saltea umbrela si prosop (il ei pe card) fara nici o problema. Foarte curat, totul, verdeata, fata de alte hotele din zona, chiar parea ca o oaza de verdeata. Se uda si se spala zilnic.

Bucataria diversificata, a fost mancare care mi-a placut si care nu mi-au placut. Flamanzi nu am stat pentru ca, chiar aveai de unde alege. Sosuri, gratare, peste, salate, carnuri, vita, pui curcan, peste... deja sucuri, apa, cafea cat vrei. Se odihnesc in majoritate, nemti, rusi si altii, romani erau putini. S

eara, animatie, dans si disco si pentru copii si pentru maturi. Vorbiti lejer in engleza, va va intelege oricine fara probleme.

Cel mai mult ce nu mi-a placut, da bine aceasta este specific, tre sa ai mereu sa dai cuiva ceva marunt, sau celui care iti i-a geanta, sau celui care iti face masaj si tot asa, stai mereu cu gandul, oare lui asta cat trebuie sa-i dau...

Apropo noi am schimbat bani in dolari SUA, pentru ca, la ei cand ei ceva ei iti spun ori un euro, daca ai, daca nu, un dolar.

Deci recomand. Sper ca am fost destul de succinta.

Trimis de DOVI in 02.08.12 17:42:53
Validat / Publicat: 02.08.12 18:12:15
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3323 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DOVI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [02.08.12 17:59:13] »

@DOVI: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Rog ia aminte: numele agentiilor se pot transmite doar prin mesaje private / vezi textul scris cu rosu mai jos.

Ai putea incarca cateva fotografii din sejur? Dupa cum vezi, nu avem inca nicio fotografie (apartinand unui turist) de la acest hotel si probabil ca ar prinde tare bine celor care se intereseaza despre aceasta destinatie.

• Alte impresii din această RUBRICĂTuran Prince Hotel (ex Sentido) :

• pagină generată în 0.040676832199097 sec