ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2012
DE pati
ÎNSCRIS: 17.03.12
JUL-2012

EGO - un restaurant foarte bun!

Dupa o calatorie obositoare in care nu am avut prea mult timp sa mancam, ci am mai "ciugulit" cate ceva pe drum, in masina, si dupa ce am vizitat cetatea, trebuia sa ne oprim si sa mancam undeva. Nu am cautat prea mult, am intrat in primul restaurant pe care l-am vazut si pot spune ca nici nu era nevoie sa mai cautam, a fost o alegere excelenta. Restaurantul se numeste EGO si este pe strada Stefan Stambolov (stiu ca mai sunt inca doua cu acelasi nume in oras). Ne-am asezat inauntru langa fereastra din partea opusa, care are o priveliste superba!

Mancarea a fost foarte gustoasa. Eu mi-am luat o portie de pui invelit intr-o crusta delicioasa de unt, totul in sos de vin. A costat 7.5 leva. parintii mei si-au luat cate o piza mica, dar numai mica nu era, era ditamai farfuria. ma intreb cate de mare este pizza cea "mare". De asemenea ne-am luat si deserturi: clatite cu gem (delicios) de fapt o singura clatita dar foarte mare si aranjata foarte artistic in farfurie, iaurt cu miere si nuci si tiramisu. Portii foarte mari ca de obicei. Plus inca 3 beri, ne-a costat in total 40 de leva.

Nu stiu daca este mult sau putin, asta depinde de fiecare dar fiti sigur ca plecati mai mult decat satui de la acest restaurant. Eu m-as reintoarce oricand.

Trimis de pati in 02.08.12 14:23:20
Validat / Publicat: 02.08.12 14:55:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 3262 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pati); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.08.12 14:26:54]

@pati,

ne-a costat in total 40 de leva.

asta face ~ 20 de Euro, nu 150 cat ai scris la caseta tehnica... Asadar, cum ramane?

patiAUTOR REVIEW
[02.08.12 20:39:29]

Am gresit eu, cand am scris 150 de euro m-am gandit la costul total al sejurului asa cum scrie acolo. Masa intr-adevar a fost 40 de leva.

georgel
[08.02.14 16:26:19]

Am servit si eu, cu familia, masa la acest restaurant. Mancarea a fost foarte buna, servirea promta, preturile de bun simt, undeva la 40-45 leva.

Anul acesta, de Pasti, merg iar la Veliko si cu siguranta voi lua masa la EGO.

georgel, pati
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Veliko Tarnovo? :