ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: Tg Mures
    ÎNSCRIS: 02.07.11
    JUL-2012

Fulya resort... un concediu reusit

Am fost la acest hotel mai bine zis complex Kamelya World pe perioada 10-17 iulie 2012... Nici nu stiu cu ce sa incep! Acest complex are si bune si rele, mai bine zis niste mici minusuri de care poti sa treci cu vederea, caci pana la urma mergi sa te relaxezi si sa te distrezi nu sa cauti preblemele!!

Cum spuneam cand am ajuns la hotel la ora 17-30 cei de la receptie nu a fost foarte amabili cu noi desi era o masa in fata receptiei cu sampanie pusa la gheata, dar nu prea sareau sa ne serveasca cu cate un pahar dar asta nu era o problema pt noi ca eu personal abia am asteptat sa fim cazati ca sa ma duc sa mai prind a balaceala in marea mediterane!

Am fost cazati foarte repede, am prins o camera la etajul 1 de unde se vedea un pic si marea! Camerele nu sunt de 5 stele intr-adevar dar prea mult nu stai in camera mai ales cand nu ai copii! Resortul in sine chiar este foarte mare si minunat, plaja la fel destul de lata, are o faleza minunata pe unde poti sa te plimbi citeva km poate, si poti sa vezi si alte resorturi din zona.

Marea era minunata fara pietricele la intrare, intrarea in mare foarte lina!

Este chiar interesant la acest complex ca ai acces la toate barurile si piscinele ce se afla in acest complex! Cum se stie piscinele sunt absolut minunate si foarte relaxante nu ca la noi ca iti sar in cap! Mancarea, nu am ce comenta noua ne-a placut... Am vazut si eu ca cu curatenia in unele locuri putea sa faca mai bine, dar aste e nu poti sa zici ca ai mancat intr o cantina! Dimineata mi a placut foarte mult aparatul de facut fresh de portocale, era cat un dulap unde aruncai portocalele cu kilogramul si iti puneai in pahar.

Cu echipa de animatori nu prea eram multumit dar nici nu prea ma interesa ce faceau... seara aveau niste programe la amfiteatru care nu erau foarte reusite dar se straduiau sa distreze oaspetii.

Aquaparkul era minunat... m am simtit ca un copil de 10 ani.

Ce sa va mai zic pt noi a fost ok... cam scump pt acest hotel dar era totusi frumos. Am fost si anul trecut in Turcia -Belek la Papillon Ayscha (vezi impresii) care este un hotel minunat, si pot sa va spun ca erau lucruri care imi placeau mai mult aici si lucruri care nu! Am si uitat sunt foarte multi copii in acest complex care are o suprafata impresionanta de 240 000 mp deci e si normal sa fie multi copii!!

Cu asta inchei acest review si sper sa va fie la ceva folos, pot sa recomand si pt cei cu copii si fara!

Trimis de Gyuszi_Sz* in 01.08.12 14:51:32
    Validat / Publicat: 01.08.12 16:03:59
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Papillon Ayscha

VIZUALIZĂRI: 2194 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gyuszi_Sz*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 partea cu piscina din fata hotelului!!!

• Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Fulya Hotel [Evrenseki]: