Seabank Hotel [Marfa]

31.07.2012
Avatar adryana19
înscris/ă în 31.07.12
JUL-2012

Seabank - un hotel de vis

Malta in genereal, si Seabank in particular merita nota 10.

Acest hotel e nou - 2012 (inca mai au cateva lucruri de definitivat dar nu e nimic care sa deranjeze). E un hotel mare cu o piscina sigura (atat pt cei care nu stiu sa innoate cat mai ales pt copii) si fiind situat chiar peste drum de mare ofera posibilitatea de a face baie in mare si de a sta pe o plaja cu nisip (sezlongul si umbrela costa 5.5euro/zi caci e plaja publica).

Hotelul ofera posibilitatea de a manca la restaurantul hotelului cat si la inca 4 cu specific din complex (eu nu am prins rezervare la "La Vista" - acolo unde voiam si am mancat la cel din hotel mereu). Meniul este fff variat la toate cele 3 mese principale si la gustari la fel.

Singurul minus pe care l-am gasit e faptul ca la piscina nu au muzica. Au o echipa de animatori dar nu sunt in permanenta acolo, si in momentele alea ar fi placut sa se auda o muzica.

Pentru cei care nu au copii si vor sa si cunoasca tara merita luate excursiile optionale de la turoperatorul roman (desi sunt mai scumpe decat cele de la hotel, dar fiind cu ghid roman merita). Eu am luat excursia in Gozo, excursia la Grota Albastra si Sicilia -- care desi e o excursie obositoare (05:00 - 23:00 aproximativ) merita facuta, Sicilia fiind la doar 90km.

Impresii încărcate de adryana19 in 31.07.2012 14:32:32

Validat / Publicat: 31.07.12 15:32:43

• A fost prima sa vizită/vacanţă în MALTA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adryana19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[31.07.12 15:26:44]

@adryana19: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- giovi_buru
[22.07.14 11:36:22]

Ajung și eu cu familia în Malta! Se merita excursia în Sicilia? Ma interesa conceptul de all inclusive al hotelului! Mai mult pt copii în caz ca nu mai fac față la vizitat! Bănuiesc ca nu este conceptul turcesc dar poate nici cel grecesc la restaurant?

- adryana19
[22.07.14 11:53:21]

@giovi_buru: Buna! Excursia in Silicia este obositoare caci dureaza de dimineata de la 5 si pana noapte pe la 1-2, dar este superb sa vezi ce a facut natura la Etna sau sa te plimbi prin Notto si Taormina. Pentru copii poate fi putin cam mult pentru o singura zi.

In ceea ce priveste sistemul de all insclusive ai banuit bine si nu este ca in turcia, dar au meniu foarte variat, cu alimente clasice pe gustul fiecaruia dar si un meniu specific unei anumite tari, in fiecare seara altul (vorbesc de Seabank, caci la alte hoteluri in malta nu era all inclusive atunci)

Eu am fost in 2012 cand abia se deschisese hotelul dupa renovare si mai aveau de facut cateva reparatii dar nu a fost nimic deranjant. Recomand cu caldura aceasta destinatie mai ales pentru ca distantele sunt mici si in excursii nu stai mult in autocar (exceptand Sicilia unde mergi si cu catamaranul si cu autocarul).

- giovi_buru
[22.07.14 12:05:41]

@adryana19: mulțumesc frumos! Inițial mergem sa vizitam dar ma rog sa fie copii sănătoși și sa reziste, iar all inclusive este de "avarie"

- adryana19
[22.07.14 12:36:02]

@giovi_buru: Sa va bucurati de vacanta caci sunt sigura ca va fi minunata :) La cat de mult mi-a placut Malta ca destinatie o sa o recomand cu caldura mereu :)

Vacanta placuta!

Adriana

• O saptamana la Seabank! (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 8.40 (scris in 31.08.14 de valisn din TARGOVISTE) - RECOMANDĂ
  • Frumos (May.2014) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 10.08.14 de trofin.andreea din BRăILA) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0776920318604 sec