ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2012
ÎNSCRIS: 31.07.12
JUL-2012

Extrem de nemulțumit

Binisor, se putea mai bine

Am petrecut o vacanta in luna iulie. L-am ales tocmai pentru ca era primul an dupa renovare si modernizare, pentru noi conta curatenia si faptul ca totul era nou. Plus ca pozele vazute erau chiar tentante.

Plusuri:

- Camere moderne, redecorarea facuta de designer, ambient placut. Foarte curat, totul nou si de buna calitate, finisat in detaliu. Stil minimalist foarte bine gandit si pus in valoare.

- Aspectul restaurantului foarte placut, cu terase cu apa, foarte frumoase si originale ca si concept.

- Piscina fabuloasa atat pentru adulti cat si pentru copii. Cuprinde trei portiuni, un bazin cu adancime egala de 1.1m cu jacuzzi la unul din capete, o punte de trecere cu apa pana sub genunchi, foarte placuta mai ales de copiii mici, apoi bazinul mare cu adancime de la 1.2 la 2.2m. Apa foarte curata, bazinele curatate in fiecare seara cu un mic robot subacvatic telecomandat de pe mal. Probabil asa se explica si programul mai scurt de la piscina, ora 18.00 se inchide, desi se poate face baie pana spre ora 18.30. Apa este incalzita intre 33 si 35 de grade, deci te poti racori, inota, sta in jacuzzi, balaci chiar daca afara e vant sau nu prea cald. Plus o piscina mica pentru copii. Prosop 5 lei pe zi, mingi si colaci gratis, sezlonguri si umbrele suficiente. Nota maxima pentru piscina.

- Locul de joaca pentru copii exceptional. Doua persoane care se ocupa de copii dimineata intre 10.30-12.30 si dupa-amiaza intre 18.30-20.30. Totul foarte placut, jucarii noi si de buna calitate, face-painting, animale din baloane, multe jocuri, costume etc. Locuri de joaca pentru copii la piscina, la restaurant, intr-o camera la parter foarte frumos decorata. Nota 10 pentru animatori si locurile de joaca.

- Zona de relaxare ok, sala fitness ok, aparate noi, totul nou.

- Spatii mari, ample, gazon bine ingrijit, curte frumoasa, decorat cu stil si pus in valoare.

Minusuri:

- Restaurantul pare cam depasit si noi n-am mancat nici o masa acolo cu exceptia micului dejun. Dar critici de la cei care au facut-o am auzit prea destule.

- Mic dejun saracacios, un mezel, oua (o zi ochiuri, o zi fierte), telemea si mere. Lapte, unt si gem cumparate probabil de la Lidl din Mangalia. Probabil ca si painea si altele, doar ca acestea nu erau ambulate ca sa se vada marcile. Personalul parea nepregatit, intotdeauna cateva persoane in haine de strada strangeau masa sau fumau pe terasa.

- Accesul interzis seara prin restaurant spre hotel (?!) iar motivatia este ca “deranjam clientii”, ca si cand noi nu eram tot clienti, nu platiseram, si inca destul cat sa depasim costul unei cine. Oricum nu am insistat, aspectul de paznici scandalagii ne-a facut lehamite.

- Putine camera cu paturi matrimoniale, desi din agentie se specificase expres acest lucru avand in vedere ca mergeam cu copilul. La receptie stupoare! Chiar am fost luati la rost pentru solicitare, eram probabil al nu-stiu-catelea client care dorea acest lucru absurd probabil, dupa parerea dnei manager. Obositi dupa un drum lung am acceptat un patut de copil gratuit si ne-am cazat la ultimul etaj. Mare greseala!! Patutul de bebe NU ARE LENJERIE pentru ca nu a fost prevazut (?!) si nu are decat un singur nivel, cel de jos. Iar camerele de la et 5 ard la propriu, izolarea acoperisului este prost facuta. La ora 4 dimineata inca nu adormisem, nici noi, nici copilul din cauza caldurii. Camera are climatizare, insa nu poate duce toata noaptea, plus ca bate spre paturi. A doua zi am schimbat camera si totul a fost perfect la un etaj inferior. Ne-am facut singuri pat matrimonial apropiind salteaua una de alta si am renuntat la patut.

- Personalul cam nepregatit iar cameristele supra-solicitate. Cu liftul de persoane se cara si lenjeria murdara. Eu chiar nu imi pot explica cum cineva investeste milioane de euro in renovare si modernizare, lucru de calitate si bine facut, apoi esueaza lamentabil in personal nepregatit si probabil prost platit, in asa fel incat serviciile strica toata investitia initiala.

In concluzie recomand hotelul celor care nu solicita prea multe servicii personalului. Cu putine schimbari atmosfera ar fi cu totul alta.

Trimis de Storia in 31.07.12 00:18:20
Validat / Publicat: 31.07.12 05:45:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 1562 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Storia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.12 05:45:29]

@Review: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂMelodia Hotel: