ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2012
JUN-2011
2 (ad) AD. + 1 (copil) COPII -- v: 10 luni

ARTICOL ARHIVAT

Recomand

Observ ca la acest hotel nu este nici un review, drept pentru care m-am hotarat sa postez eu impresiile noastre de anul trecut de la acest hotel

Am fost la Slavuna anul trecut la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie.

Am optat pentru acest hotel pentru ca mai fusese o cunostinta de-a noastra acolo, si a fost foarte multumita. Este un hotel renovat si fparte curat.

Am ajuns inainte de 14.00, cand incepe in mod normal check-inn. Ne-am cazat imediat. Cei de la recpetie au fost foarte de treaba si nu am asteptat, mai ales ca il aveam cu noi si pe Alex, bebelul nostru de 10 luni (la data aceea). Ne-au dat si bratarile, deci am putut sa si mancam.

Camera a fost ok, curatenie in fiecare zi, asternutul la 2 zile, iar prosoapele cand le lasam jos, le schimbau. Cameristele erau de treaba. NU prea ne intelegeam decat prin semne... :))

De mancat am mancat la Hotelul Gergana, intrucat agentia de la care am luat biletele avea un contract: ne intrebau de la receptie unde dorim sa luam masa: ori la mura ori la gergana. Deci, prin urmare, am luat la Gergana, si bine am facut.

Mancarea era foarte gustoasa, din belsug, si nu am avut parte de neplaceri, asa cum am mai observat ca au mai avut parte cateva turisti care au postat aici.

Inainte de masa de seara era program de animatie pentru pici, care mai de care dornic sa urce pe podium sa danseze si sa se distreze. Sper ca anul acesta sa se bucure si Alex, care are deja 2 ani, de aceasta animatie, deoarece anul asta am ales sa mergem tot aici, pentru ca ne-am simtit foarte bine anul trecut. Sper ca schimbarile care vor fi (pentru ca sunt convinsa ca vor fi) sa fie in bine.

Mai revin cu detalii la intoarcere.

Trimis de ana78 in 27.07.12 13:46:32
Validat / Publicat: 27.07.12 15:15:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena/ Elitsa, Gergana si Slavuna

VIZUALIZĂRI: 4100 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.07.12 15:07:47]

@ana78: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

aditzza
    [22.01.13 12:35:58]

buna! sa inteleg ca hotelul gergana avea mancarea sau conditiile mai bune? incerc sa fac o comparatie. Inca nu am luat bilet dar hotelul gergana era in lista noastra... multumesc

Dragoș_MD
    [22.01.13 12:45:34]

@aditzza: Mura, Slavuna și Gergana sunt trei hoteluri care împart anumite facilități (în sensul că le folosesc în comun). Printre altele, este vorba despre restaurant, ori de piscină. Condițiile la masă la Gergana sunt OK (mai puțin programul mesei de seară, dacă vă repartizează în prima serie). În rest, nu știu dacă merită diferența de preț - mie nu mi s-a părut justificată pe deplin încadrarea lor la 4 ****. Așa, mai bine plătești 3 stele (Mura/Slavuna) și ai așteptări realiste pentru prețul plătit, rezultând o vacanță mai reușită. Opinia mea, care AmFostAcolo...

aditzza
    [22.01.13 12:54:31]

@Dragos: multumesc pt sfat. Voi tine cont de el. Banuiam ca impart facilitatile ca am o revista acasa cu aceste hoteluri, vroiam sa stiu daca ai mai fost si la alte hoteluri in bulgaria si care ti s-au parut mai bunicele. Nu sunt pretentioasa, insa as vrea sa fie ceva de baut pe plaja. Anul trecut ne-a fost greu cu hotelul Hrizantema. Nu aveau bar la plaja, era la distanta de 100-150m, drumul era printre tarabele cu suveniruri, si nu aveam ce bea. Preferam sa mergem pt 2 ore la plaja si restul timpului la piscina, unde de altfel era f frumos, dar... vroiam la mare, la valuri, nisip...

Dragoș_MD
    [22.01.13 13:45:19]

@aditzza: în Bulgaria am fost la mai multe hoteluri, în diferite locuri și având cam toate variantele de alimentație asociată - de la self catering la u. a. i. (vezi aici toate impresiile).

Pe primul loc, din p. d. v. al gradului de satisfacție, a fost, de departe, Arabela din lanțul Grifid (Nisipurile de Aur).

Dar nici la Balcic, la hotelul Bisser nu m-am simțit rău - dimpotrivă! Doar că n-aveam la fel de multe facilități. Dar și prețul a fost excelent! Iar cu băutura la plajă - se rezolvă foarte simplu: o ladă frigorifică de 25 de lei, trei-patru sticle din supermarket și bei ce vrei tu, când vrei tu, și mai ales - unde vrei...

Totul e să reușești să găsești exact ceea ce cauți în bugetul disponibil și mai ales, să nu te aștepți la minuni, dacă alegi o variantă ieftină. Nu în ultimul rând, e bine să iei în calcul și cheltuielile colaterale, dar previzibile: parcare, mâncare și băutură (dacă nu-s incluse), distracții pentru mari și mici...

MadaColt
    [15.02.13 16:45:00]

Buna! Ma intereseaza cum este plaja in dreptul acestui hotel si intrarea in apa (tinand cont ca mergi cu un copil de 3-4 ani). Multumesc!

Nicu V
    [15.02.13 17:27:14]

@MadaColt: in dreptul hotelului, plaja este foarte buna, nisipul fin, curat (se cerne cu un utilaj special in fiecare seara), iar intrarea in apa este lina, nu trebuie sa-ti faci griji.

De fapt asa este in toata statiunea, de aceea e cautata in special de familii cu copii mici.

O problema pe care trebuie sa o ai in vedere in acea zona, langa rezervatia Baltata, sunt tantarii. In special seara apar, nu sunt foarte multi, dar sunt. Cu un aparat cu pastile se rezolva.

aditzza, MadaColt
    Alte impresii din această RUBRICĂSlavuna Hotel [Complex Gergana]: