ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2012
ÎNSCRIS: 26.07.12
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an

Un concediu excelent

Un loc unde uiti de toate grijile, deconectare totala. Calitatea serviciilor excelenta, angajatii hotelului sunt intodeauna cu zambetul pe buze, amabili, prietenosi.

Plaja este minunata, doar ca nu prea ne-am bucurat de ea fiind cu un bebe de 1 an (nisipul era o problema pt el), in schimb am avut optiunea de a sta la piscine.

Sezlonguri suficiente, dar am avut experienta neplacuta sa fim nevoiti sa ne ridicam (asta dupa ce ne asezasem prosoapele) pt. faptul ca un individ ocupase deja 8 bucati, pe urma l-am auzit vb.romaneste. Oricum, nu merita osteneala sa ne stricam ziua pt. un gest demn de malurile Dambovitei.

Distractia era la ea acasa, petreceri peste petreceri, spectacole, seri tematice, disco pt. copii si dupa ora 22.30 pt adulti.

In concluzie, suntem foarte mutumuti de alegerea facuta. Atat de multumiti incat, avand in vedere ca in sept. vrem sa mai mergem o saptamana in concediu nu excludem posibilitatea de a alege acelasi hotel.

Trimis de dms in 26.07.12 13:22:21
Validat / Publicat: 26.07.12 14:31:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3038 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dms); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina copii
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.70 EUR pe cameră

[26.07.12 14:31:44]

@dms: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

ciovicac99
    [27.07.12 14:11:08]

Buna, ma intereseaza daca ai stat in cladirea principala sau in bungalow, cat de spatiosa a fost camera si daca exista diferenta intre camerele din bungalow si cladirea principala, locul de joaca pentru copii era umbrit? piscina de copii aveau? era umbrita? ce distanta este pana la plaja? in apa erau pietre sau nisip? aveu mancare pentru copii? deoarece noi avem o fetita de 2ani, cat a durat transferul de la aeroport la hotel? Mersi

calincheita
    [29.07.12 12:04:52]

Cum de ati platit atat de putin?

[29.07.12 17:15:10]

@ciovicac99: Noi am stat la bungalow, camera era suficient de spatioasa pentru noi (aprox 25 mp), diferenta dintre camerele de la bungalow si cele din cladirea principala este de marime (in caldirea principala aprox 40 mp parca), in bungalow pe jos este gresie si covor, in cladire principala este mocheta peste tot. Lucrul asta l-am aflat de la o familie cu un baietel de 11 luni, care initial aveau cazare la bungalow dar dupa ce-au descoperit un paianjan au cerut sa fie mutati in cladirea principala. Toata treaba a costat 50 de euro.

Noi am preferat sa ramanem la bungalow, am considerat ca este mai usor accesul avand in vedere ca am fost cu un baietel de 1 an (carucior, etc). Eram aproape de teatru, terasa, ii lasam statia pornita si cand se trezea in 2 min eram la el.

Locul de joaca pentru copii avea vegetatie prin preajama dar nu stiu cata umbra era ziua, doar seara am mers cu piticutu, oricum am observat ca era si o incapere destul de mare unde se jucau copiii.

Piscina aveau, apa foarte curata, dar nu era umbrita. Noi am stat mai mult la piscina unde erau topoganele, apa era mult mai calda acolo. Plaja era foarte aproape, nu faceam mai mult de 3 min.

Mancare aveai de unde sa alegi, noi am gasit intodeauna ce sa-i dam la baietel (fructe, carne, legume etc), nu am avut probleme. Transferul de la aeroport la hotel a durat cam 30 min.

Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere. Atasez si cateva foto.

[29.07.12 17:39:25]

@calincheita: asa am gasit, am luat biletul cu aprox 2 luni inainte

Gyuszi_Sz*
    [21.02.13 20:45:18]

@dms: buna si eu sunt din Tg Mures si sunt interesat de acest hotel de exemplu pana la ce ora se poate consuma bauturi alcoolice si de la care agentie ati luat biletele... apropo cum stau lucrurile la capitolul distractie??? ... multumesc

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [21.02.13 22:32:54]

@Gyuszi_Sz: un bar este deschis non-stop. Anul asta se deschide la Belvil, Papyland cu un aquapark mare atat pentru copii cat si pentru adulti si deja in multe perioade nu mai sunt locuri.

Deci daca te intereseza eu zic sa te grabesti.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [23.02.13 00:50:45]

@Andox:

Într-adevăr, un bar este deschis non-stop, însă Aspendos Bar, căci despre el este vorba, nu servește decât băuturi non-alcoolice între orele 00.00-09.00. Cel care a pus întrebarea s-a referit explicit la băuturile alcoolice. Oricum, era puțin probabil să-și dorească cineva să bea Coca Cola la 3 dimineața.

@Gyuszi_Sz:

Lobby Barul este deschis până la miezul nopții.

Disco Barul este deschis între 23.00-02.00.

Deci poți consuma băuturi alcoolice până la ora 2 a. m.

Papyland-ul care se va deschide în aprilie 2013 constituie un motiv în plus pentru a alege acest resort.

[23.02.13 13:33:47]

@Gyuszi_Sz: Bauturi alcolice pana la ora 2.

Anul trecut erau doua topogane.

Petreceri pe plaja aproape in fiecare seara, discoteca pana la ora 2.

Noi ne-am simtit excelent, anul asta tot la acest hotel vrem sa mergem.

[23.02.13 13:49:14]

@Gyuszi_Sz: Am mers cu o agentie de turism perioada 7-14 iunie. Probabil si anul asta mergem tot in prima jumatate a lunii iunie sa evitam caldura prea mare.

calincheita, ciovicac99, dms, Gyuszi_Sz*, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂPapillon Belvil Club Hotel [Kadriye]: