Alaiye Resort & Spa [Avsalar]

JUL-2009
ADULŢI: [?]
+ COPII: 11

Mizerie si nesimtire turceasca

Experienta trista, dupa sosire nu au avut camere disponibile si ne-au transferat cu forta pe noi si alte 3 familii la un alt hotel, dar nu de 5 stele, ci de 4.

Cea care se ocupa de noi, o individa Cornelia a inchis telefonul, de-abia a doua zi a revenit, asa ca cu toata opozitia noastra am fost transferati la hotelul Jasmine, care desi isi spunea de 4 stele nu era nici de 2.

Aerul conditionat nu a mers, am gasit mancare stricata in dulap, aspect de cantina muncitoreasca la masa.

Nu au vrut sa ne dea nici o dovada ca am stat la 2 stele, au fost foarte agresivi. A doua zi ne-au transferat in resortul de 5 stele, dar nici asta nu e de 5 stele. Ci de cel mult 4.

Curatenie aproximativa, piscina murdara, mancare repetitiva, piscina interioara cu apa f rece, jakuzii nu functiona si multe altele. Cam de 3 stele. plus.

Concluzia NU MERGETI AICI.

Agresivitate, mizerie, asistenta turistica 0 din partea Cristian Tour, am fost mutati cu forta la alt hotel pt ca nu au avut camere, concluzia alegeti alta destinatie

Impresii încărcate de ileanarosu68 in 01.08.2009 14:28:32

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Am mai fost la KUSADASI acum 4 ani
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia,Tunisia,Franta,Germania,Austria,Canada

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ileanarosu68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- Admin
[01.08.09 17:57:21]

am condensat aici si celalalt text scris de autoare la o rubrica dublura a acestui hotelul.

- oxus
[07.08.09 08:50:33]

Noi nu am avut probleme la cazare (aveam din tara confirmate locurile de la Christian Tour).

Am avut aceeasi persoana de contact, Dn. Cornelia (e de fapt angajata tour-operatorului Peninsula cu care sa se pare ca cei de la Christian Tour lucreaza pt zona aia. Nu am avut ce sa le reprosam celor de la Peninsula, cat si doamnei Cornelia.

Cu ce sunt de acord din postul de mai sus e ca apa din piscina interioara era rece, lucru nu neaparat f rau (am stat cateva ore fara sa ma deranjeze nimeni); jacuzzi trebuia actionat de tine apasand un buton din podea.

Imi pare foarte rau pt doamna din craiova, insa eu si familia mea am petrecut o vacanta foarte frumoasa aici - se pare ca am avut experiente diferite.

Publicitate    [19.07.19 07:52:30]