ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2012
JUL-2012
2 AD. + 3 COPII -- v: 18,14,6

Foarte nemulțumit

N-as mai repeta experienta

Am avut un sejur de zece nopti in acest complex, dar din prima noapte am avut batai de cap, fiind cazati la Minerva muzica house de la Buddha Club -era un chef acolo se pare- nu ne-a lasat sa punem geana pe geana. Am chemat politia de doua ori, dar nu prea au ce sa le faca in afara de o amenda contraventionala. Cei de acolo si-au contiunuat linistiti distractia pana la 4 dimineata. A doua zi am cerut sa ne cazeze in Mercur, cu fata spre parcare si asa ne-am rezolvat problema. Administratia hotelului nu are ce sa le faca.

Puncte slabe:

-lipsa toboganelor care apareau in reclama de pe site

-mizeria din jurul piscinei- mucuri de tigara, buruieni, praf

-comportamentul baietilor ce ar trebui sa ingrijeasca piscina, care stau tolaniti pe sezlonguri, beau sampanie sau bere de parca ei sunt oaspetii

-piscina nu este rezervata hotelului, o impart cu cei de la Buddha Bar ( adica pentru hotel doar 25% - vreo 20 locuri), asa ca daca nu ai loc in zona destinata all inclusive (langa piscina copiilor) n-ai decat sa stai cu prosoapele in brate

-sezlongurile de pe plaja se ocupa cu noaptea-n cap cu toate ca in pachet ai 2 pe camera rezervate

-la inghetata, sucuri, bere si toate cele stai pe plaja, in soare la o coada de-ti trece pofta, la fel si in restaurant la inghetata.

-programele de divertisment pentru copii nu respecta programul afisat-toata ziua- ci pe plaja se desfasoara doar doua ore dimineata lunea si miercurea- si dupa masa aerobic cam o ora. apoi, dupa cina in curtea hotelului mai sunt ceva activitati pentru copii mici. cei cu varsta 7-14 ani nu au ce face cu toate ca in oferta sunt doua grupe de divertisment pt copii. cand am intrebat ce pot face cu copilul meu de 14 ani, ce activitati sunt, mi s-a spus sa-l duc in gradinita, la locul de joaca...

-receptionera de la Minerva (Oana) e de toata jena, o deranjezi din vizionarea de filme pe lap-top daca te apropii de receptie si vrei sa o intrebi ceva. iti raspunde cu ochii in calculator, si chiar daca o atentionezi ca doresti contact vizual atunci cand iti raspunde, nu se sinchiseste. Ma mir ca o mai tin acolo...

-hotelul e renovat in graba si cu cat mai multa economie, nu e ce pare pe site

-lipsa scrumierelor din camera

-plaja nu se curata noaptea, aici de vina sunt si turistii care lasa paharele goale pe plaja

- nu prea te simti bagat in seama ca in alte locatii unde daca soliciti ceva incearca sa rezolve, nu sa te descurajeze

- sistemul NU ESTE ALL INCLUSIVE, ci un fel de sistem gen bufet suedez la mese plus un fel de bar pe plaja. DAR totul parca este conceput sa descurajeze consumul: un singur punct de servire, deci cozi.

Puncte bune:

-mancarea pot sa spun ca a fost buna si diversificata cu toate ca sarmalele si ardeii umpluti au lipsit

-locatia

-lenjeria a fost schimbata de 3 ori in 10 zile, iar prosoapele zilnic cu exceptia duminicii cand nu au spalatorie

Ceea ce ma surprinde, pentru ca am stat destul de mult in holul hotelului pana am fost cazati si la fel de mult pana am plecat spre gara, este faptul ca daca un client se revolta si isi cere drepturile, poate o camera intr-o anumita parte a hotelului sau mai stiu eu ce altceva, i se spune cu mare usurinta ca-i da banii inapoi si poate sa plece sanatos. Dupa mine acest lucru e inadmisibil si porneste de sus de tot.

Trimis de albo in 24.07.12 19:35:20
Validat / Publicat: 24.07.12 20:56:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: mamaia, modern

VIZUALIZĂRI: 1765 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (albo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.12 20:55:53]

@albo: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

alboAUTOR REVIEW
[25.07.12 16:23:53]

Multumesc, am sa revin si cu alte impresii.

DANYEL
[30.07.12 12:24:05]

Pai cum se ocupa la 4 dimineta sezlongul statea pe plaja la ora aia ca daca lasa prosopul acolo treaba asta nu inseamna ca era ocupat nu??

alboAUTOR REVIEW
[30.07.12 18:46:09]

@DANYEL: lasau prosoapele pe sezloguri, semn ca erau ocupate... nu puteai sa iei prosoapele si sa le pui unde??? asta tine de administratea plajei, daca nu le-ar da voie nu s-ar mai ocupa in acest mod.

DANYEL
[31.07.12 12:13:15]

@albo: Jalnica situatie, coada la bere pe plaja, sezlongurile se ocupau de la 4, la masa coada nici nu zici ca-i concediu!!!

albo, DANYEL
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :