ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2009
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 31.07.09
JUL-2009

Nici nemulțumit, nici mulțumit

O vila si o agentie de turism tipic romaneasca

Ok va salut pe toti cei ce cititi pe aici pareri si sper sa si tineti cont de ele. Vreau sa incep prin a va spune ca am fost si eu anul asta in vacanta in grecia cu prietena mea, dar sa va spun cum a fost. Am plecat in vacanta cu firma de turism EUROVOYAGE o firma NASPA. Am ajuns in grecia in statiunea Nea Vrasna din HALKIDIkI am fost cazati la o panarama de vila si anume SOCRATES - cica vila de 3 stele... Eu unu nu i-as da nici o stea. Cand am intrat inauntru in camere, am incremenit: dulap de haine cu usile rupte, vase de facut mancare imbacsite de grasime si tacamuri ruginite.

Pe patronul acestei vile de rahat nici nu l-am cunoscut in schimb a venit unul pe nume BOGDAN care a pretins ca e fiul patronului, un putoi care in loc sa se ocupe de "confortul turistilor" cazati la el in vila el se giugiulea cu turistele cazate acolo, ptr ca va spun ca atunci cand am venit eu si m-am cazat au venit si un grup de elevi si eleve impreuna cu dirigintele lor.

In fine acest BOGDAN nici nu ne-am cazat bine ca a si venit cu oferte ptr excursiile optionale, niste porcarii, nu va sfatuiesc sa luati asa ceva. Eu am fost in TASOS si in AQUA LAND 60 de euro doua persoane fieacare excursie, cu o proasta de gida romanca, TEODORA, habar nu are de cultura Greciei. Intr-un cuvant nu luati excursii optionale.

Cat am stat in aceasta cocina de vila SOCRATES, o saptamana, nu a venit nimeni sa schimbe prosoapele, cearceafurile, sau sa faca ceva curatenie. In schimb, in ultima zi, chiar in ziua plecarii, trebuia sa eliberam camera la 09 dimineata si am fost deranjati de la ora 08.20 de catre niste femei care cred ca erau ceva femei de serviciu grecoaice, care au dat buzna peste noi in camera si au zis sa iesim afara.

In fine bomboana de pe tort a fost in ziua plecarii, cand pur si simplu ne-au fost aruncate bagajele afara in strada. Sa va zic cum a fost in ziua plecarii. BOGDAN ne-a zis ca putem sa lasam bagajele in camera 10 pana la ora 13, ora la care veneam la vila sa luam bagajele si sa le punem in autocar. Cand am ajuns in fata vilei, la ora 12:45, am gasit bagajele afara pe trotuar. Am crezut ca nu vad bine... Asta e, am luat bagajele si le-am pus in autocar, care era parcat doua strazi mai in spatele vilei. La ora 14 ne-am pus in miscare cu acelasi autocar si soferii de la EUROVOYAGE am mers ore in sir la cu o temperatura afara de 38 de grade si in autocar de cred 30 ptr ca nu le mergea nici aerul conditionat asa bine la autocar. Oricum, a fost primul concediu cand imi doream din suflet sa plec acasa. Asta a fost vacanta mea, vacanta care mi-a lasat un gust amar

NU MAI LUATI BILETE DE LA FIRME EUROVOYAGE

Aceasta firma este condusa de romani si te duc la vilele lor din grecia cu conditii de cazare tipic romanesti. Sper sa tineti cont de ca am scris aici si sa nu va tepuiti si voi ca si mine. Am fost cazat in perioada 13. 07. 2009 - 21. 07. 2009.

PATRONUL DE LA EUROVOYAGE ARE AGENTIA DE TURISM, AUTOCARUL SI VILELE SOCRATES SI DIMITRIES.

VA MULTUMESC SI VA UREZ VACANTA PLACUTA.

Trimis de mocanu ionut in 31.07.09 17:40:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: paralia Katerinii e super acolo

VIZUALIZĂRI: 3040 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mocanu ionut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 DULAPUL DIN CAMERA IN CARE NU ITI PUTEAI PUNE HAINELE DIN CAUZA CA MIROSEAU FOARTE URAT PATURILE ACELEA DE IARNA
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.10.11 13:01:58]

@kerkyra, un astfel de de comportament nu este acceptat pe acest site.

Ecoul scris de tine a fost sters, iar tu ai primit doua zile de suspendare.

kerkyra
Alte impresii din această RUBRICĂVila Socrates [Nea Vrasna]: