ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Sub orice critică

Dezastru :)))) si este inca putin spus

Salut

Dupa sejurul pe care tocmai l-am petrecut la Sunny Beach, hotel Aquamarine, nu pot lasa si alte persoane sa se pacaleasca. Toti clientii acelui hotel am fost nemultumiti de serviciile acestui hotel. Aici nu conta cat de pretentios ai fi sau nu, aici reuseau sa enerveze pe oricine si pe fitosi si pe cei simpli. Am luat acesta oferta de pe internet prin intermediul unui site de reduceri gen cupoane, care site a apelat la randul sau la o agentie de turism din Iasi chiar daca noi suntem din Brasov. Dupa un drum destul de lung 8 ore din Brasov am ajuns la destinatie. Am plecat de la bun inceput cu parerea ca am cumparat un sejur ieftin si nu ne asteptam la ceva super lux. Atat dai atata face. Dar cred ca am dat prea mult pentru acest sejur nu facea nici macar atat :)

Cazarea era facuta fara sa se tina cont ca suntem familii impreuna, era o lista cu camerele si turistii erau deja repartizati pe camere fara sa se poata modifica nimic. Asa ca unii am stat la etajul 1 si ceilalti la 5 :)) Asta este organizare bulgareasca, rigurozitate nemteasca, nu comentam ne supunem :) intrarea la masa se face cu cina. Cazarea se face dupa ora 14.

Masa

Aici este buba care a facut ca dupa numai 2 zile sa iesim in receptie la un mic miting spontan la ora 15 ca sa ne cerem drepturile, vreo 20 de familii de romani, striga foamea-n noi :) Pe durata sejurului nu s-a schimbat nici un fel de mancare. ciorbe stravezii, ciorba de peste cu peste congelat, care avea un miros each... iti venea sa vomiti, copiii nostri au mancat tot sejurul numai cartofi pai cu ketchup, pana si acestia au fost in vreo doua randuri rancezi, nu exista nici un fel de carne, meniul era pentru vegetarieni daca era ceva cu carne aceea era tocata si cu un gust si aspect indoielnic. Mai erau legume fierte brocoli, fasole, pilaf, cartofi pai, niste sosuri de iaurt cu marar, salate de varza, rosii necopate (gen gogonele), castraveti, mazare, linte si cam atat, carne iok am crezut ca se va schimba ceva de a doua zi dar totul era bine planificat si nimic nu se schimba, nu ne-au uimit cu nimic in tot sejurul :)

Fructele niste pere padurete de 3-4 cm, cred ca unul din angajati avea pomul respectiv in curte si ni le-a cules noua :) banane, portocale si greapfruit taiate in bucati.

Minusuri:

-prea putine sejlonguri la piscina;

- lipsa minibar;

- mancare vegetariana si un meniu enervant de prost;

- programul scurt al lobbybarului;

- lipsa echipei de animatie;

- locuri putine de parcare (6-7) restul pe unde apuca;

- distanta mare fata de plaja, accesul la plaja se facea pe o alee din scanduri printr-o zona complet neamenajata mergeai un km pe acest traseu.

- personalul nepoliticos care astepta tipsuri, dar pentru ce??

-televizorul nu prindea decat vreo 8 posturi si alea cu purici, televizoarele erau cu tub catodic si la etajul 5 erau lcd :);

-lipsa plaselor de tantari la geam, mirosul care venea din spatele hotelului care era de fapt un camp;

Plusuri

-parcare privata fara plata

-camera destul de mare dar atentie nu toate sunt la fel :)

Recomandarea mea sincera ocoliti pe cat puteti acest Hotel, daca ajungi pentru prima data in Bulgaria la acest hotel nu-ti mai trebuie Bulgaria cat traiesti, dar pentru noi care am mai fost de doua ori nu ne-a descurajat. Acest hotel este exceptia care intareste regula :) vom mai merge in Bulgaria, dar nu la acest hotel.

La calificative am fost chiar indulgent:)

Trimis de vali30 in 23.07.12 23:35:09
Validat / Publicat: 24.07.12 05:30:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, gergana si ralitsa

VIZUALIZĂRI: 2152 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vali30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Krisko
    [01.09.12 01:37:42]

Felicitari pentru impresii, mai rar vezi un review obiectiv si detaliat dupa o experienta neplacuta.

Foarte multi scriu sub impulsul supararii, impresiile lor continand mai mult "vorbe de duh" decat informatii...

Foarte buna recomandarea care o faci pe final, un alt fel de a spune "Ceea ce nu ma omoara ma face mai puternic"

vali30AUTOR REVIEW
    [12.03.13 18:31:11]

@Krisko: am fost obiectiv, imi pare rau sa ne ia de prosti, chiar daca suntem romani, a fost un bilet ieftin, dar altii care nu au venit cu vouchere au platit 500-600 euro pe sejur, nu merita atat sub nici o forma.

Noua ne place Bulgaria si pot spune ca si acolo ne-am distrat, am facut mult haz de necaz in spiritul caracteristic al romanului. Am vizitat de 3 ori Nesebarul, impresionant pot spune, chiar imi pare rau ca am omis acest aspect, merita vizitat.

Daca cineva se uita la review-urile mele poate vedea ca nu sunt carcotas sunt chiar indulgent, las de la mine, nimeni nu-i perfect, dar aici nu aveai ce sa lasi, cat despre cel care a scris lucruri pozitive despre acest hotel il banuiesc ca este angajat din hotelul respectiv Nu pot sa cred ca au indreptat atat de mult lucririle si si-au schimbat felul de a trata oaspetii.

O sa mai scriu ori de cate ori voi calatorii pe undeva, consider ca aducand un plus de informatie ne va fi mult mai usor sa evitam tepele, cinste celor care au facut acest site, nemaipomenita idee. Eu nu cumpar un pachet turistic pana nu citesc despre locatie si pe acest site.

Krisko, vali30
    Alte impresii din această RUBRICĂAquamarine Hotel: