ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2012
ÎNSCRIS: 18.07.10
JUN-2012

Foarte nemulțumit

Grand Liza - o experienta nu tocmai placuta

Am fost cazat la acest hotel la sfarsitul lui Iunie 2012.

Am sa incep cu partile bune: singurele lucruri bune la acest hotel este amplasarea, distanta relativ mica fata de punctele de atractie turistica si internetul wireless.

Partile mai putin bune:

1. Cand am facut rezervare, pe site scria ca au posibilitatea de a ne asigura parcarea la o locatie din apropiere. Am solicitat acest lucru pentru 2 masini. Cand am ajuns acolo, ni s-a spus ca este o parcare la 300 de metri mai sus. Acea parcare era de fapt desfiintata, neputandu-se parca acolo. Solicitand asistenta la hotel, acestia au ridicat din umeri si au spus ca nu ne poate ajuta, sa ne descurcam. Cine a fost in Istanbul cu masina si mai ales in partea veche a orasului, stie foarte bine cat de greu se circula si cat de aglomerat este mai ales ca noi am ajuns in jurul orei 14.00. Dupa ce am colindat strazile abrupte si stramte inca vreo ora, am gasit doua locuri de parcare pentru care ni s-a cerut 20 euro pana a doua zi dimineata (nu am comentat pentru ca nu mai aveam nervi si ambreiaj sa ne mai invartim pe acolo)

2. Camerele sunt foarte mici si foarte murdare, mai ale baile. Am cerut o camera cu 3 paturi, si de fapt am primit o camer dubla cu inca un pat care de fapt erau 2 saltele pusa una peste cealalta, pe care nu se putea dormi. Faianta din baie si vasul WC-ului cred ca nu mai fusesera spalate de cateva saptamani bune. Mocheta era foarte murdara la fel si peretii. Lenjeria era foarte uzata, cu gauri si pete.

3. Personalul hotelului foarte neprietenos, nici macar amabil asa cum ar trebui sa fie.

4. Camerele erau foarte zgomotoase, termopanele nu izolau deloc zgomotul de afara, aerul conditionat nu functiona. Am avut ghinionul ca langa hotel sa se desfasoare o nunta, muzica era foarte tare, nu se putea dormi nici chiar cu geamul inchis.

In concluzie, eu nu voi mai merge la acest hotel si nici nu il voi recomanda altor persoane. Mentionez ca este a patra oara cand am fost in istanbul, stiu la ce sa ma astept si tot ce am spus am spus in cunostinta de cauza.

De micul dejun nu stiu ce sa spun, noi am plecat la ora 5 dimineata.

Trimis de laurentiu.c in 23.07.12 19:03:07
Validat / Publicat: 23.07.12 20:05:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1510 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laurentiu.c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera fotografiata din usa baii - a se observa spatiul ramas liber
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.20 EUR pe cameră

webmaster70 [27.06.15 20:17:07] »

@laurentiu. c - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mihai18 [28.06.15 08:49:16] »

Eu mai întâi am scris review-ul si după ce a fost publicat de webmaster le-am citit si pe celelalte. Dar a fost mai bine așa pentru că ce am scris, a fost din suflet și nu influențat de alte surse. Despre baie nu am scris nimic, ca de altfel și despre celelalte pe ntru că eram așa de supărați că nu ne mai era aminte de nimic. Fără să te flatez, reviewul tău este mai bun și îl voi vota cu Foarte util. Cu bine.

Mihai18
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Liza Hotel: