Pensiunea Valea Soarelui [Moieciu de Jos]

Avatar badenisa
înscris/ă în 06.05.12
JUL-2012

Foarte ok !

Am dat din intamplare peste aceasta pensiune, in cautare de o cazare confortabila, linistita si curata si am dat peste niste gazde extraordinare, un cuplu tanar cu un copil foarte simpatic de 2 anisori.

In comparatie cu ce am vazut scris mai jos, noi am fost foarte multumiti. Camerele erau mari, curate si foarte frumos amenajate. Baile erau in schimb cam mici, insa era suficient spatiu sa te desfasori. Am avut acces la o bucatarie curata si complet utilata, gratar, spatiu verde, terasa. Un minus il constituie faptul ca nu prea este umbra in curte, insa in camere este racoare si liniste si te poti odihni foarte bine.

De altfel, am facut un mic traseu si am ajuns pe o colina unde ne-am intins pe iarba si ne-am bucurat de peisajul absolut superb.

Restaurantul nu-l mai aveau cand am fost noi, insa oricum nu era in interesul nostru.

Prin urmare, eu va recomand aceasta pensiune pentru ca noi ne-am simtit foarte bine!

Impresii încărcate de badenisa in 23.07.2012 17:34:33

Validat / Publicat: 23.07.12 18:45:19

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (badenisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

- adryana
[23.07.12 20:13:44]

trebuia sa incepi intai sa spui in care Moieciu este, cum ajungi la pensiune...

- badenisa
[23.07.12 20:21:02]

@adryana:

Daca tu asa consideri, eu pot sa iti dau si astfel de detalii, care se pot gasi extrem de usor, de altfel. Eu consider ca mai relevante sunt detaliile referitoare la facilitati, confort si curatenie.

Pensiunea se afla in Moieciu de Jos, pe strada Principala nr. 402A, ajungi foarte usor la ea pentru ca este chiar la strada, mai sus de hotel Turnu.

- adryana
[24.07.12 20:29:21]

@badenisa, multumesc, este important sa dai adresa, chiar daca ti se pare putin deplasat. Pe multi sa stii ca intereseaza in primul rand unde se afla pensiunea respectiva, ca zona si apoi date despre comfort. Uite, daca ai spus doar ca se afla langa hotel Turnu, (care imi amintesc eu acum ca e pe dreapta cum mergi spre Cheile Gradistei, ) pe mine nu m-ar interesa, nu imi place ca este la sosea si acum din cate imi amintesc cred ca stiu care pensiune este.

• Super!!! (Dec.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 11.01.18 de silvia171192 din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Valea Frigului (Jan.2017) - punctaj satisfactie: 5.15 (scris in 24.01.17 de niic din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Excelent!!! (Aug.2010) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 17.12.10 de iosimluciana din WIENER NEUSTADT)
  • Deplorabil (Apr.2009) - punctaj satisfactie: 1.50 (scris in 19.07.09 de rodica p din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.111948013306 sec