ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2012
ÎNSCRIS: 07.05.10
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 si9 ani

Un concediu relaxabil

Am mers pentru al 5-lea an in Turcia si trebuie sa recunosc ca a fost cel mai ieftin hotel la care am fost, deci nu am avut foarte multe asteptari. Turcii sunt o natie de oameni corecti, raportat la calitate pret cred ca este un pret corect. Am sa va spun ce mi-a placut si ce m-a deranjat cel mai mult. Placut: -camera: doua camere destul de mari, curate., balconul mare cu vedere la piscina. Mancare variata, mai ales seara. Restaurantele a la card ok, mai ales cel Italienesc. Plaja impecabila si foarte buna pt copii. Piscienele destule la numar si destul de curate.

Animatorii foarte draguti, dar spectacolele slabute

Nu mi-a placut: NU functiona piscina interioara (pe noi ne-a mintit ca are o defectiune, dar am auzit ca nu o puneau decat in septembrie in functiune

Personalul-cel mai putin amabil pe care l-am intalnit in turcia

Inghetata cu plata (pana si la Batihan hotel de 4* era gratuita)

In camera cand iti facea curat nu iti inlocuia produsele de curatenie folosite

Eu cred ca atunci cand gasesti un hotel foarte ieftin nu te gandi ca l-ai prins pe d-zeu de picior, ci ca sigur nu o sa se poata compara cu un hotel de 1500de euro. Dar eu cred ca daca vrei sa te distrezi nu este un loc rau. In vacanta trebuie sa ne simtim bine si nu sa inspectam, pt ca daca vrem sa cautam oriunde o sa gasim probleme mai mici s-au mai mari. (l-a noi a functionat aerul dar am auzit ca erau multe camere cu probleme)

Trimis de dobrescuflori in 23.07.12 13:26:31
Validat / Publicat: 23.07.12 14:41:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Batihan, Carpediem, Paloma Pasha, Sea light

VIZUALIZĂRI: 2849 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dobrescuflori); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.12 09:36:06]

Ati avut camera standard? Am si eu bilete pe 21 august si am citit atatea pareri incat nu mai stiu ce sa cred

[24.07.12 15:12:49]

Nu cred ca v-au mintit cand au afirmat ca este defecta. Eu am fost in mai anul acesta si functiona, inclusiv jacuzzi; e drept ca apa era cam rece si de aceea am preferat piscinele exterioare sau marea.

In ceea ce priveste opinia ta, este cat se poate de corecta. Ma bucur ca si alti conationali s-au simtit bine sau macar s-au relaxat.

corinamaria
    [24.07.12 15:36:50]

@mihai. neagu: Nici in vara 2010 (august) nu a mers piscina interioara... tot "defecta era" si la fel au patit-o si niste prieteni in vara 2009 (iulie)... deci este posibil sa fie adevarat... sa functioneze doar primavara si toamna...

[24.07.12 15:39:09]

@corinamaria: DAR CUM SUNT CAMERELE? SUNT CHIAR ASA GROAZNICE CUM SPUN UNII?

corinamaria
    [24.07.12 16:00:33]

@dydyalex: Mie nu mi s-au parut groaznice deloc.

Poti vedea si pozele incarcate de mine precum si review-ul meu legat de acest hotel.

Este adevarat ca nu sunt luxoase ca la alte hoteluri, ca sunt destul de simpliste, ca aveau mici defecte dar era foarte curat si paturile erau ok, aerul conditionat functiona si aveam apa calda la orice ora iar curatenie se facea zilnic. Cel putin pentru mine asta e important... curatenia, AC si apa calda.

Ca defecte pot enumera:

- piese de mobilier lovite pe la colturi

- frigiderul patat (gen ars) dar curat

Si daca nu ai family room (care sunt in corpul separat) iti recomand sa ceri camera cat mai sus... cu cat este mai sus privelistea este mai frumoasa.

[24.07.12 16:00:44]

@dydyalex: Sunt, sa zicem, trei tipuri de camere:

- camerele familiale, situate in cladirile anexe hotelului; acestea au gresie pe podea si de aceea, in timp, se produce mucegai, uneori... Din cate am inteles de la prieteni, sunt destul de spatioase si confortabile

- camerele "promo", adica cele putin mai ieftine, situate in hotel; acestea sunt curate, dotate cu 2-3 paturi single, cu o baie mai micuta, intr-un cuvant cam de 2-3 stele maxim la standard RO; nu au balcon si sunt numai la etajul 1 al hotelului.

- camerele double standard sunt spatioase, confortabile, dotate cu un mic balcon. Standardul RO le-ar clasifica la 3,5 stele.

Totusi, in camera stai 8-10 ore, la somn. Ceea ce ai de vizitat in imprejurimi iti va lumina sufletul si nu vei mai baga in seama unele eventuale mici neajunsuri (justificate si de pretul platit, bineinteles).

Pentru cine vrea confort de 5 stele (si pret pe masura), recomand Antalia.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, mi-ar face placere.

[24.07.12 16:04:48]

@mihai. neagu: AM REZERVAT CAMERE STANDARD; oricum e prima data cand merg in turcia; pana acum am fost numai in bulgaria de vreo 5 ani si mi-a placut peste tot unde am fost, de la 3 la 5 stele; la capitolul mancare cum este?

[24.07.12 16:18:31]

@corinamaria: tocmai am postat poza cu piscina interioara. Nu te contrazic, este posibil, din motive economice, sa nu mai functioneze in sezon. Oricum, subliniez, apa era destul de rece, iar amplasarea ei o lasa fara soare, deci racoare si in interior.

[24.07.12 16:25:59]

@dydyalex: iti recomand sa accepti ofertele reprezentantei de turism din hotel, vorbitoare de limba romana. Pentru plimbarea cu vaporasul, in Kusadasi, iti recomand cu mare caldura, vasul "Big Baba". Vei putea petrece o zi minunata (9,00-16,00 cca) cu muzica, dans, inot asistat (pentru cei ce nu stiu), o masa de pranz indestulatoare si mai ales, privelisti superbe.

O sa revin zilele acestea la impresiile mele si o sa poti afla mai multe.

[24.07.12 16:28:12]

@mihai. neagu: inseamna ca o sa fie bine asa cum credeam; cred ca sunt si multi pretentiosi pe care nu ii multumeste nimic; o sa stau linistita acum

[24.07.12 18:13:45]

@dydyalex: Nu, am avut family room., in bungalouri. prietenii nostri au avut standard si sunt normal mult mai mici dar oarecum ok

[24.07.12 18:16:59]

@dydyalex: in bungalouri sunt foarte ok, mari, curate, baia foarte mare. In hotel am auzit ca se c-am plangeau dar mai mult de aer si de balcoanele foarte mici. Am inteles ca in hotel sunt 2 tipuri de camere standard, unele mai ieftine si altele mai scumpe

[24.07.12 18:27:12]

@dydyalex: mancarea este diversificata si pt toate gusturile. Nu trebuie sa iti faci griji sigur ca o sa gasesti ceva pe placul tau. iti recomand restaurantul italienesc

corinamaria, dobrescuflori, dydyalex, mihai.neagu*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: