ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2012
    ÎNSCRIS: 19.07.08
    JUL-2012
    2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Sub asteptari

Rezervarea am facut-o din Decembrie 2011 din cest motiv si pretul ok pe care l-am obtinut.

Hotelul a fost renovat in 2010 iar din 2012 s-a mai adaugat un etaj. Camerele sunt ok nimic de reprosat, curatenie in fiecare zi, prosoape schimbate, personal foarte amabil. Singura problema legata de camera era ca la ultimul etaj nu prea aveam apa. Am reclamat de cateva ori si problema se rezolva in scurt timp.

Problema cea mare a acestui hotel mi s-a parut bucataria. Este inadmisibil la un hotel cu all inclusive sa servesti acelasi fel de mancare in fiecare zi indiferent ca-i pranz sau cina. Exceptie facea ziua de sambata cand se mai adauga la meniul zilnic cate in carnacior, mic si o bucata de carne la gratar. Miercurea la fel se mai servea in plus carnati cu fasole. Poate ca cei care au stat cu demipensiune si doar 7 zile nu au simtit prea mult acest inconvenient dar noi cu 10 zile ne-am saturat pana peste cap. De foarte multe ori pieptul de pui si pestele aveau crusta de vechi ce erau la ei in frigider, ei schimband in fiecare zi doar sosul ce-l turnau peste. La un moment dat i-am zis receptionerei care era si sefa acolo (manager nu exista la acest hotel) ca n-am intalnit asa ceva niciunde si a zis ca o sa discute cu bucatarul sef de la Apolamare Elinotel care e sef si aici si in acelasi timp si prietenul ei... Probabil ca nu se rezolva nimic.

O alta problema care am avut-o e aceea ca am platit triple room si m-am trezit cu double room asa ca mi-au bagat un pat pliant in camera pt. o noapte. Binenteles ca mi-au promis o super camera family si diferenta de bani. N-am vazut nimic din promisiunile lor. Asa de ingusta era camera ca trebuia sarit peste patul pliant ca nu aveai loc pe unde sa treci.

Parerea mea este ca se merita acest hotel in conditiile in care nu se ia All Inclusive si doar la banii pe carei-am dat eu, nu la pretul integral.

Trimis de Dum* in 22.07.12 16:26:48
    Validat / Publicat: 22.07.12 18:13:01

VIZUALIZĂRI: 6741 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dum*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

crismar2011
    [22.07.12 22:09:08]

nu mi ´vine sa cred, eu am fost anul trecut si nici vb de ceea ce zici tu am stat 7 zile si nu s a repetat niciodata felurile de mancare care au fost foarte diversificate, nici vb de fasole nu am vazut asa ceva, pranzul si cina contineau intotdeauna peste, pui, carne de porc

[22.07.12 22:50:33]

Nimanui nu-i vine sa creada ca se poate da aceeasi mancare in fiecare zi dar asta e adevarul. Nu as fi reclamat acest aspect dar si un barman de la ei mi-a zis s-o fac ca sa se trezeasca la realitate cei din conducere ca nu am fost eu singurul care s-a plans de acest aspect.

ANARCB*
    [26.07.12 16:53:24]

Buna ziua, merg si eu cu sotul in august la Elinotel Police si doresc sa aflu la ce distanta este plaja de hotel deoarece unii spun 250m altii mai putin. Multumesc!

[26.07.12 20:02:40]

Sub 250m. De retinut ca plaja publica este extrem de aglomerata!

ANARCB*
    [28.07.12 12:26:48]

@Dum: Multumesc mult pt informatie. Revin dupa concediu cu parerile noastre despre hotel.

[28.07.12 13:23:47]

Incercati sa luati camera la ultimul etaj, ca este etaj nou si aparate de aer conditionat noi. O noapte ne-au cazat intr-o camera veche unde aerul mergea ff greu.

ANARCB*, crismar2011, Dum*
    Alte impresii din această RUBRICĂElinotel Polis Hotel: