ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2012
ÎNSCRIS: 01.09.09
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 [ani]

Un sejur OK.

Nu voi relua cu detalii despre drum. Am fost pe traseul Calarasi-Varna-Burgas. Drum ok, carosabil cat si conditii de trafic.

Nu au fost probleme de overbooking.

Cazare, masa ok. Sigur, pot fi cateva carcoteli, dar nu insist.

Anul trecut am fost la Belleville (vezi impresii). Aici cam 1/2 stea peste - la camere, si la baruri, dar in rest aceleasi conditii de masa, plaja, etc. avand in vedere faptul ca nu stateai in fiecare seara la propriul hotel.

Doua puncte MARI MINUS dpmv: internetul e pe bani, cam scump si extrem de lent, doar la lobby bar si nu se poate plati nicaieri cu cardul!!! Pe mine ma deranjeaza f. tare aceste aspecte, dar altora le e indiferent, asa ca... daca aveti nevoie de cash trebuie sa mergeti in Sozopol unde sunt multe bancomate... Oricum e mai convenabil sa scoateti direct leva de la bancomat, decat sa schimbati lei-euro-leva. Cu toate comisioanele am iesit cam 2,2 lei/1 leva ceea ce mi se pare f. bine pt ca scot cat am nevoie si nu ma intorc cu leva acasa...

ATENTIE! In perioada in care am fost noi erau fff multi tantari in zona Belleville asa ca e bine sa aveti ceva solutii antitantari... sau poate or fi murit intre timp :)

E super bine pt familiile cu copii. Gasesti de toate (la masa) chiar si pt bebe...

Pentru alte detalii, voi incerca sa raspund cat cat mai obiectiv, dar nu-mi puneti intrebari de genul "cate gresii erau crapate in baie", sau "ce tip de sampon era in suport" pt. ca nu m-au interesat si nu am fost atent la astfel de detalii :))

Trimis de radu_catalin in 15.07.12 21:28:38
Validat / Publicat: 15.07.12 22:05:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Albena, Nisipurile de Aur, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 3035 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radu_catalin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fanespoitorul
    [15.07.12 22:50:21]

Salut. Sincer nu inteleg: ai fost cam in aceeasi perioada cu mine si in Hrizantema/sunny beach si in Duni. Cu diferenta ca eu am stat in Belleville 7-15 Iulie. Ai dat pentru Hrizantema 9,30% iar Pentru Marina Beach 9,00??? este foarte straniu. Personal nu le pot compara. La Hrizantema la ora 18 ma scula de sezlong (la piscina) si dadea cu furtunul cu apa ca sa fie siguri ca nu se mai aseaza nimeni. Nici macar noaptea nu puteai sa stai pe sezlonguri caci erau tot ude. Nu-mi aduc aminte, la Hrizantema iti dadea prosoape pe plaja??? era sezlongurile fara plata??? , era parcarea gratuita??? etc. Si in Hrizantema era internet doar in lobby si mergea vai de steaua lui. Iar bancomate: o mica plimbare pana in Sozopol cred ca nu strica. Nu stiu daca a mentionat cineva dar in Duni spalau si cosurile de gunoi de pe plaja, cu toate ca aveau pungi. Pot sa mai dau multe exemple pozitive din Duni si negative de la Hrizantema. Hrizantema este doar un hotel de "4*" dar low cost.

radu_catalinAUTOR REVIEW
    [25.07.12 23:26:43]

Salut Fane,

E posibil sa ai dreptate. Poate m-am cam pripit la Hrizantema. Dar atunci nu fusesem la Duni si veneam dupa o experienta crancena intr-o insula exotica, iar la Hrizantema mi s-a parut raiul pe pamant In insula, dupa ce am dat o caruta de bani, 4* allinclusive am primit max. 2* si 3 mese/zi. Dar intr-adevar, orice locatie din Duni e peste Hrizantema/Sunny beach... Mea culpa...

fanespoitorul, radu_catalin
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Beach Hotel: