ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2009
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 26.06.09
JUL-2009

Hotel Grand Nett Beach

M-am intors. . deci SUPERR!

Hotelul e foarte misto. . in camere gasesti tot ce vrei. . uscator, frigider etc. . in fiecare zi intra femeile de serviciu sa faca curat in camere. . nu ai voie cu mancare, apa, bere, cumparate din alta parte. . trebuie sa le cumperi de la bar. . ca altfel le confisca. . ma rog, noi in primele zile am ascuns totul in trolere si dupa ce treceau femeile de serviciu le puneam la loc in frigider. . spre sfarsitul vacantei nu le'am mai pitit si nu ni le'a confiscat nimeni. .

Toti din hotel sunt foarte de treaba... mancarea e asa de bunaa=P~ m'am intors cu ceva kg in plus. .

Cand o sa ajungeti acolo o sa va ia in primire un tip Hassan care stie si romana si turca. . el o sa va arate imediat niste "oferte" ptr excursii. . si are o putere foarte mare de convingere. . va cere pana si 40 de euro pentru o excursie. . NU luati nicio excursie de la el!! Sunt foarte scumpe si dupa ce va ia banii nici nu mai apare pe acolo. . gasiti pe plaja agentii la fiecare 5 metri si au excursii care la Hassan sunt cu 40 de euro la 10 sau 15 euro...

Despre excursii. . pai noi am mers la Adaland. . si e atat de frumoss: Xcroaziera nu trebuie ratata sub nicio forma. . si am vrut sa mergem la Scuba Diving[scufundari cu profesionistii timp de 40 de minute. . in timpul asta ei te filmeaza si fac poze si apoi iti dau cd'ul contra-cost, desigur] dar fusesera niste tipi din hotel si ne'au zis ca ei dupa 2 minute au iesit la suprafata. . pentru ca la 6 metri adancime e presiunea prea mare si te inteapa urechile rau. Deci, au pierdut banii.

Ce mai e de zis... turcii sunt niste oameni de nota 20. . daca vreti la shopping vorbiti cu cei din hotel si spuneti'le ca vreti la Soke. . o sa va faca ei rost de autocar si costa 5 euro drumul pana acolo... puteti merge si in Bazaar. . e foarte maree: X ca sa ajungi acolo trebuie doar sa stai pe marginea drumului ca sigur o sa opreasca microbuzul ala sa va ia. . am schimbat banii in lire. . poti folosi si dolari sau euro, dar nu peste tot... din Bazar mi-am luat o groaza de chestii misto. . daca vreti magazine de firma trebuie sa cautati pe acolo si o sa dati de o straduta unde gasiti asta.

O sa adaug si niste poze.

Trimis de aztudam in 29.07.09 14:20:05

VIZUALIZĂRI: 1993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aztudam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x poza facuta din balconul de la et 1
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.07.09 15:07:23]

am notat pozele incarcate de tine ca apartinand de acest review.

cristi_an3000
[17.08.09 11:40:24]

Nu inteleg de unde si pana unde aberatia cu intzepatul in urechi. Si eu am fost la scuba in vara asta si am stat aprox 25 de minute in ape de 5-6 metri si nu am simtit nicio presiune nimic, nici macar n-a fost necesar sa fac procedura aia cu tzinutul de nas si suflat pentru a mari presiunea din urechea interna, poate doar cand o sa ma scufund la adancimi mai mari.

Deci nu mai credeti tot ce se spune, daca ar fi fost adevarat cum va imaginati ca sunt atatea persoane care fac scuba-diving? Singura explicatie este ca respectivii probabil ca aveau ceva probleme de sanatate. Altfel, e o aberatie.

[22.04.10 14:53:53]

Draga Aztudam, am achitat si noi bilete de sejur la sfarsitul lunii iunie 2010, la acest hotel si as avea rugamintea sa ne spui daca se gaseste ceva de mancare acceptabil la acest hotel. Nu suntem deloc pretentiosi, ca mergem acolo pentru plaja si apa, o camera curata si o mancare proaspata e suficient pentru noi. Plaja este curata? Intrarea in apa se face treptat? Ca eu as sta ca rata numai in apa, dar nu stiu sa inot. Multumesc mult.

[22.04.10 15:01:58]

si desi nu vreau sa abuzez de amabilitatea ta, as vrea sa stiu daca toate camerele au ferestrele spre mare, sau trebuie sa aranjam la receptie pentru o astfel de camera?

aztudamAUTOR REVIEW
[22.04.10 17:40:17]

mancarea este foarte bunaa... [am pus cateva kilograme in plus] au multe feluri de mancare si nici nu stii ce sa alegi pentru ca toate miros foarte bine...

plaja este curata dar cam micuta, si intrarea in apa se face treptat...

pentru vedere spre mare, precizati-le ca sa va pastreze acolo camera, doar o parte de hotel are vedere spre mare [of ce dor imi este... cu prima ocazie m-as intoarce acolo, sunt sigura ca o sa va placa]

[23.04.10 16:11:51]

Multumesc foarte mult aztudam, ai fost tare draguta. Daca doresti sa te intorci acolo, te anunt ca pretul pe care l/am platit noi acum mi s/a parut extraordinar de mic, 171 euro de persoana, 7 nopti, demipensiune, cu autocarul. Anul trecut am platit 518 euro de persoana la Ephesia, este adevarat 4 stele+, AI. Dar anul acest avem un buget mai mic si nu mai vreau sa stau izolata intr/un hotel, departe de oras.

Multumesc si o vara frumoasa iti doresc!

aztudamAUTOR REVIEW
[23.04.10 20:20:07]

inca un avantaj al acestui hotel,aspect la care eu una tin foarte mult e ca in doua minute ajungi pe plaja.. cu placere have fun >

bebedoru
[24.05.10 20:00:10]

Salut tuturor!

In data de 25 iunie 2010 ma voi ''imbarca'' si eu cu sotia in autocar spre acest hotel. Plecarea este din Gara de Nord Bucuresti. Nefiind din Bucuresti am achitat sejurul prin virament bancar, catre agentia de turism. Nu ii dau numele ca stiu ca nu este voie.

Trimit un mesaj acum catre cei care merg la acest hotel, in aceeasi zi, cu plecarea din Gara de Nord, sa luam legatura, ca sa aflu si eu astfel daca agentia este serioasa, sau ne vom trezi cumva cu vreo teapa.

Va multumesc anticipat si astept un mesaj, daca din intamplare citeste cineva apelul meu.

adresa mea este bebedoru@yahoo. com

bibilulu
[01.07.10 16:09:20]

te rog f. mult cind te intorci sa-mi spui cum a fost , fie aici fie pe adresa mea de damian_toni@yahoo.com, pt ca vreau si eu la hotelul asta in august si am si un copil mic. vreau sa stiu daca sunt conditii normale....te rog f. mult. multumesc anticipat!!!!!!!

[08.07.10 14:04:29]

Ne-am intors de la Kusadasi. Nu la fel de multumiti ca in anul precedent. Hotelul e micut, dar [...] - continuarea o puteti citit in reveiw-ul distinct postat de autoare -- click aici

webmasterXY*
[08.07.10 14:16:56]

@danacv, poate reusesti sa gasesti ceva timp sa scrii un review propriu, in acest fel se pot da si note hotelului , cu cat mai multe note, cu atat o medie mai relevanta pentru acest hotel.

Copiaza eventual textul de mai sus si foloseste linkul ADAUGA IMPRESII NOI (de mai jos).

aztudam, bebedoru, bibilulu, cristi_an3000, danacv
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Nett Beach: