ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 [ani]

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Placut dar nu mai revenim...

Am ales aceasta locatie dupa recomandarile agentiei, ce am mai citit pe net... ma rog a fost alegerea noastra. Am cumparat sejurul din ianuarie 2012 am beneficiat de reducerea specifica.

Drumul a fost lejer e atreia oara cind venim in bulgaria dupa doi ani de duni... silistra, dobrich, varna si in fine obzor. Am ajuns pe la 12... ghinion cazarea se facea dupa 14 deci pe caldura aia de 33 de grade nu ne-au lasat sa intram in hotel macar la receptie (o mare bila neagra).

Ne-am plimbat putin prin obzor o amaraciune de oras cu aspect de bazar chinezesc si preturi de centrul brasovului... o minge cu dimensiuni ca cea de handbal din plastic 5 leva!!! Repet un jaf de oras nici macar oras nu cred ca I se cuvenea numele.

Ne-am intors la hotel pe la 13 cind am primit acceptul de a intra in hotel... nu am inteles de ce nu s-a putut din prima la 12 ci la 13 si nu la 14 cind era momentul check -inului. Am primit cardul de acces in camera impreuna cu trei cartoane cu care puteai lua de la piscina prosoape pentru plaja.

Camera excelenta mare baia mare AC silentios si functional. Am mers la masa pentru prinz. Restaurantul mare personalul foarte receptiv si atent niciodata desi hotelul era plin nu am stat mai mult de 5 minute sa gasim o masa.

Mincarea nu mi-a placut fata de duni unde anul trecut nu au mai folosit condimentele lor in exces adaptind-o natie turistilor mai multi romani fata de marimar unde majoritari erau germanii, polonezii rusii si bulgaria... nu cred ca erau mai mult de 10 la suta romani. O gramada de amestecaturi de salate (rosii cu fasole castraveti ardei brinza si cu oregano... bleahhhhh) Intr-o zi am primit o fasole cu cirnati ce avea in ea pe linga ienibaharul de rigoare si MENTA!!! am crezut ca mor. Foarte multe feluri inutile de care nu se atingea nimeni... nu au fost gratare deloc in schimb au predominat carnea gatita la cuptor (porc, peste, pasare si vita) Repet era ingrozitor de multa mincare dar mie nu mi-a placut. 2 Feluri de supe una din ele crema mereu. Bauturile au fost mai bune de cit la duni... bere buna sucurile la dozator de la coca cola (nediluate) mai aveau la masa si dozatoare de vin alb si rosu precum si sucuri neacidulate cirese mere si para parca bune foate dulci pe care le beam diluate cu apa. Desert - inghetata betty ice foarte buna... prajituri bune ma rog ca la bulgari fata de duni parca aici erau mai bine tinute (erau mai reci nu ca la duni cind unele erau calde... prajituri cu crema calde...) Seara iar un vagon de mincare... faceau si pizza asta am mincat eu o pizza simpla doar cu mozzarela sau cu mozzarela si un salam ceva si ardei gras... un blat crocant subtire.

O alta bila neagra este faptul ca nu gaseai loc pe plaja ma refer la sezlonguri unde se practica rezervarea cu prosop cred ca inca de seara... daca te duceai pe la 9 dimineata nu gaseai nimic la piscina la fel cu deosebirea ca aici mai gaseai dimineata daca veneai pe la 8 30. Numarul sezlongurilor de pe plaja la o numarare en gros era de maximum 330 fata de capacitatea hotelului de peste 900 de persoane de ci fara comentarii si jenant pentru ei. Piscinele curate mari, tobogan pentru copii... locuri de joaca pentru copii.

Animatia era cred ca salariata unui tour operator se ocupa mai mult de turistii nemti... slabuta in general. La plaja nu am avut niciodata probleme cu statul la cozi dupa un suc sau o bere angajatii foarte receptivi... fara discriminarile care le-am mai auzit prin alte parti. Era un bar la piscina unul pe plaja unul linga snack bar unde se putea servi masa in general minuturi toata ziua de la 10 la 17 inclusiv inghetata, pizza hot dog... etc

Masina am parcat-o linga hotel... parcare gratis si pazita nu am avut nici o problema. Pai cam atit …. au mai spus si altii inainte alte lucruri noi nu mai venim aici faza cu lipsa locurilor pe plaja si mincarea precum si zona cam fara zvic sa zic asa plictiseala mare... in rest locatie excelenta linga plaja... hotel nou modern... dar nu se compara cu duni

Ata sez un filmulet cu piscinele http://www.youtube.com/watch?v=m-Naxm3xfSM

Trimis de ravenala22 in 13.07.12 14:01:55
Validat / Publicat: 13.07.12 15:49:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: duni

VIZUALIZĂRI: 6286 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ravenala22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 imagine de pe balcon... piscina principala in stinga pool bar

nicolae75
[18.11.12 23:11:39]

Buna,

si noi am fost de mai multe ori la Duni si ne bate gindul sa incercam altceva. Din cite inteleg, Miramar pare a fi sub Duni, ceea ce imi cam restringe variantele de alegere. Daca nu gasesi sezlong, unde stateati la plaja? e gaseau sezlonguri cu plata? Pentru copii e sub Duni? Merci!

ravenala22AUTOR REVIEW
[19.11.12 08:36:01]

cu plata se gaseau alaturi la vecini parca 6 leva pe zi la obzor beach resort unde nu era nimeni... am stat pe nisip... da pt copii este sub duni

vsl_andreea
[11.06.13 13:08:16]

@ravenala22: Buna, urmeaza sa plec si eu cu sotul si fetita de 5 ani pe 3 iulie la acest hotel la care am fost si acum 2 ani de zie. Sincer nu imi fac griji de conditii sau mancare pentru ca am fost foarte multumita insa imi fac griji de perioada aleasa. Mi-e teama ca nu o sa fie chiar cald in perioada 05.07-11.07.2013.

Daca ai fost in luna iulie te rog sa-mi spui cum a fost vremea.

Multumesc frumos.

nicolae75, ravenala22, vsl_andreea