ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2012
ÎNSCRIS: 21.06.10
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Hotel supraevaluat

Buna ziua! Sa incep cu inceputul. Am ajuns la hotel pe data de 22 iunie in jur de ora 10 dimineata. Lobby-ul si receptia foarte bine realizate. Am dat un bacsis de 20 euro la receptie si in maxim o ora am fost cu bagajul in camera. Camerele ok, mari si aranjate cu bun gust. Nu am remarcat lipsa curateniei. Din punctul asta de vedere totul a fost ok in acest sejur. Camera a fost curatata zilnic.

In ceea ce priveste mancarea nu mi s-a parut nimic spectaculos sau iesit din comun. Singurul lucru bun era ca se gaseau tot felul de sortimente de peste la toate mesele. In rest pe partea de gratare erau f slab reprezentati. Carnea la gratar era putin variata si aia care era se prezenta putin comestibila. Era f tare si atoasa si copilul meu nu putea manca. Singura seara cu mancare exceptionala a fost seara otomana. Pe partea de gustari intre mese era ok treaba. Aveau kebab, pizza, aripioare si dulciuri (dupa ora 17). La fel inghetata era la liber de dimineata pana seara.

O nota in plus o dau pentru faptul ca aveau in permanenta sucuri de fructe si de legume proaspete.

Deasemenea un lucru bun este ca au servire la sezlong. Umbla niste fete pe role si preiau comenzile pe care le aduc relativ repede.

La piscina era cam ingramadeala dar asta nu e o problema f mare.

Locul de joaca era cam saracacios si la fel ca la alte resorturi unde am mai fost, animatoarele vorbeau doar turca si rusa. Unele o rupeau si in engleza dar te intelegeai cam greu cu ele.

La restaurantele "a la carte" nu am fost, din cauza ca rezervarea trebuia facuta dimineata online prin intermediul a 2 monitoare situate in lobby, monitoare la care era o coada de nedescris.

Internet este in tot hotelul, dar functioneaza doar daca te loghezi pe pagina hotelului cu nr camerei si cu numele pe care este rezervata camera. Cel mai bine functioneaza netul din lobby.

Alta observatie este ca in fiecare zi aveau ceva de reparat. Ba la piscine, ba la terasa hoteluilui, ba la vreuna din camere sau la restaurantul principal.

In rest ok. Pretul platit a fost cam mare comparativ cu ceea ce ni s-a oferit.

Trimis de crighi in 12.07.12 16:09:04
Validat / Publicat: 12.07.12 17:12:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Rixos, Cornelia Diamond, Ella Resort Quality, Delphin palace, Royal Dragon.

VIZUALIZĂRI: 3080 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crighi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 138.35 EUR pe cameră

luckhass [12.07.12 23:14:32] »

Buna crighi,

Urmarind review-ul tau, ma gandeam ca ceva nu da bine. Nu ca sunt eu un fan al DI, dar, ... apoi am vazut ca esti destul de "umblat" si am citit una din postarile tale, aceea de la Cornelia. Tin sa-ti spun ca am fost pe punctul de a alege acest an, Cornelia dar, 3000 eu fata de 2060 si-au spus cuvantul. Apoi, citind ce ai scris acolo, sincer, nu m-a dat pe spate. Nu inteleg aici ce nemultumiri au fost atat de crancene de ai avut asa o pozitie fata de acest hotel, parca ai avea de scos in evidenta numai lucrurile rele. nu stau sa-ti fac un comentariu la cele scrise, doar doua lucruri ma nelamuresc. In ce ai scris la Cornelia spuneai ca nu esti un fan in restaurantele a la carte iar aici dai vina pe coada. (nu e ok). Eu cred ca, scazand micile probleme care chiar sunt, (si noi am vazut cand se schimbau ventilatoarele) nu cred ca merita un titlu atat de rautacios. Oricum, este parerea ta, in schimb daca vezi nota generala, eu cred ca nu o merita. Vacante placute, si viata lunga!

Adina0606 [13.07.12 18:59:59] »

O intrebare am si eu. La ce ora as putea sa merg in lobby sa mi rezerv masa a la carte? De la ce ora este activ acel monitor pentru rezervari?! intreb ca poate coada este mai spre orele pranzului?! Mersi

lidiadanaila [14.07.12 13:30:59] »

@Adina0606: O sa-mi permit sa-ti raspund eu: rezervarile se efectueaza cu o zi inainte intre orele 09- 17, ori in cazul in care mai sunt locuri libere, in aceeasi zi intre orele 09-13 la numarul 3333 din camera sau la cele doua monitoare din receptie; preferabil la monitoare, te infiintezi in fata lor pe la 9 fara 10 minute si sigur vei reusi cum am reusit si noi 5 rezervari (reuseam la toate in cele 10 nopti, insa la grecesc si turcesc nu am dorit). Vacanta placuta!!

Adina0606 [14.07.12 18:15:40] »

@lidiadanaila: Mersi mult! Deci nu e chiar asa de aglomerat, cum au scris unii!

Adina0606, lidiadanaila, luckhass
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Imperial Hotel: