ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2012
DIN: romania
ÎNSCRIS: 07.01.09
JUL-2012

O vacanta frumoasa

Hotelul este dragut, nu i-as da chiar 4 stele dar fie, treaca de la noi.

Iata cateva informatii utile:

taxa pod 27 lei, rovinieta pt 1 sapt 10 leva, taxa pod retur de la bulgari 2 euro sau 4 leva.

ai de mers spre plaja cam vreo 10 min, care trec repede cand mergi si dificil cand te intorci ca ai de urcat strada principala si apoi niste trepte, noua ne-a fost mai greu ca am avut si copilul cu noi.

la hotel toata lumea este amabila, draguta si serviabila.

stau cam prost la capitolul parcare, un loc costa 5 sau 6-nu mai stiu sigur-leva/zi, nu au foarte multe locuri si mare parte din ele sunt undeva la baza hotelului, adica ca sa cari bagaje sau sa le duci la masina stai sa urci si sa cobori trepte (nu foarte placut cu gentile in spate).

la capitolul mancare ce sa spun... nu exceleaza dar sunt din toate pt toti, pt toate gusturile, chiar daca esti pretentios ai ce sa alegi, au fructe si salate la discretie, de evitat sunt: pestele care are un gust oribil, bauturile racoritoare sunt toate contrafacute, legumele le aburi sau fierte care sunt mai mult crude, pizza e groaznica, ciorbele extrem de sarate. pt cei ce merg cu copii e bine de stiut ca au un cuptor cu microunde in sala de mese unde puteti incalzi mancarea la borcanel sau laptele micutilor, au si scaunele speciale de sevit masa pt copii (daca aveti noroc sa prindeti unul-noi nu am avut).

pt copii exista loc de joaca care e cam varza un topogan, doua leagane si... atat, exista loc de joaca cu jucarii in interiorul hotelului care are program doar de la 3 la 5 dar e ok, sunt fete dragute care se joaca cu copii, deseneaza, e frumos. seara copii au parte de 20 min de minidisco care mie mi-a placut enorm, nu mai zic fetitei noastre care zburda intruna, copii chiar s-au simtit excelent.

pt cei care vor sa meraga pe frumoasele drumuri bulgaresti le recomandam multa rabdare, noi am prins un blocaj in trafic la plecare si am stat vreo ora si jumatate pe loc, era coada de masini de vreo 8 km, si la venire in tara multumim vamesilor romani si tiristilor care au blocat nitel traficul fiindca iar am stat aprox 2 ore in vama... a, era sa uit autostrada spre varna e in lucru pe multe portiuni asa ca am fost nevoiti sa o luam pe rute ocolitore care te mai costa ceva timp, si atentie la ploitisti care vegheaza fiecare restrictie de viteza.

per total noi am avut o vacanta frumoasa in care am mancat, ne-am bronzat, ne-am odihnit si aerisit creierii, ceea ce va doresc si dvs. sa faceti!

Trimis de 2na in 10.07.12 13:52:05
Validat / Publicat: 10.07.12 14:58:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3158 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (2na); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster10 [10.07.12 14:18:33] »

Bun revenit , chiar ne era dor de impresiile utilizatorilor care practic au fost temelia acestui site. Felicitari pentru vacanta reusita!

brassainoemi [09.08.12 21:58:44] »

Buna ziua!

Vreau sa intreb patut pt copil unde ati cerut? Si cat a costat?

brassainoemi
    Alte impresii din această RUBRICĂKristal Hotel: