ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2012
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 06.02.12
JUN-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagit de vacanta (gen inauntru leopardul)

Vad ca toata lumea a fost multumita de acest hotel de 5 stele si de serviciile oferite, sau vreti sa se mai duca si alti la aceasta"minune" :)))

pentru cei care au fost prima data in turcia e normal sa li se para frumos.

Am fost in perioada 21-29 iunie 2012.

am plecat la ora 17 din bucuresti si am ajuns a doua zi la ora 15. soferii de pe autocar nu au mers cu mai mult de 60km/h si ce a fost mai grav ca tot acest drum s-a mers fara aer conditionat (probabil faceau economie la motorina cristian tour) iar explicatia soferilor a fost ca nu stim noi ce inseamna aer conditionat. Mai exista masini fara ac sau clima?

In fine, am sa scriu tot ce a fost bine si ce nu.

Hotelul este intr-o locatie ok. este asezat pe o colina, are multa verdeata iar terasele respectivv piscina etc pe mai multe nivele.

Sa incepem cu receptia: foarte mare dotata cu fotoli din piele, o terasa unde poti bea o cafea sau un suc (suint gratis linga receptie 24 h), camerele spatioase dotate cu ac dar... baile nu au aerisire (iti faceai dus cu usa deschisa la baie sau aeriseai in camera dupa dus din cauza aburului), curatenie exemplara in tot hotelul, lenjeria se schimba zilnic la fel si curat in camere, apropo in hol nu mergea aerul si era o caldura ca afara dar dupa 5 min de scandal a doua zi au adus 3 aparate mari mobile si s-a rezolvat problema.

Masa: o sala de mese si o terasa pe 2 nivele la fel de curate ca si restul hotelului dar pe terase daca nu trageau umbrelele trebuia sa vi cu 1/2h mai devreme sa ocupi loc la mesele de la umbra (vreo 5 din 100) mincare diversificata dar aceeasi tot sejurul (bautura la masa pina nu se deschide nu te lasa sa iei trebuie sa cobori 2 etaje la piscina si gata), pe terasa aveai asa zisul gratar (plita) unde statea un ienicer si iti punea cu portia carne (hotel de 5 stele??? parca era all inclusive nu cu portia :)))) 2 zile a fost mincare la discretie dupa care cind nici nu te asteptai se termina (aproximativ 40 min de la inceperea prinzului sau cinei, la micul dejun nu era pb)

Piscina: 3 piscine (fff curate bineinteles) +un topogan cu apa. Te scoli la 5 1/2h si iti ocupi loc la piscina si la plaja pe sezlonguri pt ca dupa 7 nu poti sa stai decit in picioare. la piscina are un pool bar unde gasesti tot ce vrei de baut. (deschis de la 10 la 18)

Snack bar: deschis de la 13 la 02 cu bautura si de la 13 la 19 si mincare diversa (este cu un etaj mai jos de piscina). are o terasa pe 2 nivele de unde poti vedea seara si spectacolul de la amfiteatru cu o bere in fata.

Beach bar: barul depe plaja este si restaurant chinezesc seara. se coboara cu liftul de la snack bar daca functioneaaza (adica 3 etaje)

Plaja este ok cu ponton (cu arici de mare :))) apa ff curata.

La piscina aveti grija ca aluneca peste tot si risti sa te intorci acasa cu fractura (am cazut si pina nu am facut scandal nu au pus banda antialunecare)

Poti sa ai norocul sa ramina la vreo terasa ba fara gheata, far lamiie fara bere si atunci faci sport si te duci la alta mai sus.

la intorcere normal fara ac dar alt autocar

Ca locatie este superb multa verdeata loc de joaca pt copii si cam tot ce iti trebuie, dar serviciile lasa mult de dorit si nu vreau sa va plictisesc cu toate pb care le-am avut. Sper ca am putut sa va ajut sa va orientati unde va petreceti concediul, si inca un sfat nu cu autocarul caci dupa 24 de ore in caldura nu-ti mai arde sa-ti petreci concediul

Trimis de lyvyca in 09.07.12 10:31:42
Validat / Publicat: 09.07.12 12:05:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi-pigale, marmaris grand cetia, etc

VIZUALIZĂRI: 3025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lyvyca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Gya
[11.07.12 13:25:27]

ai absoluta dreptate in tot ceea ce ai scris, noi nu nu am mai fost la turci pana acum dar am observat cu usurinta minusurile, sincer nu as revenii in anii urmatori la acest hotel, a fost un calvar sa ma trezesc la 5:30-6:00 sa prind sezlong + k plaja nu ne-a placut... app am fost in aceeasi perioada

lyvycaAUTOR REVIEW
[11.07.12 17:03:16]

@Gya: sa sti ca am fost si la 3 sau 4 stele si erau servicii mai bune decit la vista hill, adica erai totusi tratat ca turist nu sa stai toata ziua sa te certi cu angajatii hotelului ca nu-ti convenea ceva. o data pe luna sint in instanbul si iti spun ca nu se compara un hotel de 3 stele din instanbul cu asta. acolo toti turci sint amabili si nu stiu ce sa mai faca sa te intorci tot la ei data viitoare, si bineinteles serviciile sint ok. sau daca vrei diferente, tot in instanbul dar in partea asiatica sa vezi cum trateaza turisti (ca doar de la noi iau bani nu?! ))

georgiana0503
[12.07.12 11:31:28]

sa te vaiti ca este abur in baie cand iti faci dus... daca la 40 de grade afara va faceti dus sa iasa abur... aveti o problema... niciun hotel nu-si permite sa faca geamuri la bai... deci asta a fost maxima... si treaba cu scandalul de la piscina ca aluneca lumea... iar maxim de penibila... nu vroiati s apuna covor peste tot? asa poate nu mai aluneca lumea... snobism peste limita admisa... (accept contradictii)

marius71a
[12.07.12 19:12:17]

@georgiana0503: Omul a fost in iunie daca am vazut bine. Deci este posibil sa nu fi prins 40 de grade. Acum sunt 37. La piscina aluneca ca naiba. Este un fel de gresie proasta care nu este asa cum ar trebui aderenta. In baie este abur (eu am usa si cateodata se inchide... haha) asta din cauza ca probabil sistemul de aerisire nu functioneaza normal. Exista niste guri de aerisire.

lalea
[05.08.12 13:01:43]

Si asta e de rasul curcilor, ca e AI nu cu portia... ca si cum la AI te duci sa balotezi haleu pana ti se face rau... tot cate o portie mancam la mese, nu bagam mai mult doar pentru ca se poate, nu?

AI inseamna ca ai incluse in pachet serviciile de baza: mancare, cazare, bautura si distractie, asa incat daca vrei, te descurci fara bani ca ai baza inclusa; mai inseamna si ca gasesti in acelasi loc toate lucrurile astea, nu mergi sa mananci la un km sau la piscina la 2 km.

Cred ca de aici pana sa mananci fara numar e distanta mare...

Fara lamaie... trebuie sa fi fost teribil si groaznic... sau geata in paharul cald de apa.

Ma rog, fiecare cu ale lui.

marius71a
[05.08.12 20:05:18]

@lalea: Scuze dar cred ca gresesti.

Fiecare cu parerea lui, sigur.

In cazul meu all inclusiv exact asta inseamna.

Daca vroiam cu portia ma duceam la casute in Mamaia sau la Aparthotel in Paralia.

Iar daca nu are lamaie, gheata, use la baie, ventilator sa traga aburul, uscator de par... etc NU ESTE ALL INCLUSIV... ESTE TEAPA

Val3ntin0
[22.08.12 14:27:16]

Acele preparate la gratar se faceau incontinuu... mi se parea normal sa iti serveasca o portie, ca sa dea si celui din spate, sa mergi sa mananci si daca mai vrei... revii!

Ca toate se faceau pe loc! Daca ti le punea intr-o tava deja facute de acum 1 ora, ai fi comentat ca erau reci si mai stiu eu ce...

[22.08.12 14:41:31]

@Val3ntin0: am observat ca ai scris nu mai putin de 5 ecouri despre sejurul la acest hotel.

asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

Un review si notele pe care le poti acorda (si care vor intra la calculul mediei hotelului) fac cat 100 de asemenea ecouri.

georgiana0503, Gya, lalea, lyvyca, marius71a, Val3ntin0
Alte impresii din această RUBRICĂVista Hill Hotel (ex Cande Onura) [Yavansu]: