Sueno Beach Side Hotel [Sorgun]

înscris/ă în 04.08.08
JUN-2012
+ COPII: 2 -- varsta: 2 & 7 ani

Un concediu plăcut

Am ajuns la resort Sueno Beach Resort după un drum făcut cu masina! Eram 3 familii, din care doua cu mașinile si una cu avionul! Pentru mine condusul este un lucru relaxant mai ales pe drumurile din Turcia, deci nu a fost un jug ci o plăcere.

Cazarea rapida, maxim 15 min. pentru ca doream camere pe același etaj. Camera draguta, tv Vestel LCD, baie cu cada, mocheta pe jos, balcon cam mic (dar nu e decât pt uscat costumele de baie), căci doar dacă ești fumători stai pe balcon, in rest doar somnic si o bericica la camera. Minibarul plin in fiecare zi: 4 litri suc, 4 beri Efes, 1 apa minerală, 1. apa plata. In camera intra lejer 2 copii si 2 adulti având in vedere ca este un pat mare de 2X2 plus o canapea. insa la mine unul din copii avea 2,5 ani. Micul dejun este același in fiecare dimineața, insa îți este pus in fata tot ce se poate mânca la micul dejun inclusiv cartofi prajiti, un fel de carnaciori pentru cei ce au astfel de gusturi. Dejunul este la fel cu de toate si pentru toți cu mâncare comestibila si aici mă refer la faptul ca era mâncare ca la mama acasă: măncAruri cu legume si carne de vita sau pui, grătar, salate, prajituri, fructe (cam 4-5 feluri la fiecare masa)... deci era mâncare fără fitze pentru copii si adulti. pranzul însemna si masa de la piscina unde aveai kebap, salate, bere, vin, cartofi natur, inghetata, pizza, placinte turcesti, etc, deci mâncare si bautura cât cuprinde. Cina la fel de copioasa, se mai adaugă cateodata pe lângă carne de vita sau pui, carne de miel sau pastrama. Restaurantul este mare insa durează destul de mult deplasarea de la masa pana la vasele cu mâncare, pt ca sunt asezate la intrarea in restaurant, dar putina mișcare nu strica :) ! Vinul era roze, roșu, si alb, pâinea deasemenea foarte buna neagră si albă, cu semintele, fără seminte! Pentru copii au seara bufet separat, mini Disco destul de plăcut, tobogane cu apa in număr de 5-6, sucuri...

Restaurante a la carte încercate: mexican (se achita 5 €/persoana), turcesc si barbeque. Primul a fost cel mai bun, la restul sau miscat greu, Putin personal pt câte rezervari se făceau. Sfatul meu pt cei care merg cu copii si doresc restaurante a la carte: sa dea copiilor de mâncare in restaurantul principal sau sa meargă la a la carte de la ora 19.00!

Piscinele curate, temperatura la final de Iunie de 33-35grade, plaja cu nisip si fără pietre in apa. Asta a fost cireasa de pe tort! Ponton cu canapele si cu loc de sarituri! Orașul Side este la 400-500m si se poate merge pe malul apei... totul se negociază la cumpărături! Personal am făcut drumul odată cu masina si am dat pe parcare 7TL si apoi pe jos de vreo 3-4 ori!

Apa limpede, calda, nisipul frigea ede la orele 10.00!

Ce nu mi- a placut: Putin personal știa lb engleză; toți știau rusa (erau ~90% ruși); sezlonguri pe plaja ocupate de la orele 7.00 de către oameni care veneau la orele 14.00 si chiar am văzut cearta între un neamț si un turc pe tema asta! Se aluneca la piscina pt ca nu aveau carpeta antialunecare (atenție la copii, erau cu mana in ghips) ! Cel mai bine este cu papucii de plaja!

Eu am mers pentru copii dar si pentru mine :) ! am luat acest hotel pentru ca in Martie a avut discount de 30%! as reveni cu plăcere si la anul dacă va fi la aceiasi bani si dacă nu găsesc alta oferta!

Impresii încărcate de giovi_buru in 08.07.2012 16:29:05

Validat / Publicat: 08.07.12 17:47:05

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Royal wings, kustur club;
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Croația, Grecia, Bulgaria, Cehia, Muntenegru...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (giovi_buru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

- Jupi
[08.07.12 21:51:58]

Nu am inteles de ce ai acordat o nota asa mica la MASA/BUCATARIE. Ce nu a fost in regula? Ca din descrierea ta nu prea ma prind.

Publicitate    [18.09.19 23:45:13]

• Bine spre foarte bine (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 9.10 (scris in 18.11.17 de Dany_el2008 din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Un hotel low cost (Jun.2016) - punctaj satisfactie: 8.20 (scris in 12.06.16 de vargacalin din CLUJ-NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Atent la detalii (Oct.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 01.11.15 de meghido din RM. VALCEA) - RECOMANDĂ
  • Vacanta reusita (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 8.10 (scris in 22.06.15 de a_vlad2009 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Un concediu ratat! (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 3.95 (scris in 03.09.13 de adihan din CONSTANTA) - NU RECOMANDĂ
  • Putin dejamagit (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 02.09.13 de leeeo din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Un hotel de luat in considerare pentru Side (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 23.07.12 de iusti1968 din TIMISOARA) - RECOMANDĂ