ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2012

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Dezastru total

De la inceput vreau sa va spun ca nu sint un fitos la mincare cazare etc., dar ce am vazut la acest hotel depaseste orice imaginatie posibila, in sensul rau al lucrurilor.

In primul rand acest hotel nu are 5 stele, are cel mult 2 stele.

Mancarea-dezastru, stateam la coada pt. orice, iar bucatari care serveau fel si fel de sosuri, omleta, peste, cartofi prajiti, carne groaznica la gust, ne datea cu portia.

Intre mesele 14-18 ne serveau cu ce raminea dimineata, de ex. paine prajita cu ou, placintele cu brinza reincalzite, o chifla cu o felie de brinza, una rosieuna castravete. Am uitat de animatori DEZASTRU TOTAL. o experienta foarte urita, NU recomand acest hotel la nimeni.

Trimis de Maru1 in 08.07.12 11:25:10
Validat / Publicat: 08.07.12 12:47:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel Grand Efe, HOTEL MERSIN

VIZUALIZĂRI: 2119 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maru1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.07.12 13:25:18]

Ce-i lipseste hotelului de nu este de 5* ci numai de 2*?

Maru1AUTOR REVIEW
    [08.07.12 14:56:45]

@Andox: In primul rind mincarea de proasta calitate, cozile la care am stat pt mincare, serviciile din camera de hotel, nu au schimbat prosoapele si asternuturile niciodata pe toata durata sejurului de 8 zile.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.07.12 16:12:42]

Aha, am inteles, sincer nu stiam ca mancarea este un criteriu de acordare a stelelor. Multumesc de informatie.

Enki
    [15.07.12 15:43:52]

Foarte ciudat, noi am fost anul trecut acolo, si a venit camerista chiar in prima zi dupa-masa sa faca curatenie in camera, iar in restul sejurului zilnic a venit sa schimbe asternuturile si prosoapele, si sa aspire mocheta, in cursul diminetii cand eram la piscina sau la plaja.

Cozi la mancare erau intr-adevar, dar cand este multa lume asa se intampla, eu ma intreb de ce era inghesuiala aia la masa, daca mancarea era asa de groaznica si de proasta la gust cum spui tu...

Maru1AUTOR REVIEW
    [15.07.12 16:47:45]

@Enki: Da asa stiam si noi de la alti turisti ca este super la SURMELI, dar nu a fost asa, am vb cu alti turisti care veneau de 4 ani la acest hotel, dar ne-au spus ca-n anul acesta NU afost de prost, IMI PARE RAU CA NU AI FOST ANUL ACESTA Enki, NUMAI AVEAI ACELASI COMENTARIU. vrei sa-ti spun atit NU a fost ce ne asteptam. MULTUMESC.

gabitza123
    [16.07.12 19:30:12]

Noi am fost anul trecut 18 familii, intradevar fata de alte resorturi nu mai e chiar de 5 stele ci de 4 dupa servicii, am cerut o camera mai buna si am primit, mancare suficienta nu murea nimeni de foame, curatenie era si in camere nu am avut probleme, conteaza si raportul calitate-pret la 600-700 euro sejurul in romania nu primesti nimic din toate acestea si stai la coada la fast-food. Prosoapele s-au schimbat zilnic si asternuturile al 3 zile. Il pot recomanda celor care cauta un sejur ieftin dar pentru o diferenta mica se pot alege si hoteluri mult mai bune. Este un resort destul de vechi si se vede diferenta.

In schimb au o plaja excelenta cum nu intalnesti la multe hoteluri din kusadasi. Cautati si partile bune ale unei vacante nu doar mancarea si bautura.

Un domn a remarcat cum ca la piscina paharele erau din plastic si nu se spalau, ceea ce nu este adevarat ele erau spalate in masini de spalat vase, poate pareau murdare ptr ca era plasticul zgariat. Cand voi avea timp voi posta si foto din aceasta vacanta. Daca au fost cazati in vile dupa cum arata pozele cu mucegai sunt din cauza agentiei de turism care a facut rezervarea la cele mai ieftine camere, camerele din hotel mai ales la etaje superioare sunt bune. Din 18 familii cate am fost doar 2 familii au fost nemultumite de conditii ptr ca fusesera anii anteriori in Antalya si diferenta e enorma.

Carol
    [16.07.12 20:04:32]

in primul rand nu prea este real ce ai spus, de 3 zile m-am intors si eu de acolo, poate ti se pare carnea rea la gust dar... nu au porc, era vita, miel, curcan (ma refer la cina si pranz)... intre 12:30-16:30 era deschis la snack-bar, unde se puteau servi paste, hamburgeri, pizza, salate. Se mai servea mancare intre aceleasi ore la restaurantul pescaresc (a-la carte), despre ce spui in impresii se serveau intre orele 17-18 asa zisele cookies, rulourile cu branza care erau atunci preparate... etc

Carol, Enki, gabitza123, Maru1
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: