ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2009
JUL-2009

Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Execrabil

Daca doriti sa fiti tratati la 4 stele de minus cate vreti voi, atunci acest hotel e super. Desi ati citit bine... e un hotel de 4 stele, cu probleme generate de personalul de la receptie, restaurant si in plus camerele lasa de dorit (tapet deslipit, camera zugravita partial, cabina de dus mica cu duze de hidromasaj ce nu functioneaza, cu aer conditionat fara telecomanda si lista poate continua).

NU RECOMAND servirea mesei in restaurant, pentru ca ospatarii te lasa sa astepti mult si bine pana iti aduc un meniu, apoi mai astepti pana vin sa iti ia comanda, trebuie sa ceri servetele ca ei nu aduc, sa scuturi si firimiturile de pe fata de masa, sunt super constipati, nu saluta si se misca in reluare.

Feriti-va de dna blonda la propriu si la figurat Vali Tasa urmata de armata de ospatari ce te trateaza ca pe un vierme Cramer Andrei, Petecila Marian, Bogdan Arabei.

1. "As dori un cocktail. Ce imi recomandati?"

2. Raspunsul blondei: " Scrie pe meniu"

1. "Sunt fire de par in mancarea mea"

2. Raspunsul ospatarului: "Unde doamna? Nu le vad."

I le arat, le culege cu tact si trage de ele. Raspunsul lui in urma investigatiei: "Nu sunt fire de par ca se rup usor."

Am primit un card ptr mancare si se pare ca sistemul e setat pe teapa... culmea mananci si daca nu esti prezent. Luati la intrebari s-a gasit si scuza... sistemul de facturare e de vina ca e nou si baga bonuri in plus. Noroc ca am pastrat toate bonurile si ca le semnezi si totul de rezolva dupa 3 zile de discutii.

Daca servesti masa la terasa hotelului ai grija la cainii vagabonzi ce isi fac veacul pe acolo.

Nu uita sa iti pui in buget bani pt sezlong si umbrele daca vrei sa stai pe plaja din fata hotelului.

Evita sala de fitness de la et 6 unde doar cateva aparate functioneaza si neaparat fara jacuzzi sau dus ca te poti curenta.

Singurii oameni care se poarta frumos cu tine sunt cameristele.

Trimis de nicolaecris in 27.07.09 22:39:52

VIZUALIZĂRI: 2714 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicolaecris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pe tavan se prelinge apa cand vecinul face dus si asa pic, pic
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

tm67bru
    [27.07.09 22:42:48]

"Nu sunt fire de par, ca se rup usor. " - e replica saptamanii)))

Apreciez sincer umorul cu care ai scris impresiile. Altcineva poate ar fi facut-o scotand foc si para din "penita". Si-ar fi putut cineva sa-i condamne?

mirelab
    [27.07.09 22:58:53]

Umorul este tot ce te tine in viata in cele cateva zile petrecute pe litoralul romanesc!

Semneaza,

Proaspata victima!

Cristian_h*
    [27.07.09 23:44:46]

cum am putea oare sa facem ca doamna Udrea sa citeasca acest review???

michirec
    [28.07.09 12:11:51]

Apropo, doamna Udrea citeste acest site?

[28.07.09 12:15:44]

dupa informatiile mele, posibil sa aiba contpe AmFostAcolo.ro

(Nu este verificata insa informatia, nu vreau sa va induc in eroare.)

mirelab
    [28.07.09 12:19:45]

Chiar credeti ca mai are timp si de noi acum cu atatea controale pe cap?

mihaiu77
    [15.11.09 19:51:51]

Dragilor, ca sa pastrez nota tragi-comica a acestui review vreau sa-mi expun si eu cateva idei.

Am fost la minunatul "Malibu" in martie 2008, fiind cazat aici pt 5 nopti. Sa nu va mire periaoda deoarece hotelul a fost rezervat de compania la care lucram atunci pt niste sedinte anuale.

Primul lucru pe care as vrea sa-l spun este faptul ca probabil doamna Udrea rade de pe contul ei, deoarece hotelul este al primarului Mazare, rivalul politic, de aici venind si aroganta personalului. La un asa primar, ce vreti?

O intamplare tragi-comica mi s-a intamplat si mie cu usa de la dus. In prima zi, dupa drumul Brasov-Mamaia, am vrut sa fac un dus. Cand pun mana pe manerul usii de la dus, poc!! Aceasta cade, probabil fiind doar sprijinita acolo. Ma duc la receptie sa le spun si o tipa, tot blonda (ha, ha), ma intreaba: "Si cu usa ce ati facut? ". Ii raspund sarcastic: "Am aruncat-o pe geam de nervi". In acest moment tipa se lanseaza intr-un sir de acuzatii, ca voi plati usa, daune si alte prostii. Efectiv nu reuseam sa o opresc sa-i spun ca e doar o gluma si ca usa e bine-mersi sprijinita de peretele din baie. In final a venit managerul sau ceva de genul asta care a inteles gluma si a trimis un instalator care mirosea puternic a alcool sa-mi rezolve problema. Oricum, pana nu i-am dat astuia 5 lei nu am scapat de el. Facand o paranteza si o comparatie, nici acuma nu pot sa-l uit pe instalatorul de la Ramada Sibiu, dupa care efectiv am alergat cu 10 lei si tot nu a vrut sa-i ia. De altfel nu exista comparatie cu lantul Ramada (Romania) pe care il cunosc f bine, deoarece compania la care lucrez ne cazeaza aproape exclusiv la acest lant de hoteluri. Si culmea, sunt tot hoteluri de 4*. Se aude doamna Udrea? Se aude domnule Mazare?

Ospatarii se comportau absolut mizerabil iar mancarea incredibil de proasta. Am sfarsit prin a manca in mai multe seri in constanta desi aveam 3 mese asigurate la hotel.

Sala de fitness e doar o gluma buna.

Toate bune si ne vedem pe litoral in alta tara!

Miss Butterfly
    [15.11.09 20:08:15]

mihaiu77 ce ar fi daca ai posta ecoul ca un review separat? ! Ma gandesc ca, astfel ai putea contribui si tu al media generala a hotelului. Cum ar spune webmaster: te poti folosi de linkul "ADAUGA IMPRESII NOI" si cu un simplu copy/paste + cateva note pentru serviciile hotelului ai un post nou-nout care va ajuta la conturarea unei imagini mai clare a conditiilor si serviciilor prestate de Hotel Malibu...

mihaiu77
    [15.11.09 20:52:32]

Miss Butterfly, nu am pus un review deoarece de nu am facut decat 3 poze in acea perioada si acelea pe malul marii. Dar voi asculta de un membru marcant ca tine si voi scrie un ecou cat de curand dar fara copy/paste deoarece vreau sa imi spun parerea despre fiecare categorie in parte.

In alta ordine de idei vreau sa-ti spun ca sunt "invidios" pe tine deoarece vad ca esti incadrata la varsta "sub 20 de ani" si totusi ai vazut atatea locuri minunate. Felicitarile mele!

Nicolaecris, vazand notele tale, primul meu impuls a fost acela sa spun ca ai fost prea aspru/aspra. Dar mi-am dat seama ca privesc prin prisma omului care nu a platit nimica. In consecinta, notele pe care le voi acorda vor fi asemanatoare.

Toate bune!

Miss Butterfly
    [15.11.09 21:16:25]

Iti multumesc pentru cuvintele tale mihaiu77; si da, de fapt am "doar" 17 ani: d dar parca nu as intra in categoria aceea a membrilor "marcanti" (cum spui tu) ; daca vrei intr-adevar sa ramai fara cuvinte in fata unor posturi cu adevarat valoroase iti recomand sa citesti impresii ale userilor situati in fruntea clasamentului (cristinadumitru, cristian_h, mirelab) si daca vrei sa iti mai descretesti fruntea nu rata reviews-urile lui Alex Macedo si ale lui Pami.

In ceea ce priveste fotografiile pe care nu le-ai facut in incinta hotelului in care ai fost cazat, e de inteles... de obicei cand mergem in vacanta nu ne gandim sa fotografiem tocmai noptiera, cabina de dus sau mocheta Oricum, zic eu, ca un alt review va fi de folos viitorilor turisti (asta in cazul in care hotelul va mai avea unii) si ca atata timp cat e bine structurat nu are nevoie de o sustinere foto.

Spor la scris si o seara frumoasa!!

vi_chy*
    [17.11.09 10:00:18]

Pentru mihaiu77

Ceva asemanator am patit eu cu jacuzzi-ul din "apartamentul de 4 stele"al aceluiasi hotel.Datorita faptului ca in vara a fost ziua mea si sarbatoream implinirea unei varste rotunde am hotarat sa dam o fuga la mamaia si am ales,neispirat,hotel malibu.

Am rezervat telefonic un apartament cu jacuzzi,am ajuns,ne-am cazat in 5 minute si am plecat la plimbare.Dupa 10 ore de umblat prin statiune+constanta am revenit cu gandul sa ne balacim in minunatul jacuzzi cu care era dotat apartamentul.Stupoare nu functiona.Am sunat la receptie si ne-au trimis un receptioner care a efectuat aceleeasi manevre ca si noi.Nimic.A mai trimis apoi o camerista care nici ea nu avea ca sa ii faca.Erau inmarmuriti,chipurile.

"Ne cerem scuze nu stiam ca nu functioneaza".

Airea.Era datoria voastra sa stiti.Dupa o forma de scandal,mi-au propus sa il folosesc pe cel comun care se afla pe acelasi etaj,langa sala de gym si care a durat vreo ora doar sa se umple.Dar deja nu isi mai avea hazullCe mai ,un intreg tapaj pentru un amarat de jacuzzi.

Asa ca am constatat inca o data ce "bine si frumos"esti tratat pe banii tai pe litoralul nostru mininat.

Am ramas doar cu amintirea frumoasa a expozitiei de masini de epoca care era in desfasurare in piateta centrala din mamaia.

alinush_geo
    [22.01.10 01:33:49]

foarte tare, asta e turismul romanesc cu care noi vrem sa defilam. pai daca ceausista aia de la restaurant e setata pe vechiul regim si nimeni nu o schimba...cum sa se imbunatateasca ceva in turismul romanesc?

urasc toate babele astea care vor sa iasa la pensie din aceste hoteluri, schimbati-le ca asa nu vom evolua niciodata.

alinush_geo, Cristian_h*, michirec, mihaiu77, mirelab, Miss Butterfly, vi_chy*
    Alte impresii din această RUBRICĂMalibu Hotel: