ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2012
    ÎNSCRIS: 17.07.11
    JUL-2012
    2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani si 7 luni

Extrem de nemulțumit

Eforie Nord - loc in care mai trebuie facute multe!

Un nou concediu incheiat pe litoralul Marii Negre la Eforie Nord, statiune care din pacate mie personal mi s-a parut foarte murdara, cu cladiri lasate in degradare, cu trotuare pline de gropi si denivelari (cred ca nu au mai fost refacute de ani buni), acum lucrau la refacerea trotuarelor dar sincer nu cred ca termina pana la sfarsitul sezonului.

Plaja este murdara, asta in primul rand datorita turistilor care sunt f nesimtiti si arunca chistoace pe nisip si lasa in urma lor numai mizerie. Singura plaja care merita dupa parerea mea este plaja Azur, unde am fost doar o data anul acesta si am platit 8 lei parcarea si 15 lei sezlongul, in celelalte zile am mers la plaja de la Belona. Poate singurul lucru bun din Eforie este ca nu se mai percepe taxa de parcare de 10 lei pe zi, cel putin pentru moment.

Noi mancam la autoserviri care sunt f multe si ai de unde alege. Cel mai mult ne-a placut la Litoral si la Corner unde am mancat o pizza f buna.

In continuare sunt pe plaja micii comercianti cu porumb fiert, gogosi, namol, etc.

Faleza a inceput si ea sa se degradeze, nu este luminata mai deloc si risti in anumite zone sa-ti rupi picioarele, pacat mare pacat avem o tara asa frumoasa dar nu stim sa avem grija de ea.

Ca o concluzie generala: anul viitor sigur nu mai aleg litoralul romanesc pt concediu, daca nu imi permit o vacanta in Turcia sau Bulgaria mai bine stau acasa. Imi pare rau cand vad ca litoralul nostru se degradeaza pe zi ce trece.

Trimis de brenciua* in 07.07.12 19:16:04
    Validat / Publicat: 07.07.12 20:16:33
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 2307 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brenciua*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

maria55 †
    [11.07.12 11:15:28]

@brenciua, crede-ma ca si noua ne pare rau pt starea celor doua statiuni.

Insa pun si eu o intrebare; sigur vorbesti despre Eforie Nord? Sau despre Eforie Sud? Pt ca exista totusi o mare diferenta intre cele doua!

brenciua*AUTOR REVIEW
    [11.07.12 14:58:40]

Da despre Eforie Nord vorbesc, am fost si anul trecut si trotuarele arata la fel, ma gandeam ca poate anul asta voi vedea vreo schimbare in bine avand in vedere ca au fost si alegeri.

izabiza
    [24.07.15 20:42:05]

Am fost ultima data la Eforie Nord în 2008. Imi pare rău sa aud ca e in stare de degradare. Mie imi plăcea mult plaja de la Steaua de Mare, si statiunea in ansamblu.

brenciua*, izabiza, maria55
    Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Eforie Nord: