ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2012
DE eug
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 06.02.10
JUN-2012

O camera mai buna ca anul trecut

Plecand de la premisa ca voi ajunge tarziu sau f. tarziu la ferry, nu am riscat sa nu gasesc camera in zona, si am rezervat de acasa. De asemenea am dorit sa fie in ecebat, sau oricum peste apa, pentru a nu mai pierde timpul dimineata si cu traversatul.

Numai pura intamplare face ca rezervarea sa fie la acelasi hotel ca anul trecut, pe motiv ca atunci cand am rezervat ofereau pretul cel mai mic

De la 6 ani in sus in zona canakkale copii sunt pusi la plata, deci pretul este pentru o tripla

Hotelul l-am gasit ca si anul trecut, full de englezi cu rucsacul in spate, iar cand am parcat in fata hotelului, undeva in jurul orei 22.00, cel de la receptie a si iesit cu cheia, fiind ultimul care trebuia sa soseasca, si ultima camera libera. cand mi-a spus asta am avut un pic emotii, dar am avut surpriza sa gasesc o camera de 4 paturi, adevarat ca 2 suprapuse, dar un pic mai mare ca cea de anul trecut si cu o baie complet renovata si cu dimensiuni modeste dar normale fata de anul trecut. de aici am tras concluzia ca nu tote camerele sunt la fel.

De asemenea am avut acces la combina frigorifica din bucatarie, unde am putut pune in congelator rezervele de la lada frigorifica, si ceva apa pentru drum.

Micul dejun cunoscut pentru zona, caserole, oua fierte, rosii, castraveti, branzeturi, masline, ness si apa

Citind si rew despre grand ecebat, dar nestiind ca pune botu la o asfel de negociere (50%), pentru 6euro dif la camera cred ca se merita incercat acolo

DRUM BUN SI VACANTE PLACUTE TUTUROR!

Trimis de eug in 06.07.12 13:17:54
Validat / Publicat: 06.07.12 14:29:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1571 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eug); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 patul dublu
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 15.00 EUR pe cameră

Diaura*
    [06.07.12 17:48:52]

In Turcia, cine nu negociaza e luat de... de catre turci. Ei nu " pun botu "... La ei negociere e o parte a vietii, o latura importanta a comertului si socializarii.

24cata72
    [06.07.12 18:32:53]

Bună,

Îmi poți spune traseul parcurs prin Bulgaria, și cum a fost drumul?

Mulțumesc!!!

[06.07.12 21:45:26]

multumesc diaura,

sunt cativa ani de cand merg in turcia si cunosc f. f. bine acest aspect

insa o negociere directa de sub 50% de multe ori mi-a fost luata a jignire, si mi-antors spatele turcul si a plecat; la asta ma refeream ca a pus botu, ca avea hotelul gol si a acceptat din prima 50% din pret, fara negociere, ceea ce eu ma indoiesc, fiinca asa cum spuneai si tu, pentru ei negocierea e un mod de viata, si daca mai obtine chiar si o lira in plus are o satisfactie deosebita

p. s. sper ca n-ai vrut sa fii doar ironica

[06.07.12 21:48:15]

cata,

despre traseu am tot vorbit, se pare ca nu citesti toate posturile despre drum

wb, te rog pune un link aici cu impresiile despre drum

mersi

Diaura*
    [07.07.12 11:09:08]

@eug:

In vremurile astea de criza, decat sa ramana cu camerele goale, accepta si ei oricat de putin.

[07.07.12 11:51:09]

criza este la noi, ca la ei nu prea stiu ce-i aia criza, ca oricum muncesc pe rupte pentru vreo doi banuti, nu ca la noi asteptand fel si fel de ajutoare de stat

si facand o comparatie cu grecia, care chiar sunt la fund, dar nu lasa din pret prea mult

pentru un studio in thassos, in port, cu mic dejun, spunea ca-mi face o favoare cu 40e pe zi, daca stau mai mult de o saptamana

mickeythecatus
    [01.08.12 21:56:32]

Camera 108 cumva? Seamana izbitor cu cea in care am stat noi, pe 23 iulie. 39 eur ne-a luat si noua, platiti in avans de pe card. Si englezii cu rucsacurile erau si ei acolo...

24cata72, Diaura*, eug, mickeythecatus
    Alte impresii din această RUBRICĂCrowded House Hotel: