Royal Hotel

înscris/ă în 20.04.08
JUL-2009
ADULŢI: [?]
+ COPII: 8

Daca aveti de ales - NU MERGETI!!!!

Dezastru!!!

Ne-am intors din concediu...

Daca puteti... mergeti in alta parte!

Asa cum au mai scris si alte persoane... . camera a fost ok... dar daca credeti ca schimba prosoapele cand vreti... va inselati (intr-o zi le-am gasit pe balcon la uscat!!!! )... sapun... doar la venire (sa nu visati la sampon, gel de dus...).

Noi am ajuns sambata... . mancarea a fost acceptabila... . ma bucuram ca nu e chiar asa de rau (cel putin incercam sa sper), dar duminica... nu am reusit sa mananc decat paine prajita (painea neagra era acra... mirosea). DACA E MUSAI SA MERGETI SA LUATI DIGESTIVE!!!!! Carne (dupa sfatul unor veterani) am gasit in tocanite (o pescuiam dintre alte legume sau bucati de parizer).

Piscina era murdara cand am ajuns... nu prea vedeai prin apa. Marti dimineata misunau pe langa piscina tot felul de persoane... curatau, luau probe. Am aflat ulterior ca un copil se imbolavise de enterocolita (respectiva famile a renuntat la concediu si au plecat din hotel). Va dati seama cum am stat? Eram si noi cu doi copii! Am incercat sa mergem la mare... dar nici acolo nu pot sa zic ca e ok. Un sezlong cu o umbrela costa 17 leva. Sunt sezlonguri pana aproape de mare...

O alta problema: am observat ca exista in cadrul hotelului grupuri de copii din Ukraina (cam de 16-18 ani) in regim de tabara. E destul de greu sa poti stapani copiii la varsta asta... Mai ales ca erau fara parinti. In prima seara am avut surpriza sa vad cum curgea apa de la un balcon care era aflat exact deasupra spatiului unde se desfasura MINI DISCO (cei care au copii stiu despre ce este vb. ) In timp ce copiii dansau si alergau... ma uitam cu groaza cum curge apa (sa nu cada copiii sa dea cu capul de gresie). Prima data am crezut ca era o defectiune la aparatul de are conditionat... dar ma inselam. Erau copii care turnau apa si apoi fugeau. In a doua seara macar au pus o mocheta pe jos...

Despre bar... nu pot sa ma plang... noi am fost serviti. Pe copii se faceau ca nu-i vad...

As vrea sa va spun ca m-a uimit mizeria din jurul hotelurilor... nu ma asteptam sa vad atata mizerie la 2 m de hoteluri... pe zona verde... in parc.

Apropo... duminica echipa de animatori are liber... nu se face curatenie... nu se sterg mesele din receptia hotelului (daca vrei sa ai masa curata... sa-ti pregatesti servetele, sa tu faci curat).

O alta pb.!!!! WC-uri nu sunt decat in receptie!!!! Va dati seama ce aglomerat e...

Impresii încărcate de cocolino72 in 27.07.2009 18:58:42

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cocolino72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- gabone
[27.07.09 22:38:21]

Eu am bilete in perioada 24. 08. 2009-01. 09. 2009. Voi fotografia tot ce mi se va parea in neregula si le voi posta aici impreuna cu comentariile de rigoare. Sunt curioasa daca este adevarat tot ce s-a spus aici (si in celelalte comentarii despre Hotel Royal). Nu mai stiu ce sa cred despre turismul de la bulgari. CHIAR ASA SA FIE?

Poate spune cineva ceva de bine? Va rog!

- liviu_69
[29.07.09 19:40:47]

Din discutiile purtate cu mai multi prieteni am aflat ca, chiftelele, micii si alte produse de acest gen sunt din carne de... magar. Da, ati auzit bine fratilor. Eu daca stiam asta... Oricum mi s-a parut mie putin ciudat gustul la mici si chiftele, dar am zis ca e de la condimente. Mai interesati-va si voi inainte de plecare, ca dupa este prea tarziu.

- lucifer
[12.08.09 12:57:34]

gabone

eu merg pe litoral în bulgaria de vreo 3 ani şi "turismul de la bulgari" nu se rezumă la un singur hotel. Sunt locuri extraordinare unde nu ai ce să reproşezi dar ăsta... Am fost la Royal acum o lună şi îţi spun sincer, nu am ce să mai caut acolo în viaţa mea!!! Copilul meu s-a îmbolnăvit de gastroenterocolită aşa că mare atentie cu cei mici!

• Gust amar (May.2019) - punctaj satisfactie: 5.80 (scris in 02.05.19 de NicoletaL din PLOIEșTI) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanță de coșmar (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 5.20 (scris in 18.07.17 de Laura Georgeta din ABANO TERME) - NU RECOMANDĂ
  • Mediu (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 7.25 (scris in 28.09.16 de Lexu din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Revelion 2016 (Jan.2016) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 02.01.16 de adtopa din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 05.08.15 de brenciua din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Satisfacator (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 19.08.14 de pancone din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Vacanta de cosmar (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 1.75 (scris in 17.08.14 de Iuliana C din BARLAD,VASLUI) - NU RECOMANDĂ