ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2012
ÎNSCRIS: 25.01.11
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 13-15

Reporter de vacanta - Axor Barajas

Fiind pentru prima data la Madrid, ca punct de plecare spre un loc din Paradisul terestru, am ales a sta o noapte la hotelul Axor Barajas de 4 stele, aflat la 5 min. de aeroportul Barajas. Hotelul pune la dispozitia turistilor doua shutlle-bus, cu orar 5.00-0.30, din 30 in 30 min., plecand unul de la hotel, altul de la aeroport.

Aflat in San Blas, foarte aproape de aeroport (mai putin de 10 km), Axor Barajas este geaman cu Axor Feria de 3 stele, unul langa altul dispunand de acelas transport-transfer, hotel aeroport. Are o arhitectura moderna, futurista cu o ambianta placuta; un main room spatios, inalt cat cele 5 etaje, cu receptia la care am facut formalitatile foarte repede si un bar, in dreapta caruia se merge la sala de mese, avand posibilitatea de a lua contra cost evident toate cele trei mese principale ale zilei.

Fiecare etaj are cate un spatiu: newsroom, la etajul 1, cyberpoint, etaj 2, bizzroom, etaj 3, wiizone, etaj 4, si relaxoroom, etaj 5; are 41 de camere pe etaj.

Fiind cu sotia si cei 2 copii ai ei ,,am luat o camera de 4, foarte spatioasa, cu mobilier modern si o asezare in acelasi stil futurist. Se intra intr-un hol, cu baia in dreapta, avand o usa din geam mat, usor transparent, modern si complet utilata si o camera de cca. 35-40 m2, alba, cu o combinatie de alb si maro in care am avut o ambianta si sedere foarte placuta; in camera este wifi, un minibar cu plata, safe, aer conditionat.

Trimis de barbu minel in 05.07.12 14:51:53
Validat / Publicat: 05.07.12 16:38:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2007 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (barbu minel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 mini-bus ce facea transferul aeroport-hotel

Ank 2014
[26.04.14 16:16:17]

@barbu minel:

am inteles ca transferul de la si la aeroport este oferit gratuit pentru oaspeții hotelului, dar m-ar interesa care sunt posibilitățile de a ajunge de la hotel in centrul Madridului, altele decât taxiul sau mașină închiriată.

Ce ai recomanda de văzut in Madrid pentru doar cateva ore de la prânz până seara?

Mulțumesc.

barbu minelAUTOR REVIEW
[06.05.14 08:25:37]

@Ank 2014: @Ank 2014: îmi cer iertare că am întârziat şi ca răspuns te rog să vezi review-ul Reporter de vacanţă- în drum spre Paradis... au trecut aproape doi ani şi sincer, acum nu-ţi dădeam amănuntele corect... încă o dată îmi cer iertare... dacă îţi mai pot fi de folos cu ceva, te rog să apelezi

Ank 2014
[09.05.14 17:18:40]

@barbu minel:

Multumesc pentru raspuns, nu este inca tarziu, abia urmeaza sa plec.

Citisem review-ul dar nu intelesesem daca acel bus al hotelului este gratuit si in afara transferurilor normale de la venire si plecare.

barbu minel