ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2012
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUN-2012

Concediu reusit

Ne-am intors de curand din Antalya si am fost foarte multumiti de conditiile oferite de Papillon Belvil. Impresiile de calatorie postate pe acest forum au fost reale si utile.

Organizarea agentiei turcesti a fost remarcabila. Transferul a durat cam 35-40 minute, la hotel ne-au preluat bagajele, cazarea s-a facut repede, totul durand cam 10 min. de la coborarea din microbuz pana la intrarea in camera.

Camera standard in main building, cam 40 mp. mare si frumoasa, mobilier ingrijit, paturi mari si comfortabile, totul curat, lenjerie, prosoape, articole de baie, balcon mare si curat. Curatenia este o caracteristica a intregului complex

Papillon Belvil.

Masa in regim ultra all inclusive pentru toate gusturile, variata, diversificata si proaspata. Restaurant si pentru copii, cu de toate. In fiecare seara bucatarii preparau in fata ta fel de fel de mancaruri, gratare, frigarui, peste, creveti, totul fiind la discretie. Desertul deosebit de variat, cu multe torturi, prajituri si specialitati turcesti delicioase. Aveau seri temetice, cu diverse preparate. Bauturi de toate felurile si pentru toate gusturile, whisky, vodka, sampanie, vinuri bune, bere, sucuri naturale si la dozator, cam tot ce doresti.

Exista un restaurant principal si 2 restaurante (la piscina si la plaja) unde se serveau zilnic felurile principale. Pentru a la carte era necesara rezervare, dar nu am mers la ele pentru ca oricum la restauranrul principal erau feluri suficiente si din cele cu specific.

Plaja a fost deosebita, nisip fin, cernut si nivelat in fiecare zi, intrare in apa lina, ceva pietricele intr-o zona dar de neluat in seama, oricum ideala pentru cei mici, sezlonguri suficiente pentru toti, noi ajungeam pe la 10-10.30 si gaseam intotodeauna, copertine care tineau umbra peste toate sezlongurile (o idee buna), la piscine deasemenea sezlonguri suficiente. Exista o echipa de animatie dar nederanjanta, si cei mici aveau o gradinita cu animatori, loc de joaca si topogane etc. Piscina pentru copii avea cam 35 cm. adancime si apa calda, numai buna pentru cei ce nu vor sa intre in mare.

De remarcat ca in fiecare seara se organizau spectacole la amfiteatru, foarte reusite, barul de la piscina asigura suportul pentru urmarirea lor.

in cele 7 zile nu am fost tentati deloc sa iesim din complex, care este un parc minunat, cu alei, flori, zone verzi si palmieri, si nu ai cum sa te plictisesti acolo.

Peste tot vedeai turci care lucrau, curatau, sau te serveau, impresia generala de lucru facut cu grija si atentie pentru turisti chiar te faceau sa te simti bine.

Ca puncte negative mi-ar fi greu sa gasesc vreunul, desigur gusturile pot fi diferite, dar pentru familii cu copii este un loc ideal, unde nu ai griji decat poate ca vine ziua plecarii prea repede.

Singura problema a reprezentat-o zborul care desigur s-a desfasurat cu intarziere (era singura activitate organizata cu firma romaneasca) si la venire si la plecare.

pe noi ne-au ajutat impresiile postate de altii, sper sa fie utile si ale mele, oricum, calitatea hotelului este recunoscuta si apreciata.

Personal recomand fara ezitari acest hotel, inainte de plecare am studiat multe oferte si am citit multe impresii de la alte hoteluri, dar alegerea ne-a multumit pe deplin.

Trimis de georgeluci in 05.07.12 14:30:37
Validat / Publicat: 05.07.12 15:40:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Club Palm Beach, Grand Efe

VIZUALIZĂRI: 2987 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgeluci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.70 EUR pe cameră

pelerin
    [08.08.12 10:50:32]

Buna

o intrebare dak esti amabila: exista ceva de vizitat seara in afara resortului (bazaruri ceva?) sau este pustiu?

georgeluciAUTOR REVIEW
    [08.08.12 16:35:34]

@pelerin: Buna, complexul Papillon Belvil se intinde pe o suprafata mare, cam 13 ha. si se afla intr-o padurice de pini.

De la drumul principal mergi cateva sute de metri pana la punctul de control (are paza proprie, atat la intrare cat si pe plaja) de la intrare. Exista o statie de taxi la intrare, sau mergi la statia de bus.

Bazar este in Kadrye, un orasel cam la 5 km. de hotel, unde poti si vizita cate ceva.

Toate hotelurile invecinate au paza si sunt doar pentru turistii proprii. In complex te poti plimba fiind mare.

Exista si baruri, iar in fiecare seara ai spectacole. Exista si discoteca dar nu am mers. Noi nu am iesit din complex fiind cu copil mic. Pustiu nu este avand hoteluri in imediata apropriere.

Sper sa-ti fie utile informatiile. Oricum alegerea e buna daca mergi la Belvil. Concediu placut.

sssebastiansss
    [02.04.13 14:39:13]

@georgeluci: camera standard din hotel arata ca cea prezentata pe site-ul oficial?

papillon.com.tr/subpage.a ... E-MAIN-BUILDING

georgeluci, pelerin, sssebastiansss