ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2009
    JUN-2009
    [?] AD. + 2 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Opinie Hotel Lido

Am fost la Lido in perioada 20-26. 06. 2009. In primul rand hotelul chiar este pe plaja, iar plaja foarte larga cu nisip mai fin inspre hotel decit inspre mare.

Sezlongul costa 20 lei/zi, la fel ca intrarea la piscina de langa hotel. In week-end a bubuit muzica de dimineata pana seara pe plaja mai in nord, iar noaptea la discoteca. In restul zilelor a fost liniste.

Camerele sunt mari, zugravite, curate, s-au schimbat prosoapele si lenjeria dupa 3 zile, vedere la mare fara sa cerem, internet fara fir in receptie si chiar in camera (semnal mai slab).

La restaurant putina lume, se minca numai pe terasa (care da pe plaja, f. frumos) mincarea buna fara sa exceleze si scumputa. Daca ati luat numai cazare se poate minca in bazarul din apropiere (spre sud) "La butoaie" unde sunt multe restaurante si 2 autoserviri (+ 2 mag. alimentare).

In concluzie, am fost multumit (cred ca si lipsa de aglomeratie datorita perioadei a contribuit la asta).

Trimis de stadt* in 27.07.09 15:45:19

VIZUALIZĂRI: 3988 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stadt*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[27.07.09 16:20:49]

Deoarece ai dat copy/paste la postul pe care l-ai scris in alta parte, unde de altfel ti-am raspuns si pentru ca dupa parerile noastre, se decid colegii unde sa-si petreaca concediile, ma vad nevoit sa scriu aceste randuri.

Hotel Lido 3* este partial renovat ( baia ), camerele au acelasi miobilier de la inaugurare de o culoare oribila alb-spital.

Masa in restaurant este fisa/cont client, nu au bufet nici macar la micul dejun.

Mancarea slaba, ospatari mosteniti din alte vremuri, plini de sictir.

Piscina nu au, ce de care se face vorbire fiind ori cea de la Savoy, ori cea de la Comandor.

Vedere la mare au toate camerele, asa-i construit hotelul.

Hol mare, cu aer comunist, total neprimitor, discoteca la parterul hotelului, de aici galagia.

Singurul plus situarea in partea de nord a statiunii, mai putin aglomerata.

Pana nu-l renoveaza integral ( camere ) si nu introduc masa bufet, pe mine nu ma mai prind pe acolo.

[27.07.09 20:40:48]

L.E.:

Pagina de internet a hotelului :

[27.07.09 20:44:36]

multumesc, am notat-o in pagina hotelului

[09.08.09 15:31:58]

Interesant. Am avut si eu un review ptr acest hotel, cu foto, postat anul trecut, dar vad ca a fost sters. Sa inteleg ca a fost sters ca era cam negativ?

[09.08.09 15:45:31]

M-as mira, cata vreme nici impresiile mele "pozitive" n-au fost sterse.

In alta ordine de idei, inteleg ca si tu o sa-l eviti in viitor ?

Mai pune si tu niste poze, ca eu in afara celor 3, in care nu-mi apare familia, altele nu mai am.

[09.08.09 17:33:48]

Djbobo: nu-mi aduc aminte sa fi sters vreun review, pozitiv sau negativ, de la acest hotel. (e posibil, totusi, dac-am avut dovezi ca a fost postat de un hotelier, si nu de unul dintre clientii sai). Iar pozele - NICIODATA nu sunt sterse - sunt mutate in cel mai rau caz la rubrica "fotografii oficiale de prezentare".

Hmmm... Userul tau a fost creat in 4 ianuarie 2009, la ora 11:33 dimineata. Nu aveai cum sa postezi anul trecut Sau ai cumva mai multe identitati pe site (pe adrese de mail diferite)?

[09.08.09 17:39:29]

Da, asa este, scuze ca nu am precizat: userul l-am creat in ianuarie, si atunci am postat despre Lido, dar era vorba de concediul din iunie 2008.

Si raspund aici si la comentariul de mai jos: am trecut locatia la inregistrare, dar azi am modificat contul si am sters, nu e nici un secret, oras Ploiesti.

De ce zici '' hmmmm'' ti se pare ceva dubios??? daca vrei iti pot trimite pe email factura primita de la eximtur, cu care am cumparat sejurul la hotel Lido.

[09.08.09 17:41:19]

... in plus, studiindu-ti contul, observ ca nu ai trecut nimic la "Oras". La apelarea normala a functiei "contul meu" (fie la creare, fie la modificare), nu aveai cum sa treci de obligatia de a trece ceva (orice, "-" daca nu doresti sa spui de unde esti, dar totusi ceva diferit de ""). hmmm.....

[09.08.09 17:48:59]

ai fost destul de clar: "Am avut si eu un review ptr acest hotel, cu foto, postat anul trecut, dar vad ca a fost sters. ".

Imi pare o intoarcere... a-la-calarasi Apropo, care e explicatia faptului ca scrii din zone geografice atat de diferite? (posibil sa existe una fireasca, nu ma indoiesc, doar sunt curios)

[09.08.09 17:54:33]

nu despre sejurul tau la hotel discutam aici, djbobo, ci despre afirmatia ca ti-a fost sters un review POSTAT anul trecut. (Iar daca nu gresesc eu, lipsa "locatiei" din contul tau NU este de azi, dar o sa verific)

[09.08.09 17:54:50]

Ti-am raspuns destul de clar ca am facut o eroare cand am scris ca am avut un review postat anul trecut, este vb de un review al concediului de anul trecut, si n-o intorc ca la calarasi, asa cum spui tu, despre ce zone geografice ''atat de diferite'' vorbesti? Este foarte clar, sunt din Ploiesti, am fost la mare anul trecut, si am postat, dovada sunt si pozele facute in camera. Lipsa locatiei este de azi, poti sa verifici, si ptr linistea ta, am pus-o inapoi. (poti sa verufucu ip-ul de pe care se scrie sa vezi din ce oras este).

Chiar nu inteleg ce vrei sa demonstrezi, esti cumva de la lido? asta ar explica de ce a disparut review-ul meu despre acest hotel.

Poti sa cauti si pe iturism, si pe roportal sa vezi ce am postat despre lido si cand, si acolo ai sa vezi si locatia mea.

Si-ti spun sigur: aici a fost postat un review cu poze al acestui hotel, dar a disparut misterios

[09.08.09 18:00:02]

nu sunt "de la lido".

Nu vreau sa demonstrez, deocamdata, nimic. Doar cercetez o afirmatie a ta (cum ca ti s-a sters un review) care personal ma intriga MULT.

Pentru ca nu doresc insa sa deviez cursul acestui "thread" de la cursul lui firesc (discutii despre sejurul la Lido), o sa-ti adresez alte intrebari pe privat, luni. Daca esti amabil sa-mi raspunzi, o sa clarificam impreuna aceasta afirmatie si postam doar concluziile aici.

[09.08.09 18:10:50]

Cu cea mai mare placere! iti pot da si o adresa de mess, daca doresti, sau nr de tel, ptr a discuta mai usor si rapid.

[10.08.09 20:13:09]

Djbobo: ti-am trimis azi, la ora 11, un mail (pe adresa pe care te-ai inscris) prin care iti solicitam o modalitate de a dialoga in mod direct. Nu am primit inca raspuns de la tine.

[11.08.09 17:37:12]

Am fost contactat de Djbobo, am vorbit prin telefon si iata rezultatul:

- suspiciunile mele (referitoare la locatii geografice diferite etc) au fost NEINTEMEIATE.

- referitor la postul reclamat ca "sters": am ajuns, impreuna, la concluzia ca era vorba de un review la un ALT HOTEL, postat in 4.1.2009 ( = chiar data crearii contului sau) - si anume la un acest set de impresii de la hotel Venus Mamaia

[11.08.09 17:44:03]

Multumesc, si ma bucur ca au fost inlaturate suspiciunile privind locatiile geografice, si da, era vorba despre review-ul de la hotel venus, deci greseala mea, asa ca mea culpa.

Toate cele bune tuturor.

marutz*
    [09.10.10 02:02:32]

Inainte de '89 si putin dupa era hotelul nostru preferat. Dupa cele citite, se pare ca ori a ramas la fel ori s-a deteriorat pe alocuri. Pacat, are potential.

creivean, Djbobo*, marutz*
    Alte impresii din această RUBRICĂLido Hotel: