ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2009

Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

It sucks!!!

Dragilor, sa nu care cumva sa faceti greseala de a merge in vacanta la Hotel Mare Monte din Corfu, Grecia.

Hotelul este murdar, neingrijit, intr-o stare generala mizerabila, cu mobilier vechi, camere mici si urite, personal nepoliticos, cu o oferta de mancare redusa calitativ, intr-un cuvant o vacanta ratata.

Camerele "cu vedere la munte" sunt orientate catre soseaua principala (deci nu dormi nimic noaptea); in rest tot "confortul": igrasie, mizerie, gandaci, lenjerie de pat rupta, mobilier uzat, etc.

MERGETI IN ALTA PARTE, NU IN CORFU!!!

Trimis de lulu morar in 27.07.09 14:48:13

VIZUALIZĂRI: 1528 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lulu morar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [27.07.09 17:01:44] »

Sincer nu doresc nimanui un concediu ratat, si imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat cu Lulu Morar, dar cu sfatul a nu merge in Corfu pentru ca mai sunt si hoteluri proaste... cu asta nu sunt de acord.

Sigur ca in concediu vrei sa te simti putin rasfatat dar oare asta este tot intr-un concediu? Masa si cazarea? Chiar nu ati remarcat nimic din frumusetea acestei insule?

lulu morar [28.07.09 11:56:17] »

Poate nu am fost suficient de explicit, dar nu am spus in comentariul meu sa nu mergeti in Corfu, ci la hotelul Mare Monte din Corfu. Insula este superba, am venit acasa de acolo cu amintiri frumoase, mergeti si vizitati-o, dar nu stati unde am stat eu!

MileyAnto [30.07.09 14:08:11] »

Aveti cumva fotografii de pe acolo? In special cu activitatile zilnice, jocuri, minidisco sau show-rile de seara?

V-as fi foarte recunoscatoare, caci nu gasesc pe nicaieri.

Multumesc anticipat.

lulu morar [30.07.09 15:11:04] »

Am vreo trei-patru poze de la un mic spectacol de seara greceasca. Daca te multumesc, le postez maine.

MileyAnto [30.07.09 16:16:03] »

Da, ar fi minunat.

andrei09 [04.08.09 23:15:08] »

mesaj... am fost la pensiunea georgiana din Romania... bla bla... concluzie: nu mergeti in Romania niciodata simpatic mesaj...

Insula Corfu este un colt de paradis pe pamant, dar un paradis modest, cu oameni simpli, dar extrem de ospitalieri, mai ales in relatie cu romanii... daca vreti Rimini sau Tenerife, mergeti acolo, nu in Corfu...

Corfu are mai multe situri arheologice si biserici decat discoteci... Corfu are mai multe plaje virgine decat hoteluri de 5 stele (dar are si hoteluri din acestea din belsug)... unii sunt norocosi, si nimeresc din prima incercare la un hotel conform asteptarilor lor... in Corfu, nu cazarea este importanta, ci insula in sine, pe care nu poti sa o descoperi in profunzimea ei in doar 7 zile... ar trebui sa mergeti acolo de mai multe ori, in ani diferiti, si sa o explorati... eu sunt la al 4-lea sejur acolo si de fiecare data pana acum am descoperit multe locuri noi si extraordinare... daca vreti un sejur de 7 zile in care sa stati zilnic numai la piscina hotelului si naptea la discoteca de pe faleza, mai bine mergeti in Mamaia... mai bine pentru noi ceilalti, care in general preferam Vama Veche

Admin [05.08.09 10:18:52] »

Frumos scris/explicat...

[fara final - care a stricat un pic armonia linistei interioare pe care o intuiesc in ecou - era aproape perfect ]

andrei09, Cristian_h*, MileyAnto
    Alte impresii din această RUBRICĂMare Monte (ex Adonis) Hotel: