ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2012

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel pentru pensionari englezi

Pentru concediu de anul acesta (fiind primul cu bebe) am cautat pe net tot felul de pareri si pe tripadvisor acest hotel era ridicat in slavi. Am zis ca daca le place asa tare unor straini care sigur sunt mai pretentiosi decat noi suntem in siguranta cu alegerea facuta.

Pretul la agentii pentru 7 nopti cu demipesiune pt. 2 persoane era undeva la 600 euro dar noi am prins o oferta de o zi si am platit doar 315. Pentru banii care i-am dat a fost acceptabil dar daca plateam pret intreg ziceam ca e jaf la drumul mare.

Camera a fost ok dar nu ca cele din cladirea in care erau cazati toti englezii si nici curetenia la restul natiilor nu se facea ca la ei (nora propritarului e englezoaica). La ei se spala zilnic pe jos, la noi nu. Aveam si niste furnici sa ne tina companie din cand in cand. Nu inteleg de ce curatenia se face la ora pranzului cand majoritatea stau si-si fac siesta.

Masa a fost acceptabila. Nu a excelat in nimic dar nici nu a fost o dezamagire. A mai fost simtitor si dispretul pe care unii ospatri greci il aveau fata de noi si asta inca din prima zi.

Statiunea incredibil de scumpa, un prinz doar cu fel principal la o taverna nu foarte luxoasa 45 de euro, 2 gyros la farfurie si 2 beri 20 de euro.

Cu siguranta nu voi mai reveni nici in statiune si nici la hotel.

Trimis de Piersi in 02.07.12 14:29:42
Validat / Publicat: 02.07.12 15:56:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Piersi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[02.07.12 16:06:41]

Daca tot ati fost atat de invidioasa pe cetatenii englezi, v-ati pus intrebarea si cat au platit ei pentru sejur? Ma indoiesc ca tot atat cat ati achitat dvs. ! Si nu stiu cu ce se face vinovata statiunea (care, dealtfel este deosebita si nici chiar atat de scumpa cum sustineti). In ceea ce priveste ospatarii greci, sa stiti ca sunt foarte versati: citesc clientul de la inceput... restul va las pe dvs. sa intelegeti...

PiersiAUTOR REVIEW
[03.07.12 08:55:02]

@johnnyredlabel: Probabil ca aveti ceva legaturi britanice sau doar va place alcoolul lor dar gresiti cand faceti asemenea afirmatii. Ar fi de preferat sa va sustineti conationalii nu sa venerati fara sens o alta natiune pe care eu nu am denigrat-o si nici nu am trait un sentiment de invidie la adresa ei. Chiar am socializat cu placere, multi dintre ei fiind niste oameni foarte ambili si simpatici. Si eu si sotul meu vorbim fluent limba engleza si nu am invatat-o la televizor. Daca aleg sa nu-mi arunc banii pe geam nu insemna ca nu-i am sau ca sunt zgarcita dar cu aceeasi suma am mancat pe maria hilfe strasse (si nu cred ca se compara). Daca ati fi citit atent, comentariul se facea la adresa reprezentantilor hotelului, nu a ospetilor. In incheiere vreau doar sa va atrag atentia ca nu este frumos sa jignti oameni pe care nu aveti cum sa-i cunoasteti, si ca un asemenea comportament spune mai multe despre caracterul dumneavoastra decat despre noi.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[03.07.12 09:30:13]

@Piersi: Nu ati inteles absolut nimic din ceea ce a vrut sa va sugerez! Cetatenii respectivi puteau sa fie si din insulele Fiji sau de unde vreti Dvs., nu neaparat britanici, si ca sa va linistiti, nu, nu am absolut nici o afinitate cu suspusii reginei. Iar faptul ca amintiti de Maria Hilfe Strasse (asa se scrie, cu majuscule, nu cum ati scris Dvs.) este nesemnificativ atata timp cat aici era vorba de cu totul si cu totul altceva! Ideea era simpla: nu te astepta niciodata sa primesti mai mult decat platesti!

@webmaster: In ceea ce ultima afirmatie a utilizatoarei @piersi, nu merita sa-i raspund, insa va rog sa analizati daca nu cumva este jignire si atac la persoana, fapt total interzis de regulamentul acestui site. Eu cel putin asa -l consider. Multumesc

[03.07.12 09:59:18]

@johnnyredlabel, nici ceea ce ai scris tu in ultimul ecou nu este ok

Asa ca va rog sa terminati amandoi cu discutiile acestea, sau sa continuati pe privat.

Multumesc!

johnnyredlabel, Piersi