ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2012
ÎNSCRIS: 28.06.12
JUN-2012

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Foarte frumos

A fost un sejur foarte fumos. As recomanda hotelul tuturor celor care merg in Eforie Nord. Camera a fost curata, lenjeria curata, baia curata. Noi am intrat joia si deja luni au schimbat iar lenjeria. Femeia de serjiciu vinea infiecare zi si lua gunoiul.

Micul dejun in sistem bufet suedez, puteai sa alegi mezeluri, branzeturi, crembusti, carnati, lapte, ceai, cafea si in unele zile aveau si pepene verde. Pranzul si cina se servea in restaurantul sau terasa hotelului, comandai ce vreiei din meniul lor.

Trimis de zlatna in 28.06.12 21:20:00
Validat / Publicat: 28.06.12 22:26:28

VIZUALIZĂRI: 3531 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 interior camera hotel vera

cris1982 [28.06.12 22:38:41] »

In care corp ati fost cazat?

cris1982 [29.06.12 07:38:20] »

Am inteles ca vis-a-vis de hotel este un restaurant cu autoservire. Imi puteti spune cum se numeste? Eu as vrea si informatii despre restaurantele din apropierea hotelului, in caz ca nu-mi prieste mancarea de aici. (Ma gandesc la review-ul lui @costinesti_2003)

cris1982 [29.06.12 16:14:24] »

Macinata de curiozitate, am gasit pe net un site care m-a lamurit total in privinta autoservirilor din preajma Hotelului Vera.

Vis-a-vis este Autorservirea Litoral, langa hotel este restaurant Rubin, apoi imediat autoservirea Caredy Oradea.

Aici este site-ul destept: [editat WM - nu e neapărat turistic, dar e plin de link-uri spre reclame de gen... Folosiţi cu încredere Wikimapia sau chiar Street view din Google maps!]

zlatna [29.06.12 21:58:05] »

@cris1982: In corul A la etajul 1. Peste drum de hotel Vera este autoservirea LITORAL.

cris1982 [30.06.12 13:55:22] »

@zlatna: La ce plaja mergeati?

Eu as vrea sa merg la plaja Azur, ca este mai libera si curata.

Aveti idee ce distanta este de la hotel la Plaja Azur?

Daca mergem pe jos, cam cat ar dura drumul?

Chiar nu vreau sa merg cu masina la plaja...

zlatna [01.07.12 19:47:02] »

@cris1982: Hotelul este situat langa fosta posta (daca cunoasteti Eforie Nord). Este foarte aproape de plaja, pe jos faci cam 5 minute.

maria55 † [03.07.12 17:15:42] »

@cris1982: @zlatna are dreptate doar in ceea ce priveste coordonatele hotelului. Da, este vis-a-vis de fosta cladire a postei si a agentiei de voiaj, la 5-8 min de plaja Belona. Tu ai intrebat de plaja Azur, insa.

Plaja Azur este una f buna, situata intre cele doua Eforii.

De la hotel Vega, pe jos, pina la aceasta plaja faci aprox. 10-15min., la pas lejer.

cris1982 [03.07.12 18:16:24] »

@maria55: Va multumesc pentru informatie! Merita sa merg la Plaja Azur, daca dureaza drumul doar 10-15 minute. Este mult mai frumoasa decat Belona, mai ingrijita.

Se percepe cumva vreun tarif? Asa parca am citit pe undeva, ca se plateste intrarea. Oricum, chiar si cu plata unui tarif, tot cred ca merita, pentru ca nu este aglomerata ca Belona.

maria55 † [03.07.12 18:21:18] »

@cris1982: nu cred ca se percepe tarif pt intrare, ci doar pt sezlong.

Ca o ultima noutate, nu se mai plateste nici parcare pt moment.

Cred insa, ca proprietarul locatiei, un tanar de isprava, Vlad se numesate, se bucura de prezenta turistilor pe plaja d-lui si daca mai faci si o mica consumatie la terasa, totul este o. k.

Concediu placut la Eforie!

cris1982 [03.07.12 18:32:30] »

La sfarsitul acestei luni sunt la Eforie! Abia astept sa ajung!

Multumesc amfostacolo.ro, pentru ca, cu ajutorul tau, mi-am planificat o vacanta ideala. Cel putin teoretic mi-am facut planul pentru o vacanta perfecta, vedem la fata locului ce va fi.

maria55 † [03.07.12 19:03:54] »

@cris1982: ca vacanta ta sa fie perfecta, trebuie sa treci neaparat pe la Club The One din Eforie Sud!

Varsta ta o cere si n-ai sa fii dezamagita!

zlatna [03.07.12 19:18:13] »

@cris1982: concediu placut

Sebastianf [13.08.12 19:16:02] »

Catre toti cei cu nedumeriri culinare.

Anul asta nu am stat la Vera, dar tot am trecut pe acolo. Aceleasi portii mari, cu pretul pe masura (mai mic decat ai da pe doua portii la o terasa) aceleasi produse ok!

In concluzie raman un fan VERA!

Dintr-o regretabila eroare de rezervare nu am stat in acest an la Vera. Dar la anul...

cris1982 [13.08.12 19:46:25] »

@Sebastianf: Sa inteleg ca v-a parut rau ca nu ati mers si acest an la Vera? Am citit review - ul dvs despre Hotel Dynes si pare ca ati fost incantat. Chiar ati facut comparatie si cu Vera in ceea ce priveste ,,factorul stres" cauzat de bum-bum-ul teraselor din apropiere.

In concluzie, unde doriti sa mergeti anul viitor?

Sebastianf [13.08.12 20:20:06] »

@cris1982: VERAAAAAAA! Nu a fost rau nici la Dynes (vezi impresii), dar sincer, facand comparatie as prefera totusi la Vera.

La Dynes mi-a placut si faptul ca eram foarte aproape de plaja. (vezi poze)

Camera era mai mare, juniorilor le-a placut liftul si, mai ales, cabina de dus. Factorul stres il resimti doar daca esti prea odihnit, si de regula era pina pe la 12 noaptea.

cris1982, la mare, maria55, Sebastianf, zlatna
Alte impresii din această RUBRICĂVera Hotel: